Kuba - je bil kdo pred kratkim?

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Torej, je bil kdo od vas, oz. poznate koga, ki je bil pred kratkim (lani, letos) na Kubi.
Predvsem me zanimajo cene prenočišč v casah, cene hrane in pijač, ter cene najemov rent-a-carjev.
Z večih strani sem slišal, da se je precej podražilo...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se priporocam enako, sicer sem od kolega slisal da se back-packati ne splaca prevec, ker raje vzames hotel z hrano in letalsko karto za spodoben denar, in pol pac izletaris.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Evo se eden ki ga zanimajo informacije glede Kube
smile-1.gif
Sploh sedaj ko vemo da je Fidel se ziv!

LP
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Verjetno se bom odločil za Back pack varianto + rent-a-car, ker mi hotelski resorti ne dišijo preveč. S tem, da se mi zdi brez veze, plačevati 14 dni hotelskega aranžmaja od katerega bi izkoristil mogoče polovico, drugo polovico pa bi preživel na raznih koncih otoka.

Gre se v drugi polovici oktobra, prek www.ltur.com sem našel karte za 638€(Munchen-Paris-Havanna) , kar je še kar ugodno. Vem, da se dobijo tudi precej ceneje prek super last minute ponudb, vendar imam raje bolj ziher varianto.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
cenejse karte najdes na odklop.com- carterski let do varadera (ok. trenutno ni ugodna,jaz sem dala decembra v višku sezone 550eur-2007) z letalisca vzames bus do havane.... glede rentanja ne vem, so pa bus prevozi zelo ok., ali pa taxiji, ce jih delis z drugimi popotniki
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Poznam dva, ki sta ali v odhajanju tja ali pa že tam in sta dobila letalsko karto + all inklusiv cenej kot samo avion. Vzameš, pa tud če je soba prazna, tako da malo preveri.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Lansko leto februarja sem bil na Kubi. letalska karta + ruzak, za 14 dni.
Pojdi v knjižnico in si sposodi, ali pa v knjigarno in kupi lonely planet. Vse kar je opisano tam notri drži kot pribito, vključno s cenami.
Najbolj se splača potovati s turističnimi avtobusi ali taxijem. Rent-a-car je precej dražji špas, poleg tega pa so ceste v precej slabem stanju.
Mi (bili smo štirje) smo v glavnem potovali s turističnimi avtobusi ponoči (npr. Holguin - trinidad, mislim da je cca. 700km, v eni noči pa še pri spanju prišparaš ker spiš na busu), če me spomin ne vara smo plačali nekih 25-30 CUC na osebo.

Kuba ima dve valuti, ena je CUP (Cuban peso 1€ je cca 38CUP), druga pa CUC (convertible cuban peso 1€ je cca. 1,3CUC).

Vsekakor si takoj ko prideš probaj nekje zamenjati nekaj CUC ali EUR v njihovo lokalno valuto PESO (1€ je cca 30 CUP), ki je vredna zelo malo, ampak dobiš vso ulično prehrano, sadje&zelenjavo na tržnici in kruh v pekarnah, pa še kaj za ta denar. Sendvič na ulici stane recimo 4CUP kar je enako 10centov).

Zlato pravilo: vedno in povsod se predno nekaj kupiš, vzameš v najem, poješ, popiješ zmeni za ceno! Če ne, te bodo nategnili.
Nauči se osnovne španske besede, zelo pomaga pri glihanju cen.
Sobe smo plačevali od 20(Gibara) do 35(Havana)CUC za 2 osebi na noč.

V lokalih nikar ne pij cubalibre, mojito ipd, ker je stran metanje denarja. En cuba libre npr. stane 2CUC, medtem ko dobiš liter havana club ruma + 4x 0,33 cola v lokalu za 9CUC, pa preračunaj:)
Pivo je 0,33l 0,9 - 1 CUC, v lokalu ali trgovini, vseeno.
Po celi Kubi najdeš tudi restavracije s hitro prehrano el rapído, hrana je še kar, pa tudi draga ni. Zajtrk ali večerjo se ti najbolj splača naročiti v Casi, tam kjer stanuješ, vendar se kot že rečeno, prej dogovori za ceno. Jastog s prilogo stane od 4-6CUC.
Glavna hrana na Kubi je: sveže sadje, zelenjava, svinjina, piščanec (tega znajo samo ocvreti v olju in nič drugega) in jastog. Vsa hrana je pripravljena zelo okusno.

Če te še kaj zanima vprašaj:)
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
To sem slišal ja, baje vodo mešajo v bencin in, če avto ribne moraš poravnati škodo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Hvala za koristne informacije!

Leteli bomo v Havano, na isti način kot vi ruzak, 14 dni, spanje v casah.

V Havanni bi bili 4-5dni. Koliko stran iz Havane je smotrno še iti, če se gre z busom, da se ne voziš kar tja v en dan, torej, da doživiš "karibski feeling", plaža, muzika in kakšna znamenitost.

Menda ima severna stran otoka lepše plaže kot južna? Po katerih krajih ste potovali.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Hvala za koristne informacije!

Leteli bomo v Havano, na isti način kot vi ruzak, 14 dni, spanje v casah.

V Havani bi bili 4-5dni. Koliko stran iz Havane je smotrno še iti, če se gre z busom, da se ne voziš kar tja v en dan, torej, da doživiš "karibski feeling", plaža, muzika in kakšna znamenitost.

Menda ima severna stran otoka lepše plaže kot južna? Po katerih krajih ste potovali.

Najbolj južno kar smo bili, je bila Gibara, to je mali kraj ob morju pri Holguinu, hoteli smo še v Santiago de Cuba, ampak se časovno ni izšlo.

Prva dva dni smo bili v Havani, nato smo potovali v Trinidad, nato v Santa Claro, nato v Holguin, Gibaro, Trinidad in zadnja dva dni spet Havana.
Na Kubo smo šli brez izdelanega plana, tako da smo potovali na pamet, kar se je izkazalo za fenomenalno, ostali smo tam kjer nam je bilo všeč, toliko časa kot nam je bilo všeč:)
Trinidad je zelo zanimivo mestece, tako toplo, domače, tako da smo bili 2x tam:)

V Havani smo tudi mi mislili biti 4 dni na začetku ampak smo si rajše razdelili na 2x2dni zato, da se nam na koncu ne bi slučajno mudilo na letališče.

Prvo caso nam je zrihtal nek taksist na letališču. Ko smo šli iz Havane v Trinidad smo vprašali lastnika če pozna koga tam, ki ima ok stanovanje in nam je rezerviral sobe, tako da so nas že čakale. To smo ponavljali cel čas in se je super obneslo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Tako, karte so kupljene - 623,5€ po osebi, Benetke-Madrid-Havanna, letimo 1.10 torej čez en teden.
@Cbb - hvala za kontakt
wink-1.gif
, prenočišče urejeno! Jaz mu pa dol nesem neke dokumente.

Še nekrat pa hvala vsem za trip advises!
wink-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Mi smo šli tudi benetke - madrid - havana. Zdele že uživate na polno:D Upam da boš kej opisal, ko pridete nazaj
cool-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
ksz

Koliko lahko prineseš cigar iz Kube? Se mi zdi da sem zasledil nekje podatek 50 na osebo. Pa 1 liter alkoholne pijače nad 22%, če se prav spomnim.

Hvala.

LP