Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Ja, men je kr noro tole. Sam kot star izkusen macek imam prav deja vu na 2018. Povsod se je govorilo, da bo btc vreden 100, 150k kmalu, da bo vse slo ne vem kam gor. Znani in “znani” ljudje so tekmovali v neumnih izjavah, kaj bodo naredili, ce btc do konec leta ne prebije 100k,... potem smo pa videli kaj se je zgodilo. Ravno sem na slo-techu videl enega, ki sprasuje kaj narediti, a bo slo gor al dol, ker je all in v cryptu na racunu pa minus in krediti. Jaz sem zdej se mal prodal, neki bom pa hodlal, potem pa da vidmo, cez 3 leta ko si bom reku: fak, zakaj sem tist prodal, al pa: fak, zakaj nisem takrat vsega prodal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Cash

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.217
682
113
Btc bo kihnil in skocil na po preracunih na 62400- 65500, vecina altov pa cca. 40-80% v minus razen Polke, Cosmos in Eth. Po predikciji nekje od 22.2 do prvega tedn marca. Nato pride se en bull run dolg cca 3 mesecev z btcjem nekje 72k (male 1-4% korekcije) nato sledijo alti. Kaksen bo alt bull mi analiza ne da nekih trdnih predikcij. Za pogled tok dalec pa rabim kuglo, ker moj komp ne zmore tok kompleksnih preracunov, prevec neznank in dinamike.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.807
2.683
113
Ja, men je kr noro tole. Sam kot star izkusen macek imam prav deja vu na 2018. Povsod se je govorilo, da bo btc vreden 100, 150k kmalu, da bo vse slo ne vem kam gor. Znani in “znani” ljudje so tekmovali v neumnih izjavah, kaj bodo naredili, ce btc do konec leta ne prebije 100k,... potem smo pa videli kaj se je zgodilo. Ravno sem na slo-techu videl enega, ki sprasuje kaj narediti, a bo slo gor al dol, ker je all in v cryptu na racunu pa minus in krediti. Jaz sem zdej se mal prodal, neki bom pa hodlal, potem pa da vidmo, cez 3 leta ko si bom reku: fak, zakaj sem tist prodal, al pa: fak, zakaj nisem takrat vsega prodal.
Meni tudi diši na januar 2018. Sam kaj pa jaz vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.978
779
113
TI defi projekto so komaj dobro začeli. ETH je zabasan, ostali se selijo na druge chaine (BNB, DOT, ADA...) Ko bojo ti poleteli do "wtf" vrednosti, takrat bomo na vrhu. ( ko te frizerka vpraša kaj je DeFi, takrat prodaš (ker za BTC že ve) ;)

Moje mnenje... do 100k nebomo prišli, dokler nebo kak Apple oznanil, da drži BTC. Jaz se znebim vsega če pridemo do ~80k.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
272
16
18
Btc bo kihnil in skocil na po preracunih na 62400- 65500, vecina altov pa cca. 40-80% v minus razen Polke, Cosmos in Eth. Po predikciji nekje od 22.2 do prvega tedn marca. Nato pride se en bull run dolg cca 3 mesecev z btcjem nekje 72k (male 1-4% korekcije) nato sledijo alti. Kaksen bo alt bull mi analiza ne da nekih trdnih predikcij. Za pogled tok dalec pa rabim kuglo, ker moj komp ne zmore tok kompleksnih preracunov, prevec neznank in dinamike.
Po mojem bo tukaj zraven še IRISnet, glede na to, da je vezan na ATOM in je letos začel sodelovati z WenChang verigo....
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
sam kot začetnik sedaj cca teden-dva spremljam youtube stream in discord kanal od crypto roverja. zanimivo in precej zadržano razmišljanje, ki me je že večkrat odvrnilo od FOMO efekta. trenutno je ravno štartal z challangom od 5k do 100k. zaenkrat opazujem bolj od strani, pa da vidimo kaj se bo zgodilo.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.366
466
83
Je kdo kdaj slišal za tega tipa? Jutri ima nek webinar, koga zanima??



Če koga zanima omenjeni webinar si ga lahko pogleda še danes...

Skratka je za pogledat, na začetku sicer bolj razlaga, kaj je bitcoin in kaj so alti, malce za splošno razgledanost :)
Drugače pa imajo neko skupino, kjer ti za dobrega jurja , daje signale kaj kupovati in kdaj. Zdej je tko, če kdo misli vložiti veliko denarja, ima tega dobrega jurja hitro notri. Za nas, male investitorje, pa mislim da tole ni :(
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Hja, jurja za svetovanje. Dejte men po 700€ nakazovat, pa vam bom svetoval kaj in kdaj kupit. Sej pojma nimam, ampak ga tud oni nimajo. Iz 5 strani prepisat nasvete kaj kupit zna pa vsak. Pa preden se kaksen strokovnjak najde in mi rece da nimam pojma. Zakaj pol oni niso obogatel in denar sluzijo z nasveti? To me spomni na dogodek izpred ene 5 let. Na Celovški cesti srecam starega polepljenega, razpadajocega daewoo matiza. Cel polepljen: vedezevalka ta pa ta, 090 cifra za poklicat, med drugim ti tud loto cifre pove, sam za nov avto si jih seb pa ne more.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

