Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kdo so "ti"? Koorporacije, ki so v prvi vrsti sploh omogočile to noro rast? Ni šans, si ližejo rane ob krvavenju njihovih delnic in pipice, oz. hidranti se zapirajo. Kdo še pol ostane z viškom denarja da to požene nazaj v neke višave?
90 % bitcoina (nekateri pravijo da 95%) je v lasti bank in je lepo shranjen na varnem. Sicer ga one uradno ne priznavajo, kar pa ne pomeni da nimajo denarja in lahko namenijo par sto milijonckov za nakup...kar so ze storile pri vrednosfi bizcoina okoli 200 usd.

Drugace pa 'tisti' so ti, ki imajo milijarde za obrnit (spet banke, skladi,...)...in te mase debarja ne mores v trenutku spravit na trg.. zato..ko se spravijo prodajat, mi rečemo, da je cena v rangu...ker oni rabijo par mesecev, da uspejo prodat, kar so se namenili. Naiven folk pa kupuje v svojo cloveski pohlepnosti, da bo sla cena v nebo..pa ne bo. A za to, da vstopi velika mnozica ljudi, ki pokupi precenjeno blago, rabis reklamo..in takrat se govori kako vse raste, kaki so zasluzki in da si nor ce te ni zraven. V resnici je to v celofan zavita zelja po prodajanju.
Ko prodajo kar so se namenili (z enormnom dobickom..se ve) pozenejo ceno na dol in spet..sprozijo (negativno) reklamo..konec je, recesija, vojne, cricki so dehidrirani...napravi se vse samo, da folk zapanicari in zacne prodajati pod ceno..oni..te 'tisti' pa spet kupujejo podcenjeno robo in polnijo malhe (zato je spet cena nekaj casa na mestu..gre gor in dol v dolocenem obmocju..range). Ko majo malhe polne ponovijo zgodbo..porinejo ceno gor in hkrati sprozijo reklamno kampajno..in mi, nevedni folk, spet uletavamo in kupujemo precenjeno blago, ki nam ga prodajajo 'tisti' ki so to robo kupili za mnogo mnogo manj.

In dlje ko je cena na nekem mestu..vecji zneski se obracajo zadaj. Milijoncek na borzi kupis/ prodas kot keks..100 milijard pa malo traja...prvic ker je velik znesek, drugic pa (bolj bostveno) da folk ne opazi pocetja zadaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Tole včeraj je blo samo short covering pomoje, da tole zeleno ne bo dolgo trajalo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Tole včeraj je blo samo short covering pomoje, da tole zeleno ne bo dolgo trajalo.
Zdajle bo sel na retest meje na 30ih jurjih (usd) nato se na 35 kurjev (to pricakujem jaz) pptem se bo pa videlo koliko bo misic. Ce bosta prej podpori postala upora bo zelo na hitro sel poslatat zadnji vrh izpred 4 let.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Oj,kako spremljate tole dogajanje? Ali kaj kupujete,al čakate?
Kaj menite o solani, ima potencial še za naprej? Cena je kar zanimiva, sicer sem pa mnenja, da še nismo na dnu
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Ne upam kupiti nič. Po moje gre BTC na 10k$.

Ko bo tam, pa spet ne bom upal kupiti :D Recesija za 2-3 leta. Upam, da USDC ne zjebejo.
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63
Dca-jam. Vsak mesec, sedaj ko so take vrednosti. USDC je druga zgodba kot UST. Slednji je bil algoritmični stabilc, USDC naj bi imel kritje z USD 1:1. Ne da bi povsem verjel temu, a vendarle...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
BTC na dnevni USD karti:
1654234592339.png


Od bliže:
1654234683934.png

Če ga bo rdeča črta potisnila na dol (manjša trend črta) zna pičit dol na 18 jurjev, če se uspe tule izviti preko, ga čaka vijola trend črta (ki je močnejša in se jo vidi na tedenski karti), ki bo po vsej verjetnosti porinila ceno na dol.
Tedenska karta (se najlepše vidi):
1654234967827.png

Je pa meja okoli 30 jurjev izrazito močna in dvomim da bo z lahkoto popustila..torej lahko cena uide v desno prek trend črte in se tam svaljka precej časa (cena v kanalu).
Še na mesečni karti kar se da videt (In narisat):
1654235319031.png

In z logaritemsko skalo enak graf:
1654235664675.png

(označeni krog je za burjenje domišljije ;), a če pride cena res do tja - na vsak način območje, kjer je potrebno kupiti (za tiste, ki želite vlagati v tovrstne produkte)...kljub temu da bo vse okoli vrelo da je kripto doomed!).

Čisto možna je tudi ta scena (mesečna karta):
1654235954695.png


(če bil bi vedež, ne bil bi revež).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

B81

22. jul 2007
34.264
8.813
113
Torej po domace, lahko gre gor ali pa dol.
Bolj kot credni nagon kriptasev, ki gledajo TA in se zanasajo na preteklo valovanje, so IMO pomembne novice iz borz...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Vedno je tako..če ne gre gor, gre dol. Razen če je ravno obratno ;)

Na borzi so mnenja, da se ne splača ozirat na preteklo valovanje ampak se pogleda na kripto sfero, kaj tam dela BTC :fredi:
 
Nazadnje urejeno: