Lisbona

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Tam v drugi polovici septembra bi šli na Portugalsko (Lisbona-Porto, verjetno bi tudi šli še do Viga oz. S. de Compostela v Španiji) pa gledam mal letalske karte, ki so pri Easyjetu okol 140 € iz Benetk, iz Milana pa okol 95. Ryanair ima okoli 75 € do Porta.
Zdaj me pa zanima ali ima kdo izkušnje z Easyjetom, kako grejo pri njih cene kart? Se samo povečujejo ali jih tudi kaj znižuje vmes? Ker Ryanair ponavadi še da kako akcijo dober mesec prej.
Kaj priporočate oz. če še kdo ve, kako čim ceneje tja dol protikoncu septembra
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Midva sma tud tak cajt letela par let nazaj in je bilo najboljše trst - london - london - lizbona.

Do Londona z Ryanairom iz londona z EasyJetom.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Hja, sam to je treba pol iti iz STansteda na Gatwicka, kar pa ni ravno priročno
frown-1.gif

Bom malo spremljal ponudbe Easyjeta, če ne se bo pač šlo na Porto.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja, avto pride v Portu kar ugodno, že za okoli 150 €/teden.
Hm, kaj da Lizbona ni nekaj posebnega za ogledat? Nekaj pa ja moa imeti...
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
hja, ne vem, men Lisboa nikoli ni kaj sedla; propadajoč blišč preteklosti, prepreden z ekonomsko krizo. Baxxo alto je precej depresiven in drag, kao fado povsod ampak je majhen pa še past za turiste je. Obalni del - mislim, da je Plazo mercato se obnavlja torej vidiš samo cerade. Saj ne pravim, da ni - en dan je več kot dovolj. vsaj po moje. Je draga. V bližini imaš Cabo Roco - najbolj zahodna točka celinske Evrope. Porto je lep, Coimbra prav tako. Santiago de C - OK, je zaključek kamine ampak tam tudi ni kaj veliko za pogledat.
Večkrat sem prekruzal Španijo in Portugalsko. Kar mi nekako ostaja v glavi in budi neke asocijacije je, da ko prispeš iz Portugalske v Španijo je kot da bi prispel iz Albanije v Slovenijo.
Subjektivna ocena a vendar.
SIcer se je splošno vzdušje v Portugalski precej spremenilo v zadnjih nekaj letih a čuti se depresija, ljudje z žalostnih/otopelim pogledom, občutno preveč alkohola in drog.
LP, M
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Hja, sam to je treba pol iti iz STansteda na Gatwicka, kar pa ni ravno priročno
frown-1.gif

Bom malo spremljal ponudbe Easyjeta, če ne se bo pač šlo na Porto.

Aja točno. Midva sma tja letela "direkt" ampak v Porto. Torej Trst - London - London - Porto. To je bil ryanair. Potem nazaj pa Lisbona - London z easyem, kjer sma ostala nekaj dni in London - Trst.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Jaz sem v Lisbono letel iz Trsta z Alitalia in plačal povratno 150€. Lisbona je zakon, pa tudi Porto je cool. Me je pa pritegnil tudi kraj Obidos na Z obali.
 
z Treviza za Barcelono z Ryanairom in nadaljujete isto popoldne za Santiago de Kompostela - letaliski avtobus vas zapelje do hotela - (svetujem San Jacobo) Drugi dan imate vse za oglede in cerkev (katedralo) Iz Santiaga vozi portugalski avtobus do
Porta - (bil sem ze trikrat v Portu) dva dni je potrebno za ogled obale Doura in kleti z portovcem, franciskanska cerkev - palaca pravde, borza muzej moderne umetnosti etc - izpred borze imate avtobusno postajo in greste z avtobusom do
Lizbone potem pa od tu do hotela z podzemno zeleznico - Vzemite en dan ogled mesta (15 €) pa kjer je zanimivo izstopite in
cez eno uro spet vzamete avtobus (rdeci turisticni) organizirajyte se tako da boste za opoldne v Belemu oz v samostanu jeronimos
(grob pomorsca Vasca da Gama in najvecjega portugalskega epskega pesnitelja Luis de Camoes-a

Zvecer se popnite v stari del mesta - pojeste nekaj v restavraciji na Bairo Alto in uzivate ob
lizbonskem fadu - (Boljsi fado je studentski iz Coimbre) - ( v enem gornjem postu je obiskovalec tudi dal cudno mnenje - jaz sem bil lani za vnebohod) Ce skocite se do Fatime z avtobusom vam je to za eno popoldne (sem sel ob 14h30
in se vrnil ob 18h30)
Ce hocete se kaksne informacije za kak hotel sem vam na voljo (Sv Jakob potem Porto in Lizbona)

V primeru pa da najamete avto v Portu - potem pa je vse Ok in si ogledate vmes se Coimbro i n nekaj obalnih mest in pridete spet nazaj v Porto in od tu preko Barcelone v Trevizo veza dobra (ni potrebno nociti v BCN) ali pa preko Valencije v Trst Valencije v Trst (potrebno prespati eno noc)
Boa viagem!
 
Dobra zveza je tudi Treviso-Marseille- Porto (Ryanair ) nazaj pa Lisbona-Zeneva-Benetke (Easyjet) (iz Porta pa v Kompostelo z avtobus gre direktno iz letalisca) Easyjet je zelo drag za Benetke iz Lizbone septembe in oktobra - cenejse ce enkrat presedete ob Zenevskem jezeru si pa se mesto ogledate, ker je 8 ur casa zenevsko letalisce je zelo blizu mesta in jezera(Lac Leman)
 
V septembru pa so direktni leti iz Benetk do Lizbone in nazaj zelo dragi:
sred 18/09 pet 27/09 Diretto 192,00 €* = TAP
sred 18/09 pet27/09 Diretto 205,00 € = Easyjet


mer. 18/09 TRST/VALENCIA/PORTO = 54 €
pet . 27/9 PORTO/VALENCIA/TRST = 53 € Total 107 €
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No ja; vsak po svojem okusu; Porto - 1 dan, morda 2 noči. Coimbra - tako, 3-4 ure. Lisbona - včasih se mi zdi, da je še en dan preveč. Saj ne, da ne bi bilo kaj za videti - oprosti, Carniolan, malo pretiravaš -ampak je tako zelo depresivna. Vse, kar je zgoraj navedenega absolviraš v mimohodu. Pa tudi Fatima je samo spomenik napuha...
Vse skupaj Portigalske je 5 dni dovolj - pa tu je Porto še najbolj ljubek.
Brez zamere, M