Lastniki novejših VW

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.526
61
48
Kranj
Se moram malo popravit. Ravno včeraj se mi je na daljavo posodabljal sistem in še nisem pregledal novosti, ker mora biti vozilo ustavljeno za pregled le teh. Poleg nekih sound cloudov in navigacije so dodali možnost, da z držanjem ene tipke utišaš opozorila za hitrost. Vendar samo do ponovnega zagona.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.490
4.602
113
Se moram malo popravit. Ravno včeraj se mi je na daljavo posodabljal sistem in še nisem pregledal novosti, ker mora biti vozilo ustavljeno za pregled le teh. Poleg nekih sound cloudov in navigacije so dodali možnost, da z držanjem ene tipke utišaš opozorila za hitrost. Vendar samo do ponovnega zagona.
Znamka?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.246
1.877
113
Posledično zaradi EU bedakov sedaj umira tudi VW.
Umira? Upam da bo umrl..predvsem njihovo požrešni lastniki.

Cilj so si zadali 100 miljard letnega dobička !? (WTF) In v ta namen so pripravljeni odpustiti nebroj ljudi in zapreti xy tovarn...na koncu najbolje, da vse pozaprejo in se ne grejo več ker ne bojo mogli doseči 'plana' dobičkonostnosti...
 

dask

Majstr
21. sep 2023
368
399
63
Eno je, da te opozori. Da bi pa kar sam (na polno?) bremzal na omejitev je pa idiotsko. Kdo je tako opcijo sploh dal v avto. Še v Tesli z avtopilotom se tega ne bi šel. Tudi, če ima (poleg kamere) omejitve na mapah in povezavo z GPS, ga včasih premakne kam drugam na zemljevidu.

Meni na AC bere znake 40 iz izvozov.
Ajde, saj mogoče ni bilo na polno, občutek je bil tak, konkretno je začel bremzat proti 60, toliko da je tisti za mano imel kar nekaj dela... meni tudi to ni logično, to ne bi smel počet, vsaj ne pri taki hitrosti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.097
1.157
113
www.adriamedia.si
Vsi novejši VW in sklepam da celotna VAG grupa imajo zaradi EU pravil vklopljeno vizualno in zvočno opozarjanje na prekoračitev hitrosti. Kul, če ne bi avto v mnogo primerih prebral napačno omejitev in potem teži za prekoračitev, čeprav greš čisto pravilno.

V nastavitvah lahko to izklopiš ali samo izklopiš zvok. Problem je, da si nastavitev zaradi EU bedakov ne zapomni za naslednjič.

Ali obstaja kakšna bližnjica do teh nastavitev, da vsaj hitro padeš tja in pač vsakič izklopiš zvok? Infotainment je od zadnje generacije Polov in TRocov.
Ne, bo treba klikat.
Imajo pa praktično vsi novi avto ta problem, ki pa ni krivda avtov, ampak krovdaSLO predpisov + problem providerjev navi podatkov.
EU bedaki so tole uvedli prehitro, ne da bi najprej uredili predpise (prometne in minimalno kvaliteto podatkov za providerje map).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.490
4.602
113
Ne, bo treba klikat.
Imajo pa praktično vsi novi avto ta problem, ki pa ni krivda avtov, ampak krovdaSLO predpisov + problem providerjev navi podatkov.
EU bedaki so tole uvedli prehitro, ne da bi najprej uredili predpise (prometne in minimalno kvaliteto podatkov za providerje map).
Kako kretensko je to. 1x pisk za vsako spremembo omejitve. 40 na 50 pisk, 50 na 40 pisk, 50 na 90 pisk, itd. Potem pa 2 piska za vsako 1km/h prekoračitev hitrosti, katero kao prebere/predvideva, ki je ogromnokrat popolnoma napačna kot je dejanska.

