Liderpnevmatik.si nateg?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Ne mi zamerit, ampak zdaj, ko sem še enkrat podrobno pogledal, ti lahko samo povem, da si lepo "nasedel".

Cenejše gume so gume z DOT 2014 - torej gume proizvedene v tednu 20 leta 2014.

Ti si prejel gume z DOT 2114, torej proizvedene v 21 tednu leta 2014 - torej "cel" teden mlajše in s tem "dražje" gume.

A je to nateg ali ne, se pa sam odloči - strogo "po črki zakona" namreč ni.

Zdaj se pa odloči ali se boš bodel naprej z njimi ali boš tiho. Ali pa sam izvedi "nateg" - vrni te gume in naroči cenejše pri njih.


O&O
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.399
6.548
113
pri taščici
Ampak res, pravno gledano bi tudi tožbo najbrz izgubil, ker tam pa vejice odločajo. In tale fora z 20 in 21 tednom sem prepričan da ni nepomembna. Se mi pa zdi konkreten nateg. Ven bi i se eventuelno lahko izvlekel edino z njihovim členom o starosti 2 leti.
Ker gume pa so dejansko starejše od dveh let.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Torej si kupil leto dni stare pnevmatike. 20 teden leta 2016.
Se kar zabavam ko tole berem, no gr69 je lepo pojasnil nastavljeno mino za naivneže.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ne mi zamerit, ampak zdaj, ko sem še enkrat podrobno pogledal, ti lahko samo povem, da si lepo "nasedel".

Cenejše gume so gume z DOT 2014 - torej gume proizvedene v tednu 20 leta 2014.

Ti si prejel gume z DOT 2114, torej proizvedene v 21 tednu leta 2014 - torej "cel" teden mlajše in s tem "dražje" gume.

A je to nateg ali ne, se pa sam odloči - strogo "po črki zakona" namreč ni.

Zdaj se pa odloči ali se boš bodel naprej z njimi ali boš tiho. Ali pa sam izvedi "nateg" - vrni te gume in naroči cenejše pri njih.


O&O

Ne zamerim, kje pa.

Tudi tako na to lahko gledaš, imaš prav, čeprav, če greš z miško čez oznako, piše leto izdelave gume, na drugem linku, ki sem ga podal, pa piše, da se gume starejše od dveh let prodaja po znižani ceni.

Za enkrat mi od torka opoldne niso še nič odgovorili, kljub temu, da sem jim odpisal v angleščini.

Edit: Prodajajo tudi gume z letom izdelave DOT 2012 (ne moj model): https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-eco-contact-5/185-65-r14-86h-301951
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:


Edit: Prodajajo tudi gume z letom izdelave DOT 2012 (ne moj model): https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-eco-contact-5/185-65-r14-86h-301951

Tele DOT 2012 morajo biti pa nek žlahten letnik... glede na to, da so najdražje
smile-1.gif
...

Pnevmatika_Continental_Conti_Eco_Contact_5%2C_avto_pnevmatike_-_Lider_Pnevmatik-20170316-075454.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.678
6.088
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Torej si kupil leto dni stare pnevmatike. 20 teden leta 2016.
Se kar zabavam ko tole berem, no gr69 je lepo pojasnil nastavljeno mino za naivneže.

Kaj ti ni jasno? Izdelana je bila isto leto, kot je bila kupljena.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.451
4.989
113
Andy, upam da ugodno rešiš. Mogoče so samo narobe odpremili in jim še ne kane, kaj so sploh narobe naredili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Andy, upam da ugodno rešiš. Mogoče so samo narobe odpremili in jim še ne kane, kaj so sploh narobe naredili.

Dvomim.

Odgovorijo le 1x/dan, pa še to mi je danes dopoldne odgovorila sledeče:

Citat:
Good morning,

These tyres are from May 2014, other tyres on our website are from the beginning of the year 2014 so more than 3 years.

Best regards,

Caroline

Dobro vedo, za kaj gre.

Delajo se neumne, kot da tegale nimajo na spletni strani: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

Citat:
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.

Ko ji pa rečem za link do njenih treh let, pa odgovori čisto nekaj drugega. Pač, generični odgovori. Pa komuniciram v angleščini.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz bi jim enostavno vrnil z njihovim prevzemom. Mogoče ti zavlačujejo, da rok zamudiš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zakaj misliš, da če me ona ni poklicala kljub temu, da ima in na naročilu mojo telefonsko številko in na prvem sporočilu reklamacije, da mi bo dala svojo?

