Kupujem Sandy Bridga.. Pomoc prosim :)

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Skratka, trenutno kisto bom menjal in imam namen kupiti komplet novo gajbo. Kar bo ostalo od stare je 640 GB WD Black disk, verjetno mrezna kartica (za Sioltv) in pa grafa (Radeon 6870).

Proc: i5 2500k (klinc, po garanciji ga bom sigurno overclockal, ce bo le vse stabilno) + nek dober hladilnik Megahalems Rev.B recimo?)

Plata: Asus P8P67 / P8P67 Pro (se mi splaca vec dati za Pro ali celo Deluxe? - pomemben mi je onboard zvok)

Ram: 4 GB 1600 Mhz so okoli 50 eur. Se mi splaca zaradi SSD vzeti 6 GB?

Disk: Cruical C300 SSD 128 GB (kaksen drug predlog) in pa WD Black 1 TB

Napajalnik: LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 bo kul ali vzamem kaj drugega?

Ohisje: Gledam CM Haf X (drag, ko ....) in pa TT Armor A60. Kaksna druga ideja, da ima vsaj 1 USB 3.0 in eSata port, spredaj zgoraj?



Hvala lepa!
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
te asuske bi ga naj imele.... so čisto frišne žemljice....

tudi sam razmišljam o skoraj enakem nakupu, le da bi vzel P8P67 LE za 120€ in i5-2500 za 180€ pa še 2x4GB ddr3 1866mhz za 85€

oklevam pa ali bi rajši amdja X6 black edition za isti dnar
 
Nazadnje urejeno:

terencehill

Pripravnik
2. mar 2011
209
2
18
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Skratka, trenutno kisto bom menjal in imam namen kupiti komplet novo gajbo. Kar bo ostalo od stare je 640 GB WD Black disk, verjetno mrezna kartica (za Sioltv) in pa grafa (Radeon 6870).

Proc: i5 2500k (klinc, po garanciji ga bom sigurno overclockal, ce bo le vse stabilno) + nek dober hladilnik Megahalems Rev.B recimo?)

Plata: Asus P8P67 / P8P67 Pro (se mi splaca vec dati za Pro ali celo Deluxe? - pomemben mi je onboard zvok)

Ram: 4 GB 1600 Mhz so okoli 50 eur. Se mi splaca zaradi SSD vzeti 6 GB?

Disk: Cruical C300 SSD 128 GB (kaksen drug predlog) in pa WD Black 1 TB

Napajalnik: LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 bo kul ali vzamem kaj drugega?

Ohisje: Gledam CM Haf X (drag, ko ....) in pa TT Armor A60. Kaksna druga ideja, da ima vsaj 1 USB 3.0 in eSata port, spredaj zgoraj?



Hvala lepa!

1. Proc je v redu. Navij ga takoj, razen pazi pri voltazi.
2. plata tudi OK, zvok ni razlike kaksne. Pazi, da vzames Rev.3
3. Vzemi 2 * 4 GB, dokler je RAM tako poceni.
4. Pocakaj se malo da pride ven OCZ Vertex 3. Vcasih je bil najboljsi nakup Vertex 2 vendar ima zadnja razlicica probleme, ker so presli na 25nm tehnologijo.
5. Napajalnik nic posebnega.
6. Ohisje, kar ti je vsec.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Odgovarjam obema (tebi in MViperju): jaz bi pocakal na plate z Z68 chipsetom. V clanku lepo pise kaj je narobe s temi uvodnimi chipseti za SB - tudi ce odmislis tisti bug v SATA2 kontrolerju, so vsi "prizadeti", ce bi rad imel polno funkcionalnost SB in hkrati se overclockanje. To je ena stvar. Z86 ima po drugi strani se zanimiv dodatek (SSD caching), ki bi v tem primeru morda tudi bil uporaben, glede na opis konfiguracije (obstojeci magnetni disk).

Druga stvar je, da jaz danes ne bi kupoval Phenoma II X6, razen ce bi poganjal taka opravila, kjer dve dodatni jedri odtehtata razliko. Za npr. igranje iger itd. bo SB i5 hitrejsi. Pri idealno locljivih bremenih (kompresija, paralelni izracuni itd.) bo Phenom morda hitrejsi, bo pa v kratkem mrtvo podnozje, tako kot je bil ob izidu SB LGA1156.

Tretja stvar je, da bo cez par mesecev tudi AMD (koncno !) osvezil svoj nabor procesorjev v tem rangu z novo mikroarhitekturo. Ti naj bi bili ~50% hitrejsi od Phenomov II, pravi AMD sam, jaz jim verjamem, upam pa tudi, da bodo "8-jedrniki" se precej hitrejsi zaradi visjega IPC, ne le zaradi dodatnih integer niti, ki jih lahko izvajajo paralelno. S seboj bodo privlekli podnozje AM3+, ki bo verjetno povsem kompatibilno za nazaj, ne bodo pa ti procesorji sli v plate od prej (AM3 brez plusa).

Ce bo denar, bom jaz zase nabavljal ali poleti, ko bo izbira popolna, ali pozimi, ce bo kazalo, da bo Ivy Bridge lahko bistveno hladnejsi pri delovanju zaradi preskoka na manjso litografijo (imam se vedno grenak spomin na Prescott ...).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ahaaaa. Nisem vedel, da so z P67 taki problemi.

Se pravi, bi bilo fajn pocakat na Vertex 3, Z86 chipset in pa novo serijo AMD-jev.

Ravno na vrat na nos se mi ne mudi, tako da hvala za informacije. Bom pa se malo pocakal..