B81

22. jul 2007
34.970
9.262
113
Hja, jurja za svetovanje. Dejte men po 700€ nakazovat, pa vam bom svetoval kaj in kdaj kupit. Sej pojma nimam, ampak ga tud oni nimajo. Iz 5 strani prepisat nasvete kaj kupit zna pa vsak. Pa preden se kaksen strokovnjak najde in mi rece da nimam pojma. Zakaj pol oni niso obogatel in denar sluzijo z nasveti? To me spomni na dogodek izpred ene 5 let. Na Celovški cesti srecam starega polepljenega, razpadajocega daewoo matiza. Cel polepljen: vedezevalka ta pa ta, 090 cifra za poklicat, med drugim ti tud loto cifre pove, sam za nov avto si jih seb pa ne more.
Ne, potem bi izgubila moc vedezevanja :evil:

Btw, svetovanje glede kript...ne vem, ce bi bli tak uspesni, ne bi niti imeli casa za svetovanje itd...razen ce so tako dobri ljudje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Sej to, ce si kripto miljonar in bi rad zarad lepsga pomagal ljudem, delaj to zastonj. Vsi poznamo prjatla od prjatla, k je obogatel s kriptom. Mogoce kdo tud osebno pozna nekoga, ki je obogatel ampak ta tip je imel pac sreco in jajca, jajca, da je vlozil pravi cas, vlozil veliko in sreco, da je prodal ko je bilo na vrhu. Znanje pa kaj dost veze tukaj nima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hja, jurja za svetovanje. Dejte men po 700€ nakazovat, pa vam bom svetoval kaj in kdaj kupit. Sej pojma nimam, ampak ga tud oni nimajo. Iz 5 strani prepisat nasvete kaj kupit zna pa vsak. Pa preden se kaksen strokovnjak najde in mi rece da nimam pojma. Zakaj pol oni niso obogatel in denar sluzijo z nasveti? To me spomni na dogodek izpred ene 5 let. Na Celovški cesti srecam starega polepljenega, razpadajocega daewoo matiza. Cel polepljen: vedezevalka ta pa ta, 090 cifra za poklicat, med drugim ti tud loto cifre pove, sam za nov avto si jih seb pa ne more.
Poznaš drugače? Kolikor vem, gre (poleg tega, da razloži tudi za manj vešče/poučene vse from the ground up, zakaj se sploh gre, posamzne projekte pa tudi kako odpret račune na različnih borzat,, kupovat, uporabljat hw denarnice, strategije vstopa/izstopa, davčni aspekt itd.) tudi bolj za to, da zadeve spremlja namesto tebe in svetuje kaj bi on naredil oziroma kaj dela. Torej če nimaš časa oziroma se ti ne da s tem cele dneve ukvarjat ali pa sploh neveš kje začet, mogoče ni tako mimo. Zdaj a se ti to zdi vredno tistega jurja ali ne, je druga stvar. Če ti ponujaš podobne vsebine za manj denarja, daj link, pa da vidimo. Sem poslušal par njegovih seminarjev, pa so mi določeni njegovi pristopi malo mimo, vseeno pa ne bi rekel, da človek nima pojma, kot ti trdiš. Pa tudi glede tega, da sam s tem ni že precej zaslužil, ne bi bi preveč prepričan, oziroma nikakor ni nek revež (rad pa poudari da izhaja iz revne familije in da je vse kar ima ustvaril sam). Ampak seminarji/predavanja so pač njegov core business, še posebaj glede inverstiranja (tudi non-crypto) in je nekako logično da je šel tudi v to. Pravzaprav je ta njegov crypto program pomoje bolj kot ne poglobitev te tematike iz programa Mojstri investiranja (kjer crypto prestavlja zgolj en manjši del) po njegov principu, kjer ti na vsakem tečaju/seminarju proba prodat še neko nadaljevanje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: disc

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Ja, v casih ko vse raste je zelo lahko svetovati folku kaj kupiti, ker skoraj nimas kaj za zgresiti. Taki heroji ponavadi poniknejo, ko je zadeva v bearu. Ne mi zamerit, super da ga reklamiras, oz. ce celo ti to delas. Mu provoscim veliko srece, saj poslovna ideja je dobra, ker cloveski pohlep nima meja in v teh casih, isto kot 2017, ko vsi mediji hajpajo kripto se vsak janez jovak zacne zanimat za to. V 2017 me je vsaj 10 ljudi prosilo, ce mi lohk dajo jurja, dva jaz pa jim nekaj kupim. Folk lahko rise take in drugacne grafe, horizontalne in vertikalne trikotnike, razlaga sveče,... potem se pa zgodi, da bo Elon twittnu da je bitcoin preokoren im da je tesla prodala vse bitcoine, cez 3 dni bo usa vlada sprejela neko regulacijo kripto trga in bo cez noc zadeva usekala 50% dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in cappy

