Lepote multikulturnosti 4

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Rezultati pod prejšnjo vlado. Sedaj nas je Hrvaška prehitela.

safely walking around.png
 
  • Haha
Reactions: aljoman

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
samo - to ne ustreza temu, kae se piše po alterju in govori med ljudmi.
Ljubljana je nevarna - so mi povedali prijatelji.

PS. ravno prišel domov, peš. nisem uporabil Waltherja PPQ M2 .45, ki ga redno nosim s seboj, ker me vsi strašijo
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Pa moja ali tvoja izkušnja pravzaprav nima pomena. Lahko si ti oče hčere, ki jo je nekdo posili in posledično boš nedvomno trdil, da je mesto/naselje (katerokoli že, kjer si doma, Spodnji Duplek morda) nevarno.

Statistika je zajebana. Ne potrjuje trditev, da je Ljubljana nevarna. Tudi Vič ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in bizi

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Pa moja ali tvoja izkušnja pravzaprav nima pomena. Lahko si ti oče hčere, ki jo je nekdo posili in posledično boš nedvomno trdil, da je mesto/naselje (katerokoli že, kjer si doma, Spodnji Duplek morda) nevarno.

Statistika je zajebana. Ne potrjuje trditev, da je Ljubljana nevarna. Tudi Vič ne.

Večinoma je vedno tako, tudi ko ljudje hodijo v tujino po dopustim berem potem komentarje npr. smo bili v Maakešu ponoči pa nam domačini pravijo naj se ne sprehajamo po ulicah (če odšteješ osrednjo tržnico) sami ker je nevarno, ženske pa sploh ne. Ampak se ni nikomur ič zgodilo v tiste pol ure razen nekaj čudnih pogledov mimoidočih. Potem bereš da je Marakeš varen ko je šla sredi dneva čez tržnico polno ljudi in ji ni nihče nič naredil.
Jaz pogosto tečem zvečer po PST Koseze Murgle pa moram reči da konec lanskega leta je mnogo manj žensk ki tečejo tam zvečer v primerjavi z leti prej. Nisem nobene vprašal zakaj ne , ampak glede nato koliko osebkov z azilnega doma se sprehaja zvečer po PST si predstavljam kaj bi bil glavni razlog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in mosseero

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Statistika je zajebana. Ne potrjuje trditev, da je Ljubljana nevarna. Tudi Vič ne.

Statistika je zajebana, ja. Ampak treba je delati na preventivi, statistiko dobimo pa daleč po zadevnih dogodkih. Ali pa si ti med tistimi, ki si natikajo olagumo šele potem, ko v statistiki vidijo posledice nezaščitenega sexa?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.404
15.376
113
Jup, Ljubljana ni nevarna, tudi Vič ne. In zato se dogaja tole, ker določena območja pač niso nič kaj bolj nevarna kot katerikoli druga:
Policija je v zadnjem času okrepila nadzor na Metelkovi ulici, v okolici Azilnega doma na Viču in tudi v okolici Železniške postaje. Kot je Policija nedavno razkrila, se Ljubljana sooča z visokim porastom kriminala.
Kar za tretjino so v primerjavi z lanskim letom na območju Policijske uprave Ljubljana porasla tudi kazniva dejanja zoper premoženje. Iz povprečja najbolj izstopa policijska postaja Vič, kjer je bilo tovrstnih kaznivih dejanj za kar 60 odstotkov več, približno za tretjino več so jih zabeležili tudi na območju Centra, Bežigrada in Most.

Pa policaje iz vse SLO redno kličejo v Ljubljano tudi verjetno zgolj zato, da se malo več spoznavajo in družijo, teambuilding takorekoč.

leslie-nielsen-nothing-to-see-here.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Saj več policajev naredi območje bolj varno, kajne? Statistika pa je kurba. Če je bilo lani eno kaznivo dejanje, letos pa dva, je to povečanje za sto procentov. Ti procenti ne povejo nič brez absolutnih številk.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.404
15.376
113
Absolutne številke bi rad? Izvoli - v Ljubljani je bilo lansko leto 13.210 kaznivih dejanj.

Več policistov pa ne pomeni avtomatsko boljšo varnost saj ne morejo biti povsod prisotni 24/7, definitivno pa pomeni večjo nevarnost saj jih drugače ne bi klicali & pošiljali na ta območja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.404
15.376
113
Kar je manj, kot jih je bilo leta 2017 (14.624) ali 2018 (14.281) in malenkost več kot 2019 (13.173).
Res je. To kar se tiče skupnega števila kriminalnih dejanj v celotni LJ povsem drži in v kolikor gledamo samo absolutno število po letih lahko pridemo do zaključka, da se ne dogaja nič posebnega oziroma je vse bolj kot ne enako kot pred leti, ko v LJ še nismo imeli problemov z ilegalnimi migranti. Ko oz. če pa pogledamo razporeditev pa je v zadnjem času veliko več kaznivih dejanj na območju v pristojnosti PP Vič (kjer jih je kar 60% več) in še na par drugih lokacijah (kjer jih je okoli 30% več).

Povzetek št.1: če ne bi imeli migrantov na teh območjih, bi imeli skupno število kriminalnih dejanj veliko nižje
Povzetek št.2 : kjer se zadržujejo migranti je večja možnost, da boš žrtev kaznivega dejanja
Povzetek št.3: Vič in še par drugih lokacij je posledično nedvomno bolj nevarnih kot pred časom
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.404
15.376
113
Imamo absolutno številko kaznivih dejanj v Ljubljani za leto 2022 (t.j. 13.210), imamo podatek o % rasti kaznivih dejanj v letu 2023 (na najbolj kritičnemu delu za norih 60%) ter podatek kje točno je prišlo do porasta kriminalnih dejanj (območje PP Vič) in kaj je tam (ilegalni migranti), za povrh vsega pa še informacijo, da dogajanje na teh območjih zahteva takšno policijsko obravnavo, da je treba policaje voziti v LJ iz cele Slovenije saj jih je drugače premalo glede na "zahteve terena".
Vse to ti pove ogromno ampak ja, ti si kar zatiskaj oči še naprej.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
"Zahteve terena" in zlažirana panika na družbenih omrežjih so povzročila tudi to, da so vse babnice nabavile solzivec. Pa veš za kako, ki ga je tudi upravičeno uporabila? Če boš že napisal, da eno poznaš, pa veš tudi za koliko se je povečala upravičena raba solzivca v zadnjih letih na področju Viča. Pa ne za 100%, ker je šla uporaba iz enega na dva primera.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.665
113
Bizi, kaj imaš od tega da tole zagovarjaš? Ti plačajo? Imaš kake druge koristi? Res mi ni jasno. Ker na drugi strani pola, razumem, nekdo se boji slovenske identitete, tuje ,nam agresivne kulture, verske blaznosti, skratka več je bojazni na drugi strani. Ti pa gladko zagovarjaš to migrantsko politiko. Zakaj?