Lepote multikulturnosti 4

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
A to ste Janšatove trobentice šele zdaj porajtale, da si lohk na Čopovi sred noči brez denarnice? Tako je že več kot 30 let, ampak ti trobentica si šele zdaj slišal za to.
"Policija sicer v Ljubljani že nekaj časa opaža porast kaznivih dejanj. Kot smo poročali, policija v središču prestolnice v primerjavi z lanskim letom beleži 36,4-odstoten porast drznih tatvin, ropov in roparskih tatvin. Še večji porast tovrstnih kriminalnih dejanj je na Viču, kjer policija beleži skoraj 60 odstotkov več kaznivih dejanj zoper premoženje v primerjavi s prejšnjim letom."

Dobro ti gre selektivno branje. Ma lej j3be mi se, tako in tako ne živim v najlepšem mestu.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
Jst ne vem, zato sem pa tebe vprašal, ker namiguješ, da veš za koga gre.
Moj odgovor je bil sarkastičen, in dejansko namig kar sem priznal, če ti ta pojem dela težave poglej v SSKJ ali pa vprašaj bližnjega osnovnošolca o pomenu. Glede na to da znaš okarakterizirati ljudi z ekstremisti in poznaš ljubljansko sceno v parkih in podhodih predvidevam da veš vse tudi o tem ropu. Lahko pa naprej držiš glavo v pesek.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.162
2.787
113
Lublana
Obišči stran
A to ste Janšatove trobentice šele zdaj porajtale, da si lohk na Čopovi sred noči brez denarnice? Tako je že več kot 30 let, ampak ti trobentica si šele zdaj slišal za to.
No ja ne pretiravaj. Sicer je res, da vedno obstaja možnost ropa, tudi sredi dneva in ne samo na Čopovi. Da bi pa to bilo nekaj precej verjetnega in pričakovanega, se pa ne strinjam. Neštetkrat šel ponoči po Čopovi in še drugih ulicah pa nikoli nisem imel občutka, da bi lahko bil oropan ali celo bil oropan. Je pa res, da se je to nekoliko bolj dogajalo v devetdesetih. Takrat je bilo nekaj let polno nekih ćefurskih tolp, ki so po Centru mesta iskali žrtve, jih malo pretepli in pobrali denar, če ga je mulec (žrtev) sploh kaj imel. Vedno so napadali v večjih skupinah po enega največ dva, ponavadi srednješolca. To je trajalo nekaj let, potem se je policija končno zganila in naredila nekaj reda. Zadnje čase se pa spet nekaj dogaja in žrtve očitno niso več samo srednješolski mulci.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.897
5.619
113
No ja ne pretiravaj. Sicer je res, da vedno obstaja možnost ropa, tudi sredi dneva in ne samo na Čopovi. Da bi pa to bilo nekaj precej verjetnega in pričakovanega, se pa ne strinjam. Neštetkrat šel ponoči po Čopovi in še drugih ulicah pa nikoli nisem imel občutka, da bi lahko bil oropan ali celo bil oropan. Je pa res, da se je to nekoliko bolj dogajalo v devetdesetih. Takrat je bilo nekaj let polno nekih ćefurskih tolp, ki so po Centru mesta iskali žrtve, jih malo pretepli in pobrali denar, če ga je mulec (žrtev) sploh kaj imel. Vedno so napadali v večjih skupinah po enega največ dva, ponavadi srednješolca. To je trajalo nekaj let, potem se je policija končno zganila in naredila nekaj reda. Zadnje čase se pa spet nekaj dogaja in žrtve očitno niso več samo srednješolski mulci.
Moraš razumet da je bil kalbo tako umsko nadarjen v 90s...da je preskočil srednješolske radosti....tako da mu brezveze razlagaš o radostih devedesetih....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
glas ljudstva so tudi zato, ker jih mediji pumpajo kot da je to res vsesplošno mnenje ljudi, enako velja z raznimi Inštituti 8.marec ipd., ki so dobesedno reklamirani v medijih.
Pa večina anket se izvaja v Ljubljani kjer pa vemo kakšen je politični sentiment.

Sej dejansko smo tukaj neumni vsi ostali ljudje, ki to dopuščamo kljub temu, da vemo kaj se gredo... oni pač samo izkoriščajo to dano možnost, mi smo pa tiho, pa čeprav vemo da nas ni "jebeno malo". Tudi mi bi morali malo "kolesarit" pred parlament, da se vidi kako "jebeno malo" nas je. Ampak je problem ker imamo službe, nimamo časa, je treba delat...za razliko od raznih Zlatkotov.
Večni izgovori, da morate delati. Sami revčki, saj vas bo vse pobralo pred petdesetim letom. :eek:
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Moj odgovor je bil sarkastičen, in dejansko namig kar sem priznal, če ti ta pojem dela težave poglej v SSKJ ali pa vprašaj bližnjega osnovnošolca o pomenu. Glede na to da znaš okarakterizirati ljudi z ekstremisti in poznaš ljubljansko sceno v parkih in podhodih predvidevam da veš vse tudi o tem ropu. Lahko pa naprej držiš glavo v pesek.
Mucek, sploh nisem vedel da veš kaj je sarkazem. Bravo.
Sem ti že napisal enkrat, pa ti bom še enkrat, nimam pojma kdo so bili ti trije. So pa taki napadi dokaj pogosti, pa ne samo v Ljubljani. A so bili to lokalni čefurji, migranti, dragonsi ali pa jaka, nejc in bine, pa ne vem.
Chill out.
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: tomi in Kamele0N

Oakey

Majstr
3. feb 2016
848
502
93
Pa ti povej kdo so bili. Nikjer ne piše da so bili trije migranti ali trije slovencelni.

Sej to je dandanes skoraj prepovedano in zagroženo s smrtno kaznijo, če bi na glas povedali kakšna je nacionalnost, etnična in verska pripadnost (kot včeraj za tiste cigane v NM).
Kmalu bodo še prepovedali pisati o spolu, ker se bo našel nekdo ki bo zaradi tega grozno užaljen in prizadet.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Sej to je dandanes skoraj prepovedano in zagroženo s smrtno kaznijo, če bi na glas povedali kakšna je nacionalnost, etnična in verska pripadnost (kot včeraj za tiste cigane v NM).
Kmalu bodo še prepovedali pisati o spolu, ker se bo našel nekdo ki bo zaradi tega grozno užaljen in prizadet.
Ne morejo biti novinarji seznanjeni z vsemi 278 spoli, zato je res bolje, da ga ne omenjajo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Kamele0N

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
Mucek, sploh nisem vedel da veš kaj je sarkazem. Bravo.
Sem ti že napisal enkrat, pa ti bom še enkrat, nimam pojma kdo so bili ti trije. So pa taki napadi dokaj pogosti, pa ne samo v Ljubljani. A so bili to lokalni čefurji, migranti, dragonsi ali pa jaka, nejc in bine, pa ne vem.
Chill out.
Nimam nič z vrsto mačk, vidim da ti osnovnošolske stvari delajo probleme. Moj komentar je bil na članek, kjer tudi piše, da je porast takih dejavnosti v Ljubljani letos na pram lani 36,4%
Včasih je dobro kaj prebrati.
 
  • Haha
Reactions: aljoman

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Nimam nič z vrsto mačk, vidim da ti osnovnošolske stvari delajo probleme. Moj komentar je bil na članek, kjer tudi piše, da je porast takih dejavnosti v Ljubljani letos na pram lani 36,4%
Včasih je dobro kaj prebrati.
Procenti so hudič. Če imaš namesto pet lani, letos sedem, je to že približno 36% porast.