Kvaliteten perlator

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Imam dovolj tega, da moram na 3 mesece menjavati perlatorje, ker enostavno zarjavijo in so samo še za v smeri.
Se da dobiti kakšno kvalitetno zadevo, da ne bo zarjavela v par mesecih?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Jaz imam ene plastične iz Bauhausa in opravijo nalogo kot je treba. Itak jih je treba na vsake toliko menjat zaradi kamna in peska, ki se ujame oz. naredi v mrežici.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Zanimivo, kakšne razlike v vodi po celi državi. Pri nas perlatorje menjamo na vsakih nekaj let, ko razpadejo zaradi rje, pa nimamo nobenega filtra na dovodu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za čiščenje perlatorjev je najboljši Conti. Perlator daš v jogurtov lonček, ga preliješ z Contijem in počakaš 1 uro. Po tem postopku je, ko novi. Contija v lončku ne odliješ, ampak ga pustiš za drugič. Do 5x lahko ponoviš z enim.
Glede na to, da je na osnovi fosforjeve kisline, mora biti tudi odličen pri odstranjevanju rje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Imam dovolj tega, da moram na 3 mesece menjavati perlatorje, ker enostavno zarjavijo in so samo še za v smeri.
Se da dobiti kakšno kvalitetno zadevo, da ne bo zarjavela v par mesecih?

A dejansko zarjavijo ali samo polni rjave umazanije (peska / rje iz cevi)?

Ker, kot ti je že luka51 omenil, inaš težavo z vodo samo. Glede na simptome pa reševanje (pesek = filter na vstopu in obenem OKPju vse po spisku, rja iz cevi = štemanje in zamenjava napeljave).
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Na zgornjem delu se nabere malenkost peska, ki ga očistim, to ni problem.
Zarjavi spodnji kovinski del/mrežica. Očitno so nikakršni ti nadomestni. Ker original je zdržal še pa še. Bom poizkušal najti v celoti plastične.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
A dejansko zarjavijo ali samo polni rjave umazanije (peska / rje iz cevi)?

Ker, kot ti je že luka51 omenil, inaš težavo z vodo samo. Glede na simptome pa reševanje (pesek = filter na vstopu in obenem OKPju vse po spisku, rja iz cevi = štemanje in zamenjava napeljave).
Rja in pesek iz cevi so lahko tudi znak, da je javni vodovod v Qurcu...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Za čiščenje perlatorjev je najboljši Conti. Perlator daš v jogurtov lonček, ga preliješ z Contijem in počakaš 1 uro. Po tem postopku je, ko novi. Contija v lončku ne odliješ, ampak ga pustiš za drugič. Do 5x lahko ponoviš z enim.
Jaz to naredim s solno kislino. V parih minutah je kot nov. Ponavljaš pa lahko v nedogled.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Imam dovolj tega, da moram na 3 mesece menjavati perlatorje, ker enostavno zarjavijo in so samo še za v smeri.
Se da dobiti kakšno kvalitetno zadevo, da ne bo zarjavela v par mesecih?
Ce verjameš... Slisal od enga tipa.

 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Ce verjameš... Slisal od enga tipa.

OMG, kakšni fu**ing scammerji, običajen perlator za 44 €.

Vsaj toliko so "pošteni", da ima firma ime: Reklamca, d.o.o.

Reklamca, d.o.o.
Šorlijeva ulica 24
4000 Kranj

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Imam dovolj tega, da moram na 3 mesece menjavati perlatorje, ker enostavno zarjavijo in so samo še za v smeri.
Se da dobiti kakšno kvalitetno zadevo, da ne bo zarjavela v par mesecih?

Jaz imam Grohe pipe in njihove še original perlatorje (12 let)...vse Ok teče, kamna ni. Kako so narejeni (delujejo plastični), pojma nimam a težav nimam.

Tako da..če dobiš tiste od Hans Grohe..se ti splača poskusiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
imam ikejino pipo, je zdržal 2-3 leta, potem je pa plastika tako krhka postala, da sem ga komaj ven dobil. Nove pa sem dobil v merkurju. so pa plastični.