Križarjenje

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Zanima koga križarjenje v času oktobrskih počitnic? Sam sem gledal iz Genove - je kar nekaj atraktivnih destinacij za spremljivo ceno (350-400 EUR). Je pa malo daleč - če bi koga zanimalo in bi rezerviral, pa se peljemo skupaj. Sam sem gledal odhode v nedeljo 26. oktobra in en teden kasneje domov.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Pa imaš v vidu vse stroške križarjenja? K ceni 400€ prištej poleg 50€ za obvezne napitnine, pa najmanj 100€ za kopenske oglede v lastni režiji ali 300 in več v organizaciji ladjarja, pa porabo na ladji za kakšno kavo, pijačo ali kakšen nakup... 400€ se kar hitro podvoji ali celo potroji.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Saj sem že bil na križarjenju
smile-1.gif
Vem, kakšni so stroški in za to kar vse lahko vidiš, niti ni tako hudo. Napitnine so cca 60 EUR po osebi. Da se priti komot skoz za 500-600 po osebi.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
400€ križarjenje, 60€ napitnine, 100€ gorivo, 50€ parkirnina = 610€ oz 500€ (če ste štirje). No ja, če na ladji le piješ čaj iz avtomata v samopostrežni restavraciji na izlete pa hodiš le peš bi se s tabo strinjal.
Je pa to zagotovo nepozabno doživetje s polno dogajanji. Vsakemu priporočam, da se ga udeleži vsaj enkrat v življenju (no ja, če se ga bo enkrat bo zagotovo ponovil), a s cenami v katalogih moramo biti previdni. Če ta znesek podvojite boste na varni strani= končni znesek bo verjetno nižji.

PS- Drugače pa Slovenec na križarjenju dodatno zapravi med 350 in 500€.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Stroške ima vsak svoje - vsak ima svoj način preživljanja dopustov.
Je pa res, kar si napisal - je nepozabno doživetje. Midva sva bila že dvakrat in bova definitvno še šla. Sva najprej mislila, da je to samo za penzioniste, a je realnost daleč od tega.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Hotel se le opozoriti tiste, kateri na križarjenju še niso bili, da cena 350..400, kateri vidijo v katalogih ni končna cena. In to le zaradi tega, da ne bi bil potem presenečen v kaj se je spremeni na videz sanjski poceni dopust. Nikakor pa nikogar ne odvračam od križarjenj. Še več, vsakemu jih priporočam, a pripravijo si naj primeren budget.

PS- mogoče se kdaj srečava na kakšni Costi in upam da ne na Lampaduzi
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: