Lepote multikulturnosti 4

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.485
5.566
113
Kar povejmo. Šiptarji
Generaliziraš....

VeLJik problem je vse kar je k nam prišlo po cca 2000....in pa klasično 3ja generacija tukaj rojenih

Prej so ble generacije ki so ble vzgajane še po JUSu.....red, rad i disciplina....sedaj se pa k nam uvaža samo še ološ iz juga...

Sposobni se uveljavijo bolj severno....te ki ostanejo tukaj pa zajedajo socialo in tramvatizirajo....
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.766
869
113
Kar poznam šipce delajo od jutra do mraka torej delavni so,...kako je z davki ne vem verjetno podobno kot pri vseh ostalih s.p. oz. V skladu s folkloro v Slo.....kdor se "znajde" ima več.
1 familija(gradbinec) živi tu že dosti let,.....in otroci sedaj ko so polnoletni delajo v fabriki.


Je pa res , da tu okoli nekih gazd , ki izkoriščajo sonarodnjake še bolj pa državo kolikor vem ni.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.256
9.567
113
40
MB
Ne vem , ti povej.

Kar jih jaz poznam so po večini OK,...kar za nekatere avtohtone ne morem reči oz. največji problematki v okolici so Slovensega porekla.
Mogoče pomaga , da živim v "vukojebini" in ne v "najlepšem mestu".
razlog je naša zakonodaja, da na fotra potem živi 10 ljudi na naši davčni blagajni.
+ da imajo večje ugodnosti
+ marsikdaj tudi niso isto obravnavani pred zakonom
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

corsol

Guru
11. mar 2010
2.766
869
113
Kar poznam šipce delajo od jutra do mraka torej delavni so,...kako je z davki ne vem verjetno podobno kot pri vseh ostalih s.p. oz. V skladu s folkloro v Slo.....kdor se "znajde" ima več.
1 familija(gradbinec) živi tu že dosti let,.....in otroci sedaj ko so polnoletni delajo v fabriki.
Ja baba je res doma.

Je pa res , da tu okoli nekih gazd , ki izkoriščajo sonarodnjake še bolj pa državo kolikor vem ni.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.766
869
113
razlog je naša zakonodaja, da na fotra potem živi 10 ljudi na naši davčni blagajni.
+ da imajo večje ugodnosti
+ marsikdaj tudi niso isto obravnavani pred zakonom
Velikorat slišim o šiptarjih z veliko famijo in žlahto....ki nič ne delajo in obirajo državo.
Ne vem koliko je takih familij s ful otroki(recimo 4+ je za SLO "ful :) ) in z vso živo žlahto....jaz ne vem za nobeno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.473
4.580
113
Velikorat slišim o šiptarjih z veliko famijo in žlahto....ki nič ne delajo in obirajo državo.
Ne vem koliko je takih familij s ful otroki(recimo 4+ je za SLO "ful :) ) in z vso živo žlahto....jaz ne vem za nobeno.
V isti ulici z nami v eni hiši: 1. generacija bakica. 2. generacija ata in mama. Ata priden in še vedno dela, mama doma. Občasno prideta mimo in kaj rečemo. 3. generacija trije sinovi, vsak s svojo ženo in najmanj 4 otroci na ženo, v bistvu sem nehal štet. So še mlade in je še čas za ene par. Tipi delajo po gradbiščih, vse ženske so doma, slovensko ne znajo niti besede, ven iz hiše ne hodijo. Otroci prepuščeni sami sebi, v vrtcu, šoli so do zadnje minute. V okolici hiše pa so avti znamk Audi, Bmw in Mercedes. Ne novi, prav hudo stari pa tudi ne.

In niso to edini za katere vem. In ne, ne živim v mestu znanem po taki klienteli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tomi

Guru
1. sep 2007
18.256
9.567
113
40
MB
lani bil na eni kadrovski proti koncu leta, kjer je latnica ene agencije pač razpredala, da je problem tudi da je ta bazen prazen, zato so filipinci zdaj in, poleg tega pa je velik plus pri njih, da za razliko od južnjakov nimajo želje živet tu niti družine sem pripeljat, ampak delat pa denar domov pošiljat.

na koncu je pa še povedala da ni logično da imamo pri praktično polni zaposlenosti več kot 50.000 prejemnikov socialne pomoči.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.766
869
113
lani bil na eni kadrovski proti koncu leta, kjer je latnica ene agencije pač razpredala, da je problem tudi da je ta bazen prazen, zato so filipinci zdaj in, poleg tega pa je velik plus pri njih, da za razliko od južnjakov nimajo želje živet tu niti družine sem pripeljat, ampak delat pa denar domov pošiljat.

na koncu je pa še povedala da ni logično da imamo pri praktično polni zaposlenosti več kot 50.000 prejemnikov socialne pomoči.
Zakonodaja in nadzor bi vsekakor bila za spremenit, mora pa bit politična volja in očitno politiki(levi in desni) tako stanje kot je paše.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.766
869
113
Ocitno vam kjer opažate nadpovorečno špitarjev in njihovih familij dobro gre in se veliko gradi.Drug razen njih očitno zidat noče.⁸

.....uf sem pozabil kaj je rešitev.....robotizacijo in avtomatizacijo je nekdo omenil.
:valjamse:

Pol bo lahko 1.5M ljudi v SLO......od tega bajbrž 1M Slovencev, ker nataliteta ni potrebba.