Trenutno ne bom nič delal zmede. Njeno zadnje sporočilo je bilo, da bodo preverili pri poizvajalcu, jaz sem jim ponudil, da moje zadnje sporočilo prevedem v angleščino in to je to.
OK, kle pa men že želodec dela hulahope. Naročiš gume iz Andore, komuniciraš z njimi v Slovenščini, iz katere si oni prevajajo z google translate. Dej za foro tvoj mail v google translate, pa boš videl s čim operira Karolinca v Andori. Pokliče te pa ne zato, ker ne zna Slovensko. V kolikor ti to ni jasno, pol pa res ne vem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Ja, ampak plačam pa poštnino, ostanem brez dokaznega materiala, pa še sploh ni nujno, da mi vrnejo denar. Očitno so dobro namazani.

Jutri se obrnem na Mastercard, njihov nepravilen račun pa pošljem na FURS.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Lahko reces da prodajajo preko neta v Slovenijo. Me ne bos preprical, da si dejansko verjel, da znajo slovensko. Seveda, da bi bilo mozno, vendar malo verjetno. Tako da si sam zakompliciral vse skupaj. In verjetno podaljsal resevanje. Ce pa pred nakupom nisi vedel kako je reseno posiljanje nazaj ce z nakupom ne bos zadovoljen, to je pa tvoja napaka.

Če imajo spletno stran postavljeno v sloveščini in tukaj odprto firmo, predvidevaš, da imajo na drugi strani koga, ki razume, kaj pišeš.
Pa sej ne moreš pričakovati, da prodajajo v Sloveniji, potem pa ne bodo razumeli strank, ko pride do problema.

Bi ti šel prodajati na trg v eno državo običajnemu folku, pa ne znaš njihovega jezika?
Ti pa ne kupuješ dost prek spleta. Angleščina dela čudeže in samo cepec pričakuje, da bo poklical v Andoro in slišal na drugi strani Slovenski jezik. Dej svoj mail v google translate in ga beri, skropucalo. Komuniciraj v angleščini, pa bo lažje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Zadnja dva ni jim že pišem v angleščini. Ne pomaga.

In ja, dosti kupujem preko spleta in na straneh, ki so že v osnovi angleške, komuniciram v angleščini. Strani, ki pa so v slovenščini, pa predvidevam, da je na drugi strani nekdo, ki zna slovensko.
Sodelavec mi je povedal, da ko je komuniciral z gume-direkt.si, da je imel na drugi strani slovenskega sogovornika, pa je to mednarodna firma.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Očitno preostane le brute force, če pa še to ne bo pomagalo, bo pa pač lekcija zame in morda še za koga, da pri liderpnevmatik.si se ne kupuje, ker ti lahko pošljejo kar hočejo, potem se pa še tisto malega, kolikor komunicirajo, sklicujejo na pravilo, ki nimajo nikjer zapisanega, ko pa jim pokažeš na njihov lasten zapis, da to ne drži, pa to ignorirajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Gumedirekt ogromno prodajo v SLO in ne hebejo DOT bojazni. Pa da se razumeva prav, te štekam in vem, kaj te matra, hotel sem ti samo povedat za možnost, da te Karolinca ne razume in očitno po zadnjih postih te.
Za bodoče pa vedno uporabi paypal možnost, če obstaja in zamiži pri tistih 5 EURih. Tam bi enostavno poslal gume nazaj in paypal bi ti vrnil kupnino brez bojazni, da ostaneš brez keša, pušil bi pač zgolj poštnino.

Zanimivo pa je, da se da s Kitajčki vse zmenit, tud če gre za robo vredno 7 EUR in dostikrat naredijo marsikaj za pozitiv feedback. S temi očitno ni tako.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Res je. S Kitajci imam tudi jaz dobre izkušnje. Ko sem kupoval večji RC helikopter je nekje na poti bila škatla prepognjena in so bile določene komponente zvite.
Naša Pošta ni priznala krivde za poškodovano blago, so mi pa Kitajci napisali, naj napišem, katere komponente so poškodovane in mi jih v najkrajšem času poslali nove, da sem jih zamenjal in helikopter je bil normalno delujoč.

Tudi z ostalimi spletnimi trgovinami sem še vedno imel pozitivne izkušnje. Pa kupujem tudi preko ebaya, amazona, iz UK, kitajske,...

Tukaj je očitno, da se jim ne gre za customer satisfaction, ampak imajo očitno poslovni model zastavljen tako, da služijo na teh fintah. Ali pa je kaj drugega. Ne bi vedel, ne poznam gumarske industrije tako dobro.
 
Nazadnje urejeno: