Kuhate?

Znate kuhati?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Res je.
grin1.gif


Ampak če sklepam po tem, kaj vse se bp (in naravnost na tone) prodaja po različnih meznah, večini sploh ni jasno, kaj je zrezek in kaj Zrezek.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Zase lahko rečem, da kuhat znam, kar pomen, da znam nardit vse, za cel obrok kosila, s tem, da ni vsak dan zrezek pa krompir. Je pa res, da pri tem ne uživam najbolj, kar se za moje pojme tudi pozna pri tem, da kosilo pač ni super odlično, ampak pač je. Priznam, da moj fant pa kuhanje obvlada in ima tudi super občutek, katerega sama žal nimam. TAko, da se večino časa pustim razvajati z njegovo kuho, sama pa ponavadi pospravljam.
Instant zadev pa skorajda ne jeva, včasih je za kako silo juhica z vrečke, to je pa to. In enkrat sem poskusila za foro mlečni riž z vrečke, o groza, navaden je zame miljonkrat boljši, tako da... Se ve kaj kuham.
Rada pa pečem, to delam z užitkom, zato me zmeraj znova prepričujejo, da bi še kj lahko spekla
tongue-1.gif
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Hmm,brez recepta znam skuhati najbolj osnovne zadeve, z receptom pa mislim, da bi bolj ali manj ratalo vse,česar bi se lotila. (če bi bilo pač treba....)

Ampak dosti raje pečem sladke reči, kot pa kuham.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Kuham, samo da imam čas. Med tednom bolj malo, ali pa kaj, kar ne zahteva dolgotrajne priprave. Med vikendi pripravim komplet kosilo, od domače juhe, solate, sladice. Je pa razlika, kadar kuham samo zase ali pa za vse člane familje.
Ravno danes sem za sladico naredila neko pecivo s kokosom in koščki čokolade, okus je malo podoben Panettonu..

Instant jedi ala Mizica pogrni se, razni vampi v plastičnih skledicah, konzerve -FUJ, ne maram. Sem že poskusila, pa mi ni bilo nič všeč.
Od narejenih jedi morda pride v poštev samo zamrznjena pizza, pa še to res izjemoma.

Sladke reči rada pečem, sploh muffine in potico, znam speč tud kruh, iz istega testa delam potem še žemlje pa sirove, pač mal domišljije uporabiš, če že maš testo. Zadnjič sem naredila tudi nekaj medenjakov za pokušino, da sem sprobala preliv
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Jaz tud kuham, lotim se praktično vsega. Uglavnem zato, ker mi je dbest, da si lahko nardim za jest kar mi paše in kakor mi paše. Sicer nism zbirčnež ampak rad dobro in (pa tudi zdravo če se le da) jem. Od instant pi*darij ničesar, razen kakšne dobre knorrove juhice kadar imam mačka in se mi pač nič ne da
smile-1.gif
.
Moje specialitete: šnicli taki in drugačni, rižotke, testenine, roštilj... in pa, kar ne sme manjkat, dobra turška kava!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
"ne, mi mama skuha za cel teden (velja za moške in ženske) " je moj odgovor:)
trenutno še to prakticiram, ker mi kuhanje res ne diši najbolj.pomivanje posode me pa sploh ubija. mi pa ni težko pomagat kuhat. tko da neki upanja še je v men, če me kaka resno prime v roke:)))
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Ka sn začenjal s kuho, me je ful jebal, ka sn pogledat v kuharico in je notr pisal: Ščepec soli. V štartu ful nisn imel občutka kuk solit, poprat, al pa okisat solato. Sam s prakso se vse naučiš. Če pa stvar kuhaš taprvič, je pa potreba po improvizaciji in mišljenju, se bo drugič bolje.
Se spovnem ka sn taprvič kuhal golaž. Rezultat je bil paradižnikova juha z govejim mesom
hysterical-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Hm, ne vem kje si ti prišla do teh ugotovitev, vendar Cbb kuha redno in tako, da nikoli prav nič ne ostane. Povedat je treba še to, da neizmerno uživam pri tem opravilu...
 
