Kvaliteten perlator

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Saj to bi rad. Da kupim perlator in je. Ne pa, da moram menjavati na par mesecev, ker dobesedno prerjavi. Čiščenje ni problem ;).
Vidim pa, da sem naredil napako, da sem original stari perlator vrgel stran, namesto očistil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Saj to bi rad. Da kupim perlator in je. Ne pa, da moram menjavati na par mesecev, ker dobesedno prerjavi. Čiščenje ni problem ;).
Vidim pa, da sem naredil napako, da sem original stari perlator vrgel stran, namesto očistil.
Maš na Amazonu, Tapro itd. Nabavi original in čistiš. Grohe, Hansgrohe je itak vse plastika. Razen obroček z navojem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
OMG, kakšni fu**ing scammerji, običajen perlator za 44 €.

Vsaj toliko so "pošteni", da ima firma ime: Reklamca, d.o.o.

Reklamca, d.o.o.
Šorlijeva ulica 24
4000 Kranj

Mislim, da so menjali že kar nekaj firm. Zanimivo, da nobeno naše varstvo potrošnikov ne reagira na take natege. Enkrat je celo en tip prišel domov prodajat to sranje za celih 60 eur na perlator. Sem ga že v štartu obrnil. Je rekel, da ne razumem...
 
  • Haha
Reactions: Janch

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Jaz imam povsod še originalne, sedaj bo 17 let. Vsake toliko časa v kis namočiš in je kot nov, ga imaš za večno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Vzel v Merkurju te v celoti plastične. Razlika je bila takoj očitna, pa upam, da bo tudi trajnost, glede na to, da ni nikjer kovine.
Perlator 1.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Kupi si še pol kile Citronke in 2 x letno zavri vodo, dodaj par žlic citronke in nameči perlatorje not. Če jih še malo čohneš s staro zobno ščetko bojo skoz taki kot ti novi na sliki.

Za delček cene unih gor bi tole naročil:


In menjaš po potrebi. Meni je sedaj prvi zdržal skorajda leto, pa še to sem ga menjal da je bil "lepši" curek vode...
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sem gledal in se nisem odločil iz dveh razlogov:
- voda, ki je pijemo, gre čez to. Žal Kitajcem ne zaupam, da niso pri izdelavi uporabili cenejših, nekvalitetnih, strupenih snovi
- nerad kupujem krš, ki ga menjam in zavržem na kratkoročni bazi, ker je pucen. Nekako ni najbolj ekološka zadeva to. Pač sem sedaj dal 9 EUR za par in pričakujem, da bo zdržalo ''večno'' ob zgoraj omenjenem čiščenju
Kot zapisano mi je žal, da sem originale vrgel stran, namesto da bi jih samo očistil. No, lekcija naučena ;).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Sem gledal in se nisem odločil iz dveh razlogov:
- voda, ki je pijemo, gre čez to. Žal Kitajcem ne zaupam, da niso pri izdelavi uporabili cenejših, nekvalitetnih, strupenih snovi
- nerad kupujem krš, ki ga menjam in zavržem na kratkoročni bazi, ker je pucen. Nekako ni najbolj ekološka zadeva to. Pač sem sedaj dal 9 EUR za par in pričakujem, da bo zdržalo ''večno'' ob zgoraj omenjenem čiščenju
Kot zapisano mi je žal, da sem originale vrgel stran, namesto da bi jih samo očistil. No, lekcija naučena ;).

Če misliš, da sta tvoja kupljena narejena v nemčiji... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če misliš, da sta tvoja kupljena narejena v nemčiji... ;)
Nima veze, kje sta narejena, lahko tudi v Mezopotamiji. Dejstvo je, da si resna podjetja OBIČAJNO ne bodo dopustila, da se najde noter kaj slabega ali škodljivega.
Tudi ta tvoj link je lahko čisto legit. Ampak verjetnost, da kaj ne štima je pa pri ALiju konkretno višja, kot pri nekem resnem podjetju. In pri meni pač to pretehta. Tebi pa želim, da vse štima.
BTW: sem šel pogledat (sicer nepomembno) in piše Made in Germany :valjamse:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Tole ti je slaba tolažba. Lahko piše made in tunguzija ali pa Slovenija. Kitajc ti naredi kar hočeš, s katerim koli logotipom ali napisom pa ni važno za kateri izdelek. ;)
Drugače pa po euro zakonodaji lahko kupiš bombone pri kitajcu, jih pripelješ sem, tu prepakiraš in ker je Slovenija država, kjer bomboni dobijo končno embalažo, lahko na vrečko napišeš made in Slovenija. :bonk:
Če pa ceno nesramno dvigneš, se pa folk lima na to, da so res domači, ker tu je dražja proizvodnja. Vsi z verigi so pa zadovoljni. :aplauz:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zanimivo, da me sedaj hočeš prepričati, kako sem padel na marketing. Če ti to kaj pomeni, tudi prav. Jaz sem zadovoljen, ti pa kot želiš.
Če se boš počutil bolje: Neoperl me je marketinško nategnil.
Izkušenj s Kitajci imam pa dovolj, da se znam zase odločit kot mislim, da je prav ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Ador

Majstr
7. avg 2019
598
310
63
Tole ti je slaba tolažba. Lahko piše made in tunguzija ali pa Slovenija. Kitajc ti naredi kar hočeš, s katerim koli logotipom ali napisom pa ni važno za kateri izdelek. ;)
Drugače pa po euro zakonodaji lahko kupiš bombone pri kitajcu, jih pripelješ sem, tu prepakiraš in ker je Slovenija država, kjer bomboni dobijo končno embalažo, lahko na vrečko napišeš made in Slovenija. :bonk:
Če pa ceno nesramno dvigneš, se pa folk lima na to, da so res domači, ker tu je dražja proizvodnja. Vsi z verigi so pa zadovoljni. :aplauz:
Še najbolj pa država ki pokasira 22% DDV na suho.