Za take bedarije bi morali ljudje izgubljati službe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.953
1.411
113
Vsi novejši VW in sklepam da celotna VAG grupa imajo zaradi EU pravil vklopljeno vizualno in zvočno opozarjanje na prekoračitev hitrosti. Kul, če ne bi avto v mnogo primerih prebral napačno omejitev in potem teži za prekoračitev, čeprav greš čisto pravilno.

V nastavitvah lahko to izklopiš ali samo izklopiš zvok. Problem je, da si nastavitev zaradi EU bedakov ne zapomni za naslednjič.

Ali obstaja kakšna bližnjica do teh nastavitev, da vsaj hitro padeš tja in pač vsakič izklopiš zvok? Infotainment je od zadnje generacije Polov in TRocov.
A profil imas narejen? Meni je to pocel na zacetku, ko sem bil gost. Po prijavi kot uporabnik si je zapomnil in je dal mir. VAG grupa, lanskoletni model.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.984
4.000
113
BTW piskanje ob prekoračitvi + obvezna zaznava nepozornosti voznika je obvezen paket za EU homologacijo VSEH vozil za letnik 2025 dalje. Tako da bodo imeli vsi tole, kako je pa to integrirano je pa druga stvar (zaznava znakov, navi, kombinacija ...). Vsekakor homologacijsko zahtevane stvari se po zagonui vozila morajo samodejno vkljucit, tudi če si jih prejšnjo vožnjo izkjučil.

Drugače letošnja Kona je meni imela izredno moteče in narobe, pa je povezano na navigacijo (mislim da imajo vse kone od osnovnega modela ravno zaradi tega navi, jasno cena modela 5-10k višja od starega modela). Tucson ki ima na videz podoben sistem (nima pa še zvočnega opozarjanja, jeseni pride nov model s tem -> 5-10k eur dražji jasno) je hitrost zaznaval precej bolj točno. Oboje pa vseeno s toliko napakam da moti med vožnjo, izklop je pa preko 3h menijev.

Tako da kdor mislil kupovat nova vozila ki ne piskajo ves čas za vsak k... naj kupi avto letos oz. modele ki so narejeni brez teh EU zahtev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.395
2.127
113
Ni nujno, eni imajo vsaj deafult tiho opozarjanje, torej brez piskanja. VW ima piskanje in ne moreš izklopit, razen vsak dan iti v menije in ročno klikat.
Saj, če bi to delalo kot se zagre bi še šlo. Ampak na vsaki furi prebere napačne omejitve in res ogromno piska.
In to.zadevo dobiš z avtom ali je za doplačilo kot po navadi pri vw
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.520
2.571
113
še v SLO - ampak komaj
Super zadeva ta speed limiter - tole bo na naših cestah, kjer so različne omejitve nametane po 5 na 1 km, plus da seveda EU budale nimajo pokrite vse zakonodaje do kod omejitev velja (“naše” do prvega križišča, za “nemške” moraš pa biti vidovit, da ne uletiš v prekršek, če se na cesto z omejitvijo vključiš iz stranske).
Bemti - ni prometna zakonodaja na EU ravni usklajena, a take bedarije se uvajajo.

Ideja za selitev v Dominikanko se vedno bolj zdi kot res dobra ideja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in zakon

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.374
5.525
113
Kaj zdaj bomo pa prišli do točke, da bomo prekrivali kamere na staklih?
Razumem da avto izpiše opozorilo nekje na zaslonu, da pa to piska nonstop. Pa še beeperja ni, ker to vse dela preko zvočnikov, da bi ga precvikal.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.526
61
48
Kranj
Kaj zdaj bomo pa prišli do točke, da bomo prekrivali kamere na staklih?
Razumem da avto izpiše opozorilo nekje na zaslonu, da pa to piska nonstop. Pa še beeperja ni, ker to vse dela preko zvočnikov, da bi ga precvikal.
Ojej če prekriješ kamero potem je pa šele veselica. vse začne piskat in polno opozoril na ekranu