Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
BTC, H4 karta:
Po dvojnem močnem odboju od trend črte zdajle v tretje praktično ni odboja oz zainteresiranosti bajerjev (glej velikost sveč pri prvih dveh odbojih). Zadnja rdeča sveča je zaprla nazaj direkt do levela. Kar nakazuje da bo cena zdrsnila pod level.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in tgrzan

pirates

Pripravnik
24. okt 2008
51
4
8
Če koda zanima (če je spam prosim moderatorja da pobriše ).

Coinbase earn:
Pogledaš filmčke in odgovoriš na vprašanja - odprtih je več kampanj za različne crypto (poglej tudi direktno earn, saj vse nimajo referral programov). Izplačila takoj. Preverjeno deluje.
Band -> https://coinbase.com/earn/band/invite/wgm4xkqv
Stellar -> https://coinbase.com/earn/xlm/invite/zpjmc76n
Comp -> https://coinbase.com/earn/comp/invite/nf72y1qv

Coinmarketcap earn: podobno kot na Coinbase. Potrebuješ Binance account. Izplačila po koncu kampanije. Nima referral programa. Sem izpolnil, ker so nakazila po koncu kampanije ne morem še nič rečt glede delovanja. -> https://coinmarketcap.com/earn/

Cakedefi
Če te zanima za na hitro dobit 30$ free crypto. Narediš account in KYC ter narediš 50$+ deposit v crypto, ki ga lahko potem dvigneš nazaj. Preverjeno deluje. Pazi katere kripto valute prenakazuješ, saj so transfeer fees zadnje čase lahko veliki in med valutami resno nihajo (cene so od par centov do 10+ eur).
https://pool.cakedefi.com/ REFERRAL CODE: 056269
When you sign up for a Pool by Cake account and make your first deposit you will receive a bonus of $20 worth of DFI. If you use a referral code, you will receive an extra $10 worth of DFI!
 
  • Všeč mi je
Reactions: blacksun in D_K

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako mnenje o Doge coinu? Kolikor vidim, je v drugem valu? Ponavadi se delajo 3? Pocakat, da tale 2 pade, kupit in jutri zjutraj prodat? Se strinja se kdo? Ga zna kdo bolj podrobno zanalizirat?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Nebi se ga dotkal, ker je MEME, čista spekulacija (pump and dump). Zgleda oz. upam, da se je začelo. Ta denar se potem ponavadi seli v "resne" coine.

Če kdo spremlja delniško sceno, pa se okrog GameStopa čisto odpeljalo... (če je to dobro za kripo pa nimam pojma... mogoče)
Danes so jim onemogočli nakup delnic, samo prodaja je bila možna.... WTF.
Zdaj se vidijo vse pomanjklijvosti in pokvarjenost "reguliranega" WallStreet trga. Tega se na decentralizirani menjalnici ne more zgodit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
[QUOTE="D_K, post: 3044321
Če kdo spremlja delniško sceno, pa se okrog GameStopa čisto odpeljalo... (če je to dobro za kripo pa nimam pojma... mogoče)
Danes so jim onemogočli nakup delnic, samo prodaja je bila možna.... WTF.
Zdaj se vidijo vse pomanjklijvosti in pokvarjenost "reguliranega" WallStreet trga. Tega se na decentralizirani menjalnici ne more zgodit.
[/QUOTE]

Ah dej, ni bilo samo 1x, ko vse skupaj cudezno crkne, ko je frka.
V praksi pa gre na stock marketu, sploh v US, za neko drugo stvar. Tam SEC niso sam debeli prasci s cigaro in viskijem ampak dejansko kdaj tut kaj nardijo v skladu z zakonom. In ta je jasen: ce pride do neke sumljive frke, pol gres po hitrem postopku v cuzo za nekaj let in se pol od tam vadi kakor ves in znas. V cuzo gres tut ce si bil zraven pa lucko drzal.
Poenostavljeno: tole na GME in drugo (amc, bb, nakd, nok & rest of the crap) ima konkretne elemente manipulacije. Ce etoro, robinhood in drugi omogocajo trgovanje, so avtomatsko krivi. Zato so pricakovano in logicno suspendal trgovanje s tem crapom. Bumerji, milenijci in podobno "pametna" brezdelna svojat tega seveda ne ve, kot ne ve, zakaj ob 04:30 ET ne more kupit delnic na NYSE. Walmart cez cesto je namrec odprt..
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ah dej, ni bilo samo 1x, ko vse skupaj cudezno crkne, ko je frka.
V praksi pa gre na stock marketu, sploh v US, za neko drugo stvar. Tam SEC niso sam debeli prasci s cigaro in viskijem ampak dejansko kdaj tut kaj nardijo v skladu z zakonom. In ta je jasen: ce pride do neke sumljive frke, pol gres po hitrem postopku v cuzo za nekaj let in se pol od tam vadi kakor ves in znas. V cuzo gres tut ce si bil zraven pa lucko drzal.
Poenostavljeno: tole na GME in drugo (amc, bb, nakd, nok & rest of the crap) ima konkretne elemente manipulacije. Ce etoro, robinhood in drugi omogocajo trgovanje, so avtomatsko krivi. Zato so pricakovano in logicno suspendal trgovanje s tem crapom. Bumerji, milenijci in podobno "pametna" brezdelna svojat tega seveda ne ve, kot ne ve, zakaj ob 04:30 ET ne more kupit delnic na NYSE. Walmart cez cesto je namrec odprt..


Nebom preveč pameten, ker se ne spoznam. Meni se pač ne zdi OK, da ti onemogočijo nakup znotraj trgovalni ur, medtem ko potem veliki igralci lepo shortajo, ker cena ne more it drugam kot pa dol. (vsi vemo zakaj se je to zgodilo).
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
Nebom preveč pameten, ker se ne spoznam. Meni se pač ne zdi OK, da ti onemogočijo nakup znotraj trgovalni ur, medtem ko potem veliki igralci lepo shortajo, ker cena ne more it drugam kot pa dol. (vsi vemo zakaj se je to zgodilo).

te razumem, da ne bo pomote, sam pojasnil sem ti en vidik, ki ni tako zanemarljiv pri vsem skupaj. velik del štosa je seveda v tem, da mali posredniki za šolarčke živijo od (naj)večjih (prodajajo jim namreč tvoja naročila in s tem delno omogočajo HFT) in igrajo tako, kot jim tavelki rečejo. se pa javno zlahka zavarujejo s tem, kar sem ti prej glede SEC in posledic napisal, ker tako pač je.
enako lahko rečeš da ni OK, da imajo nekateri dostop do premarket in afterhours. konkretno GME je šel včeraj v premarket na 500usd, v after hours ponoč pa spet na 300+usd. vmes pa veš, kakšna pušiona vse do 112usd al kolko je bila ;)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Trenutno zgleda kot, da je sezona odprta. Elon Musk in Jack Dorsey si spremenita status v #bitcoin, cena raste v tri PM.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Vsi ponavlajajo za njim #bitcoin. Ni slabo ker pritegne nove vlagatelje in se je že govorilo, da bodo milenjici povzročili "massive bull run".
Osebno ne verjamem, da se bo ponovilo 2017-2018. Sicer pa ta mini boost ne škodi, da smo prilezli višje.


EDIT: coinmarketcap.com
WTF dela na poziciji 0 (wallstreetbets :)) hahahaahah
 
Nazadnje urejeno: