Terorizem ni izum zadnjih desetih let. Nekateri smo dovolj stari, da se spomnimo tudi IRE, ETE in njihovih frakcij.Drugi ste pa poslušali glasbo in niste vedeli, komu je posvečena.
Rdeči terorizem
Med najbolj pomembnimi levičarsko, komunistično, oz. anarhistično usmerjenimi terorističnimi skupinami, ki so delovale v Evropi med hladno vojno (primarno po letu 1970), so bile: Frankcija rdeče armade in Revolucionarne celice (v Zahodni Nemčiji), Rdeče brigade (v Italiji), Neposredna akcija (v Franciji), in Komunistične bojne celice (v Belgiji).
V Zahodni Nemčiji je bila najbolj znana teroristična skupina Frankcija rdeče armade (
Rote Armee Fraktion; RAF), ki je bila ustanovljena leta 1970 in je delovala z neposredno podporo vzhodnonemške tajne službe Stasi. Aktivna je bila skoraj trideset let, vse do leta 1998, pri čemer so bile aktivne tri generacije teroristov. Zaradi izbire načina delovanja (atentati, napadi, ugrabitve oseb in letal, ropi in tatvine, itd.) je bila najbolj znana teroristična skupina v Zahodni Nemčiji, pri čemer je neposredno povzročila smrt 34 oseb, pri čemer niso delovali le v Nemčiji, ampak tudi na Švedskem, Nizozemskem, Belgiji, itd. Njihovo delovanje je doseglo višek leta 1977, ko so izvedli atentat na vrhovnega tožilca Zahodne Nemčije Siegfrieda Bubacka, ubili predsednika Dresdenske banke Jürgena Ponta, ter ugrabili in umorili industrialca Hannsa Martina Schleyerja, predsednika Konfederacije nemških zvez delodajalcev. V sodelovanju s Popularno fronto za osvoboditev Palestine (PFLP) je slednja ugrabila letalo Lufthanse, da bi dosegli izpustitev ujetih voditeljev RAF.
Še več napadov (kar 186) je izvedla levičarska teroristična skupina Revolucionarne celice (
Revolutionäre Zellen). Medtem ko je sprvo izvedla njihovo najbolj odmevno akcijo (ugrabitev letala Air France v sodelovanju s PFLP), se je pozneje preusmerila v serijo bombnih napadov, tako na različne državne in gospodarske ustanove kot tudi na ameriške vojaške baze. Skupina je bila aktivna med leti 1973 in 1993.