Najlepsa hvala vsem!
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Sicer ves, kaj pravijo o cakanju na novejso tehnologijo ... vedno je kaj novega pred vrati
wink-1.gif
Ampak zdaj bo res najvecja sprememba v zadnjih, uhh, skoraj 5 letih - oba proizvajalca z novima arhitekturama ob priblizno istem casu (koncno poflikani Sandy Bridge z ne-braindead chipsetom, s tem da bo najbrz prisel ven do poletja se kaksen model ob zdajsnjih in napovedani Bulldozer), kaj vec bi si se uporabnik lahko zazelel ?

No, za pisarnisko delo in igranje lahke kategorije iger bo tudi AMDjev Llano zagotovo zanimiv (precej zmogljivejsa v CPU integrirana grafika od Sandy Bridge, procesorji pa naj bi bili zmogljivostno ranga cenejsih Sandy Bridge - ce bo se cena ustrezna in poraba doovolj zmerna ...).

Tako zanimivega leta kar se tice procesorjev, kot je/bo letosnje, ni bilo od 2007.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tocno to razmisljam.. Ce bom cakal do poletja, bi lahko potem pocakal se pol leta na Ivy Bridge.. In potem se par mesecev, ce se bodo sploh obnesli.

Prebiram tomshwardware, pa bolj berem, bolj opazam, da Z68 ne bo nic posebnega. Prisel naj bi konec maja, pa se to pod veliki vprasajem, ker naj bi bil prestavljen za kaksen mesec. Vseboval bo "dobrote" tako H in P67. Imel bo onboard grafiko, za katero mi je popolnoma vseeno. Imam grafo, ki je solidna in bistveno boljsa od onboard jajca. Imel bo SSD buffer support, ki v praksi kakor berem, ni ne vem kaj uporaben. Pac zapise trenutni cache na disk, da se hitreje zaganje vse skupaj. Brezveze IMHO, kle se bolj pozna, ce imas SSD za sistemca. Se pravi ima nove tehnologije, ki so meni osebno brezvezne.

Vertex 3.. OK kul, nov, boljsi... zdaj spet, koliko boljsi. V teoriji je videt bistveno boljsi, samo pri mojih 32 letih mi je popolnoma vseen drek, a pride v winse v 9 ali 8 sekundah. Moja geek leta pri iskanju vsake sekunde in frejma sem prerasel :)).

Hocem reci, valda prihajajo novitete. Sam pol leta cakanja, da bo potem PC za 5% boljsi, mi je pa spet brezveze po eni strani :).

Trenutni E8400, 4 GB 800 mhz rama, Radeon 6870 mi naceloma se zdaj odgovarja, tudi pri mojem obcasnem gamingu na 1920x1200 resoluciji se vse v vecini poganja na high bp. Samo zamenjal bo pac drugo prestaro kisto za pisarnisko delo in server, meni pa "pripada" potem nova gajba
smile-1.gif


Kaksne probleme pa naj bi imeli x67 chipseti? Kakor sem bral, so nove revizije OK..?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Kaksne probleme pa naj bi imeli x67 chipseti? Kakor sem bral, so nove revizije OK..?
Prav si bral. Z novimi ni več težav
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ja? Kaj pa je bilo sploh prej? Vem, da so imeli z Sata kontrolerji? neke tezave?

Kaj pa tvoje mnenje, naj raj pocakam, al se tudi tebi zdijo (v praksi) brezvezne novosti, da je vseeno kdaj bi kupil?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Jaz imam 2600k (navit na 4.5ghz) in najcenejšo asusovo p67 ploščo in do sedaj ni blo nobenih problemov (od januarja)
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Kaksne probleme pa naj bi imeli x67 chipseti? Kakor sem bral, so nove revizije OK..?

Tisti, ki podpira overclocking (P67), ne zna uporabljati QuickSync (vsaj ne brez Virtu - s tem da niti nimam ideje, kje bi Virtu staknil, proizvajalec sicer ponuja samo "free trial", dokler ne bodo proizvajalci graficnih ali plat to licencirali, je najbrz testna verzija edino, kar je na voljo).

Tisti, ki podpira QuickSync (H67), ne podpira overclockinga. Se pravi da sta oba braindead ze brez tistega buga v SATA2 kontrolerju.

Z68 naj bi zmogel oboje, druge stvari so samo dodatni plusi.

Ti si eksplicitno omenil, da bos zadevo enkrat overclockal, najbrz pa tudi ne kupujes SB zato, da tistega, kar naj bi bila njegova glavna prednost (QuickSync), potem ne bi uporabil. Ze tako ti sleduje Virtu zaradi diskretne graficne, ce bos hotel oboje
frown-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pa.. v bistvu mi je za QS tudi bolj, kot ne vseeno, z videom redko kdaj delam. Sem pa tja, ce skonvertiram kaksen filmcek za telefon. Samo kaj pa naj vzamem drugega, kot SB? Kakor mi je znano je 1155 naslednik 1156, 1366 je skoraj mrtev in SB z eno solidno graficno je topbuy.. Ne?

Ce mene vprasa, bo QS dejansko uporaben sele na Ivy Bridgih..

Se motim?
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hm.. z najcenejsimi platami imam sam sicer precej rezervirane izkusnje, ampak ce ti spila OK, zakaj pa ne
smile-1.gif


Drugace si zadovoljen? Vse OK dela? Imas mogoce tudi SSD za sistemca?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Ja do zdej je vse ok, sam jo mam komaj 2 mesca
smile-1.gif
Z nadgradnjo na ssd pa bom počakal do vertex 3.