LCD TV, Plazma......?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Samsung predstavil največji OLED-zaslon doslej

Medtem ko množice veselo kupujejo LCD ter plazma zaslone, inženirji pri Samsungu in Sonyju že tuhtajo tehnologije, ki bodo nasledile le-te. Ledino je začel orati Sony, ki je letos novembra v trgovine poslal 11½ (27,9 cm) OLED-zaslon za krepko ceno, slabih 2.000 ameriških dolarjev. Cenovno trenutno še ne preveč ugodno tehnologijo pa odlikujejo navdpovrečne lastnosti pri prikazovanju slike, kot npr. večji kontrast, boljša odzivnost, manjša poraba elektrike ter tanek zaslon. Te prednosti omogoča OLED, organska dioda, ki oddaja svojo lastno svetlobo, kar pomeni, da za prikaz slike ne rabi dodatne luči, kot npr. pri LCD-jih.

Prednosti nove tehnologije pa je opazil tudi Samsung, ki je najavil 31½ (78,7 cm) zaslon OLED. Zaslon je debel le 4,3 mm ter za delovanje porabi le polovico elektrike, kot jo porabi LCD-zaslon podobne velikosti. Zaenkrat je zaslon še prototip, saj je masovna proizvodnja napovedana komaj za konec leta 2009. Več podrobnosti ter prve slike novih zaslonov bo Samsung podal/pokazal na sejmu CES v začetku leta.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ

Torej, nekako sem se začel tudi jaz ogledovati po tehle LCD/plazma zadevah. Za začetek naj povem, da tudi pojma nimam kako in kaj, prebral sem si to temo in sedaj sem še bolj zmeden.
Torej, potreboval bi nekaj za gledat večinoma Divx-e, pa še kaj po televiziji (analogni signal zaenkrat in še kar nekaj časa). Odkartat ne mislim preveč za to zadevo, ker gledamo TV na teden kakšni dve do tri urice, tako da... In pa trenutno ''uživamo'' na 55cm CRT zaslonu, tako da predlogov s 1000+ EUR ne rabim, ker za tiste 3 ure tedensko bomo preživeli tudi s kakšno low cost varijanto.
Torej nekako bi največ do 32''. V oči mi je padla tale zadeva., pa bi prosil za pokomentiranje lastnosti. Kar me je še posebno pritegnilo sta dva analogna tunerja, kar je kar uporabno
cool-1.gif
za PIP.
Hkrati bi prosil še za razlago na kaj hudiča naj pazim, ko kupujem to zadevo: kakšne so sploh približno uporabe vrednosti za svetilnost in kontrast.
Aja, opcija je seveda ostati na temu CRT-ju in pač potem nabavit neko hudo zverino, ko bodo OLED in vse ostalo mumbo-jumbo zunaj in jasno, kaj bo sploh dejansko uporabno.

PS: Tale se sicer dobi za 800 EUR, če kdo rabi, zame je prevelika.
cry12bpy.gif
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
cene so dobre, samo je pa kr nekaj.... čeprav slika je pa lahko čisto sprejemljiva!

Jst imam od včeraj še plazmo LG 42PC51 in sem zadovoljen.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
In kakšne so sploh približno uporabe vrednosti za svetilnost in kontrast?

glej jst sem šel v bigbang, naprosil prodajalca, da sva zložila skupaj zaslone, ki so mi bili interesantni, potem pa sva priklopila na kabelski signal, kjer bom največ gledal.... razlike so bile MINIMALNE!!! Tako da zame, 10% razlike v kvaliteti nikakor ne odtehta 100% ali več razlike pri ceni. Tako sem kupil en LCD in eno plazmo LG! Tako ali tako ne bomo imeli televizij tako dolgo kot pred 15 leti... Po mojem jih bomo menjavali nekako tako kot računalnike....