Lepote multikulturnosti 4

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.414
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
Star je bil 26 let. 2016 zaprt v Franciji za 4 leta (19 let) zaradi terorizma.
Francoski državljan. Zelo verjetno rojen v Franciji. 2 generacija, o tem sem ze enkrat pisal. Očitno je res tako.
Sploh pa je ubil Filipinca, migranta
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
24ur že kažejo članke za bližajoči 1.4
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.161
2.784
113
Lublana
Obišči stran
Kakšna manipulacija. Za več, kot 20.000 več ilegalnih prestopov meje, kot lansko leto. in preko 150 več aretiranih tihotapcev ilegalcev. Kako potem ni porast kriminala? Poleg tega se ne šteje manjših prekrškov migrantov na katere se policija sploh ne odzove in jih ljudje tudi kličejo ne več. Kraje po trgovinah in petrolih, vlomi na gradbišča... Seveda, slovenski državljani storijo več kaznivih dejanj ampak nas je tudi mnogo več, kot ilegalnih migrantov. Naj jasno pokažejo številke koliko kaznivh dejanj storijo samo migranti.
Sploh pa zakaj moramo sprejemati ilegalne migrante? Kdor želi obiskati Slovenijo, naj pridejo z dokumenti in se prijavi v hotelu. Tako v enem letu naredi več miljonov obiskovalcev Slovenije. Ali pa naj si uredi papirje za bivanje in najame ali kupi stanovanje. V čem je problem?
Zakaj moramo imeti neke azilne domove in jih še futrat? Resno sprašujem zakaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Gavran

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.449
15.440
113
Zakaj je temu tako? Ker tako narekuje (zastarela) zakonodaja, ki se jo zlorablja na polno. Saj po svoje je povsem pravino, da se pomaga (dejanskim) beguncem ampak to, kar se pa dogaja od cca. leta 2015 dalje, ko se ekonomske migrante označi za begunce je pa čisti absurd na 17. potenco. In ja, se povsem zavedam, da so med vsemi temi ilegalnimi prestopniki državnih meja tudi dejanski begunci ampak procent le-teh je izjemno majhen poleg tega pa se ti begunci spremenijo v ekonomske migrante takoj, ko je v prvi varni državi njihovo življenje ni več v neevarnosti in se nato tako kot večina, če ne kar praktično vsi ostali začnejo zmišljevati kje bi jim pa bilo še bolj oz. najbolj všeč.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Njim je pač vseeno, če dobijo iz Bruslja milijardo več ali manj. Vseeno je Orbanu, on osebno te milijardice pač ne potrebuje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.449
15.440
113
Pritožite se Urški von Bruselj. :mad: Za migracije zaenkrat velja še evropska zakonodaja.
Ja sej o tej zakonodaji sem pisal. Osnovni dokumenti za podlago današnje (!) obravnave ekonomskih migrantov, ki jih zaradi boljše kompatibilnosti z zakonom v večini primerov lažno predstavjajo kot begunce so iz leta 1951 in 1967 (!!!). Takrat je bila situacija glede beguncev in migrantov popolnoma drugačna kot dandanes oz. kot od tistega prelomnega leta 2015 dalje.

Lahko se gremo bockat po madžarskem zgledu, samo to ni preveč produktivno.
O tem ali je produktivno ali ne pa bi se dalo kar konkretno debatirat, v glavnem pa je to vezano na to kaj si želiš glede svoje države. In seveda, da bo EU finančno "nagajala" neposlušni državici ampak to je po mojem mnenju nizka cena, da obdržiš svojo kulturo in dostojno mero miru v državi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.449
15.440
113
Čudno? Niti ne v kolikor upoštevaš izjemno agresivno pro"refugee" woke agendo vsepovsod kateri je ta zastarela zakonodaja "pisana na kožo" in posledično me sploh ne spreseneča ampak me žalosti, da se le-te ne posodobi kljub temu, da je dejanska pomoč sočloveku v življenje ogrožujoči stiski izjemnega pomena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Gavran