Kuba - je bil kdo pred kratkim?

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik shootek pravi:
ksz

Koliko lahko prineseš cigar iz Kube? Se mi zdi da sem zasledil nekje podatek 50 na osebo. Pa 1 liter alkoholne pijače nad 22%, če se prav spomnim.

Hvala.

LP

To je zelo relativno. Če te na brniku dobijo s 50 cigarami v ruzaku si sigurno v prekršku.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja no, mi smo jih pripeljali 150 v kovčkih, torej vsak 50, s tem, da te v Schengen coni nihče ne povoha.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ja no, mi smo jih pripeljali 150 v kovčkih, torej vsak 50, s tem, da te v Schengen coni nihče ne povoha.

Načeloma te nihče ne povoha.... zgodi pa se
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ma, če jih vtakneš v prtljago mislim, da nima kaj biti, še 3 ogromne školjke s Karibov sem imel v kufru, brez problema, so že med ostalimi "trofejami" na polici v dnevni sobi
smile-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
Evo nazaj iz Varadera
grin1.gif


Na letališču na Kubi ni nihče povohal kovčkov glede cigar in ruma, so pa nekaj malega komplicirali zaradi slik, ki sva jih tudi imela (vse malo večje morajo imeti certifikat, ena najina pa ga ni imela, vendar je bila še ravno v rangu, da so rekli OK).

V Munchnu pa sva lepo BP šla skozi carino in ni nihče niti rekel kaj, so pa haklali eno, ki je šla za nama, tako da ne vem, kako bi bilo, če bi gledali v kovčke.

Sva pa imela skupaj skupaj 60 cigar in 1,9 litra ruma, nekaj školjk in 10 slik.

LP
Andrej

P.S. Je bilo pa super in se sigurno še vrneva. Edini šok je bil priti nazaj iz 33 stopinj na ta sneg in 2 stopinji
uf-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
Bila sma 10 dni v Varaderu, s tem, da sva šla 2x v Havano, enkrat na celodnevni izlet z katamaronom, pa na Tropicana show in Buena vista social klub koncert.

Tako da sva malo kombinirala poležavanje z izleti, ker nobeden od naju ni pretirano avanturist, da bi vsako noč dopusta spal kje drugje.
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Kul..., naredi fotoreportažao ob priliki, če boš pri volji.
Pa malo o stroških napiši.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
Stroški:
Šla sva prek TUI Nemčija od 22.10 - 2.11. iz Munchna.
Cena za All inclusive v hotelu Blau Varadero **** z leti in vhodno ter izhodno takso za Kubo je bila 1211 evrov po osebi.

Poleg tega sva zapravila tam še nekaj manj kot 1000 evrov, s tem da so bili izleti:
Havana vodena 70 CUC na osebo
Havana samo prevoz 40 CUC na osebo
Katamaran 75 CUC na osebo
Buena Vista 30 CUC na osebo
Tropicana show 50 CUC na osebo
3 urna razgledna vožnja po Varaderu z vodičem z Ford model T 75 CUC
Na grobo je vse skupaj prišlo cca. 500 evrov

Nato sva nakupila za cca 100 evrov cigar, okoli 100 evrov slik, nekaj za ostale spominke in rum, pa napitnine, vstopnino v tovarno cigar,...

No evo stroški razdelani do potankosti
grin1.gif
.

Za fotoreportažo upam da bom našel čas.

LP
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Nekaj podobnega z AI varianto v Varaderu planiram tudi sam. Lahko poveš kaj več?
Kako dolg je bil aramžma, kakšni so hoteli, nočno življenje, potepanje v lastni režiji ipd..

lp