Lepote multikulturnosti 4

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.170
3.533
113
Ali pa če enostavno rečemo bobu bob in začnemo ilegalce obravnavati po zakonu kot ilegalne migrante in ne kot begunce, ki jim dovolimo izkoriščati azilni sistem. Migracij ne moremo preprečiti in to nam načeloma niti naj ne bi bilo v interesu ampak lahko pa določamo kdo in pod kakšnimi pogoji bo migriral ter se tako vsaj poizkušamo izgoniti največjim problemom, ki jih migranti (lahko) pripeljejo s seboj.
Tako, kot v vseh normalnih državah, npr. Avstraliji.
Imaš znanje, ki se potrebuje. Prav.
Podpiši pogodbo o delu z delodajalcem, ki te vzame in dobiš dovoljenje za bivanje - kolikor časa imaš zaposlitev.
Če ne delaš, nazaj od koder si prišel.
.
Ne slepimo se, da je z uvoženimi delavci iz Kosova, če upoštevamo njihove (itak) minimalne (uradne?) plače, in vso familijo na sociali, vrtci, zdravstvo, šolstvo... ...je Slovenija z njimi v globokem minusu.
Normalna država, ki v prvi vrsti skrbi za svoje državljane (saj to je menda osnovni namen države!?!!?) tega tako ne počne!
 

B81

22. jul 2007
35.557
9.643
113
Nope. Oni niso (popolnoma) preprečili oz. ne preprečujejo migracij saj bi to potem pomenilo, da pri njih ni ne legalnih ne ilegalnih migracij pa temu ni tako. Je pa res, da za razliko od ostalih držav z ilegalnomigrantsko problematiko oni vsaj neekaj delajo v smeri kot bi po mojem mnenju morali vsi - preprečevanje ilegalnih migracij.

27.1.2024:

Zame to pomeni, da Poljska "nima migracij", ker s temi migracijami so povezane le tezave. Kje so pa te narodnosti, ki harajo po EUju?
To na Poljskem dejansko zgleda delovna sila, ne pa lovci...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.014
14.907
113
Zame to pomeni, da Poljska "nima migracij", ker s temi migracijami so povezane le tezave. Kje so pa te narodnosti, ki harajo po EUju?
To na Poljskem dejansko zgleda delovna sila, ne pa lovci...
Aha, ok, ok, catch je torej v različnemu dojemanju izrazov. Jaz izraz "preprečevanje migracij" razumem kot to, da preprečujejo oz. ne dovolijo NIKAKRŠNIH migracije in ne Poljska, ne Madžarska ne preprečujeta (vseh) migracij ampak se do neke mere osredotočata na preprečevanje ilegalnih migracij, legalne se pa izvajajo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.752
868
113
Aha, ok, ok, catch je torej v različnemu dojemanju izrazov. Jaz izraz "preprečevanje migracij" razumem kot to, da preprečujejo oz. ne dovolijo NIKAKRŠNIH migracije in ne Poljska, ne Madžarska ne preprečujeta (vseh) migracij ampak se do neke mere osredotočata na preprečevanje ilegalnih migracij, legalne se pa izvajajo.
Še sreča , da niso vseh Poljakov preveč rigorozno obravnavali ko so odšli po svetu.
Ena največjih diaspor , po svetu jih je cca 20M !
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

B81

22. jul 2007
35.557
9.643
113
Mogoče čisto mogoče bi človek pomislil, da proti tistim poljakom ni nihče imel nič, ker so pač bili navadni ljudje, ki so se asimilirali brez večjih težav v primerjavi s "temi" in zdaj imajo poljaki problem oz. SO poljaki problem, ne tisti, ki delajo sranje. Poljaki so problem. Narobe svet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

B81

22. jul 2007
35.557
9.643
113
Aha, ok, ok, catch je torej v različnemu dojemanju izrazov. Jaz izraz "preprečevanje migracij" razumem kot to, da preprečujejo oz. ne dovolijo NIKAKRŠNIH migracije in ne Poljska, ne Madžarska ne preprečujeta (vseh) migracij ampak se do neke mere osredotočata na preprečevanje ilegalnih migracij, legalne se pa izvajajo.
to to... pol sorodnikov imam v tujini, nikoli nihče težav z domačini tam, migracije so normalne in škoda besed za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.014
14.907
113
mislim da proti legalnim migracijam nihče nima nič.
Mislim, da se motiš. Po mojem opažanju nek (majhen) del ljudi dejansko ne želi imeti v svoji okolici (državi even) ljudi iz drugih kultur oz. ljudi z drugačno barvo kože, z drugo vero itd. ne glede na legalnost bivanja.

Besede so takšne in drugačne z razlogom tako da, če nekdo napiše da so migracije preprečene, tu v štartu brez dodatnih obrazložitev enostavno ni drugega pomena kot da so preprečene VSE migracije tako da je pač potrebno biti malce bolj natančen predvsem zaradi tega, ker se nikakor ne sme v isti koš (tist ta problematičen) vreči kar vseh migrantov.
 

B81

22. jul 2007
35.557
9.643
113
matej, saj se ne. En koš je za migrante, drugi koš pa za ilegalne migrante, ki so pravzaprav kriminalci že ob prestopu meje. Seveda razen tistih iz vojnih območij, torej po levo cele azije in cele afrike :bonk:
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.752
868
113
Namigujem b
Mogoče čisto mogoče bi človek pomislil, da proti tistim poljakom ni nihče imel nič, ker so pač bili navadni ljudje, ki so se asimilirali brez večjih težav v primerjavi s "temi" in zdaj imajo poljaki problem oz. SO poljaki problem, ne tisti, ki delajo sranje. Poljaki so problem. Narobe svet.
Ja, npr. v ZDA so bili ful navdušeni in so jim dali za delat sama exkluzivna dela( vsem ekonomskim emigrantom iz Evrope).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.246
9.562
113
40
MB
Namigujem b

Ja, npr. v ZDA so bili ful navdušeni in so jim dali za delat sama exkluzivna dela( vsem ekonomskim emigrantom iz Evrope).
Ja bogi, dokazat so se mogli. To je cisto skregano z danasnjo logiko kjer ti nekaj pripada ce si dovolj uzaljen.

kak so pol azijci dalec najbolj uspesnejsi v usa ce so dobili sama ekskluzivna dela?

eni napredujejo eni pac ne, isto kot povsod.

glih vceraj poslusal kitajca ki je prisel v zda, mu predstavijo kitajce pa je ded reko da oni ko so 10 let tam pa se kr cistijo al pa pice razvazajo da so luzeri, da se ni mel zeje druzit z njimi ker ga nimajo s cim motivirat.