Kuhate?

Znate kuhati?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Opažam zadnje čase, da si folk ne zna kuhat. Da jedo ali instant zadeve ali pa hodijo ven jest.
rolleyes-1.gif

Zgrozim se, ko vidim, da nekdo uporablja instant pire krompir
13.gif
Kaj šele, da bi sami ustvarjali in uživali ob doma pripravljeni hrani.
Sama rada kuham stvari, ki so hitro pripravljene, ker res nimam časa med tednom ždeti za štedilnikom dve uri. Vendar to niso instant zadeve, pač pa prava kuhana hrana. Med vikendom pride na vrsto kaj bolj zahtevnega.
cheer.gif
znam pa kuhat praktično vse.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
kadar imam čas zelo rad kuham, sploh pa najrajši kuham če nekdo drug za mano pomije
smile-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
kuham že nekje 10let pa še kuhar sm po izobrazbi
evil.gif
, golaž, obare.. , potem celo vrsto sladic, od tort, rulad, narastkov, krem...

grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Zelo rad kuham. Najboljši recepti so na kulinariki.net. Ker so doterani. In vedno uspejo. Tako da, če kaj kuham kuham iz teh receptov. Pa tudi, če koga povabim da mi pomaga, kar radi pridejo kuhat. Prijatelji in prijateljice.

Bi morali poizkusit mojo potico. Pri peki pomaga dober prijatelj.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pri meni je vedno dogovor: tisti, ki kuha ne pomiva
cool-1.gif

Uh, tole je pa dober dogovor. Jaz rada kuham, pomivanja pa ne maram.

Če bi bil pri nas tak dogovor, lahko vsak dan jaz kuham.
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
957
113
Res je, manjka en odgovor med prvo in drugo možnostjo. Ne obvladam kuhanja, kuhat pa znam...;) Vaja dela mojstra!
grin1.gif


Včasih ko sem totalno brez idej, pa pogledam po internetu za kak recept, pa pripravim kaj zame in za drago.

Sem se pa zdej spomnu, ko sva bila poleti 14 dni na morju, da sem samo jest kuhov na kuhalniku...
grin1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pri meni je vedno dogovor: tisti, ki kuha ne pomiva
cool-1.gif

Uh, tole je pa dober dogovor. Jaz rada kuham, pomivanja pa ne maram.

Če bi bil pri nas tak dogovor, lahko vsak dan jaz kuham.
smile-1.gif


je dober dogovor, samo veš pa da naslednjič ko kuha nekdo drug, si pa ti na vrsti
uf-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Sej v bistvu je prvi odgovor mišljen na splošno, da pač znate kuhat. Je pa predvsem bistvo, da znate odpret kuharico in da je tist kar skuhate, užitno. Sej na pamet ne zna noben cele knjige
aplauz.gif
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Kuham odlicno, ker sem imela nedolgo nazaj veliko casa, da sem se lahko ubadala s takimi stvarmi.
Sem pa bolj pristas alternativne hrane, mesa je bolj malo, edino file pa morska hrana.

Pa se fajn je to znat, da ko bom enkrat velika in bom imela moza, da nebo lacen
smile-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Klinca, potem pa naletiš na tako, da ti razmeče pol kuhinje, umaže 1001 pisker, kosilo serivra na 8 krožnikih... Rajši za šporhetom, pa ti pucaj.
grin1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Klinca, potem pa naletiš na tako, da ti razmeče pol kuhinje, umaže 1001 pisker, kosilo serivra na 8 krožnikih... Rajši za šporhetom, pa ti pucaj.
grin1.gif

to je taktika, da ji potem ti rečeš, draga bom jaz raje kuhal. ona pa kao vsa ponižna, dragi pa sej lahko jaz.. sej veš kako se to nadaljuje
hysterical-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Kuham...bolj redko, ampak kuham. Danes smo sicer šli v kitajsko jest, ker si je naša punca zaželela, da bi jedla s palčkami, pa časa ni blo za kuhanje. Bom pa naredla zdaj kremšnite.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.895
113
pri taščici
Raje kuham kot pomivam.
Nikdar še nisem delal po "receptih". Je pa res da šenikdar nisem kaj posebnega kuhal, pač mal eskerimetiraš. Kdaj mogoče kaj pozabiš dat, kdaj daš česa preveč, ampak na koncu vse sam poješ(sploh e živiš sam)

Si bo treba "omislit" kako kuharico, ali pa si kak recept kdaj sprintat pa kaj "dobrega" pripravit
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Me zanima, koliko jih zna dejansko kuhat.
To pomeni, da - z odprto kuharico ali brez - naredijo užitno (in celo
grin1.gif
) sarmo, orehovo potico, ki ni zunaj zažgana notri pa surova, ali pa užitno (v enem kosu in ne presušeno) ribo.

Ker nekak narediti zrezek in pečeni krompir ne zahteva nobenega blaznega kuharskega znanja.
(povrh vsega pa to vsem najkasneje v tednu dni gleda z ušes.press)

Brati kuharico ali ne, je še najmanjši problem. Znanje se skriva v raznih "malih trikih, velikih mojstrov", ki niso napisani v nobeni kuharici.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
tut narest užiten zrezek je umetnost. ker surov ali pa gumjast zrezek zna vsak narest. zlo redki ga pa tako naredijo da se ti skoraj stopi v ustih