Nazadnje urejeno:

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
kuhat znam. vsaj hrano ki jo jz jem. poudarek pa je na KUHAT. ker stvari ki jih je treba pečt niso meni ravno usojene (če ni surovo se pa opečem na pečici)...
pa tudi jz opažam da se je populacija tipov ki kuhajo dost dviglna, pa lahko rečem da jih kar precej prekaša ženske.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
če se sprehodiš do katerekoli gostinske šole, boš vidla da je na šoli nekje 95% tipov in ena malenkost ženk. po moje, ženske nikol niso res znale kuhat, ampak so kuhale samo zato, ker " je bla to njihova naloga". to da s(m)o moški najboljši kuharji na svetu je pa itak znano
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
hehe vem korl... ampak stereotipi so še vedno. Malo katera mati reče svojemu sinu: no nauči se kuhat da boš lahko ženi kej skuhou. Vrjetno to poslupajo bolj hčerke v stilu: ker te bo pa hotu če tut kuhat pa likat ne znaš?
je pa tud dejstvo da so najboljši svetovno znani kuharji moški.
smile-1.gif

kot pravm: preseneča me da tud večina normalnih smrtnikov(ki niso hodili na gostinsko) zna skuhat več kot užiten obrok.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
sej v bistvu majo tisti fotri prav. moja žena bo mogla znat kuhat, pomivat, likat... če jz znam, bo mogla tut ona
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
če se sprehodiš do katerekoli gostinske šole, boš vidla da je na šoli nekje 95% tipov in ena malenkost ženk. po moje, ženske nikol niso res znale kuhat, ampak so kuhale samo zato, ker " je bla to njihova naloga". to da s(m)o moški najboljši kuharji na svetu je pa itak znano

ne-ne-1.gif


PS: Koliko folka je pa vpisanega na srednjo gostinsko šolo (po spolu), je pa itak nepomembno, saj jih veliko tako ali tako konča drugje (a ne, korl?
grims-1.gif
), po drugi strani pa v kasnejših letih notri priletijo tisti, ki šele kasneje zgruntajo, da bi to počeli. Tudi ženske.
Razlika je v dveh "malenkostih":
a) ženske komplicirajo, moški pa ne. To se pri hrani hitro pozna. Če jo dela roka, ki komplicira. A po drugi strani se tudi šlamparije hitro poznajo.
grims-1.gif

b) ženske morajo kuhati, za moške je pa to hobi - če hočejo, kuhajo, če pa ne, jim pa nihče ne zameri, če tega ne bodo počeli. Torej kuhajo - ampak NE vedno - samo tisti moški, ki to hočejo, po drugi strani pa kuhajo VSE ženske.

Če bi tole korektno statistično premetali (da se ven pomeče tisti del ženske populacije, ki ne mara kuhati), razlik med spoloma niti ne bi bile kaj prida velike.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja in ne ( na cel post).

jz sm sicer kuhar in natakar po izobrazbi, delam pa samo kot natakar, kuham pa zato samo doma
tongue-1.gif
to pa zato, ker če bi delal v kuhinji, bi tako spoznal manj folka, pa še bolj enolično je. tako sem pa v parih letih spoznal ogromno ljudi vseh vrst. ok dost o men

s trditvijo da znajo vse ženske kuhat se pa nikoli ne bom strinjal. kuhanje ne pomeni dati makarone kuhat pa čez zlit omako iz konzerve. to počne velika večina žensk ki ima službo. kot nam je govoril učitelj strežbe " vsak je lahko raznašalec posode, natakar pa ne more bit vsak" isto velja za kuharje. vsak lahko paca, zares kuhajo pa redki.

to da pa ženske morajo znat kuhat je pa pri meni obvezno samo pri tistih ki jih jaz hočem. za ostale mi je vseeno
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
kuhanje ni za moške


ZAKAJ?


1.zato k so me vedno vozil po gostilnah
2.k je bilo treba doma skuhat so se vedno javil za lupljenje krompirja ali rezanje solate DDDDDDDDD
3.k so bili vedno navdušeni nad mojimi skromnimi mojstrovinami
4.k sem ponavad na sendvič čakala pou ure (do trgovine pa nazaj je dolga ja)
in še bi lahko naštevali


majč
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Ka sn začenjal s kuho, me je ful jebal, ka sn pogledat v kuharico in je notr pisal: Ščepec soli. V štartu ful nisn imel občutka kuk solit, poprat, al pa okisat solato. Sam s prakso se vse naučiš. Če pa stvar kuhaš taprvič, je pa potreba po improvizaciji in mišljenju, se bo drugič bolje.
Se spovnem ka sn taprvič kuhal golaž. Rezultat je bil paradižnikova juha z govejim mesom
hysterical-1.gif

Praksa naredi mojstra. Na začetku tako vsakega matra ta občutek in hočeš delat vse točno tako kot piše v knjigi (in prav je tako, da preveč ne zajebeš in izgubiš voljo). Ko pa z vajo dobiš občutek, sta ti pa pomebna samo dva podatka: kaj boš skuhal in za koliko oseb.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
treba je vedt, da se ne da isto narest kar piše v knjigi. to pa zato, ker že sama uporaba različnih pečic, pripomore k temu, da bo npr z eno nekomu super uspelo, nekomu drugemu pa ne bo, ker ima drugačno.