disc

Majstr
4. feb 2011
2.366
466
83
Sej ravno to, povprečen folk nima časa raziskovat projekte, brati white paper od projektov, preverjati člane, ki stojijo za tem... Tako, da tistemu , ki mu ostaja denar niti ni tolk faljena naložba.
Mislim, da se vseeno splača pogledat video. Sicer, če si par let notr, ti ne bo kaj dosti novega povedal. Ampak tko, da maš mal za info, kaj dobiš za tega jurja.
Drgač pa ja, tip ma jajca (ali pa znanje), jaz si tega nebi upal furat.
Še vedno mi je bad, da sem pred leti sodelovcem predlagal, da se splača kupit TRX, ker bo šel na 1$ :mad::rolleyes: Ampak, takrat sem jaz tudi v to verjel, pa je šlo po tistem sam še na slabše, pa še danes je slabo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Jaz sem edino za bratranca ko me je poleti 2018 prosil, da mu nekaj kupim. Dal je not 2.500€ (xrp po 0,95, ltc po 150, eth po 1100, btc po 8k, tega je seveda vzel samo 0,05), ada po 0,8, pa se nekaj). No vceraj je prodal btc in eth in dobil ven 2.610€. Enega jurja slabega bo dobil se iz ostalega ampak ni nek bajni zasluzek, s tem da je bil dobri dve leti krepko v minusu.
Fora je da v bullu ne rabis kaj dosti spremljati, ce razprsis na top 5 kovancev bos s 4 naredu ornk plus.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja, v casih ko vse raste je zelo lahko svetovati folku kaj kupiti, ker skoraj nimas kaj za zgresiti. Taki heroji ponavadi poniknejo, ko je zadeva v bearu. Ne mi zamerit, super da ga reklamiras, oz. ce celo ti to delas. Mu provoscim veliko srece, saj poslovna ideja je dobra, ker cloveski pohlep nima meja in v teh casih, isto kot 2017, ko vsi mediji hajpajo kripto se vsak janez jovak zacne zanimat za to. V 2017 me je vsaj 10 ljudi prosilo, ce mi lohk dajo jurja, dva jaz pa jim nekaj kupim. Folk lahko rise take in drugacne grafe, horizontalne in vertikalne trikotnike, razlaga sveče,... potem se pa zgodi, da bo Elon twittnu da je bitcoin preokoren im da je tesla prodala vse bitcoine, cez 3 dni bo usa vlada sprejela neko regulacijo kripto trga in bo cez noc zadeva usekala 50% dol.
Nah ne reklamiram niti nimam nič z njim. Sem pa prebral njegovo knjigo, poslušal par webinarjev (čeprav je več al manj vse na isto foro in še najbolj na jetra mi gre s svojimi "eksluzivnimi" ponudbami, ki veljajo "samo par ur", čeprav je vedno isto in podobnimi marketinškimi forami... ga tudi zato jemljem nekoliko z rezervo) in poznam nekoga, ki je vzel tale tečaj nekaj časa nazaj, tako da sem v grobem slišal, kakšna naj bi bila vsebina. Hočem samo povedat, da ni čisto tako kot želiš predstavit. Vrjamem, da je v to vložil precej več časa, kot je pripravljen marsikdo od nas. Gre se pa to, kolikor vem, malo dlje kot zadnjih par mesecev in nonstop ponavlja, da ni noben finančni svetovalec, niti ne daje nasvetov temveč samo predstavlja svoj pogledat in to kar on počne s cryptom trenutno (čemur lahko slediš ali pa tudi ne). Pa tudi to, da je crypto ekstremno volatile in da daš not samo denar, ki ga lahko gladko pogrešaš (max 10-20% keša recimo), ker noben nima pojma, kaj se bo v resnici zgdoilo, in lahko čez noč ostaneš brez. Kolega, ki je šel v to, ima zaenkrat dovolj plusa, da lahko pobere ven vložek+ceno tečaja, pa mu še kar nekaj ostane. Pred tem ni imel pojma o cryptu in niti ni vedel, kako se zadeve lotit (kje in kaj spremlajt, kje in kaj kupit, itd.). Če bo pa po njegovih nasvetih (ali lastni pameti), pravi cajt stegnil ven, da se mu bo še vedno splačalo, bomo pa še videli. Ko je meni povedal, koliko je dal za ta tečaj, me je tudi šokiralo. Ampak na koncu če dobro pomislim, ni bilo tako neumno. Vsekakor bi si lahko vzel en kup časa in dosti teh stvari pregooglal, ampak spet je treba potem tudi spremljat, kaj se dogaja, kar pa spet ne vrjamem, da bi počel. Tako pa pač dobi mail, da je nek kovanec/projekt precej zrastel in da bi bilo morda smiselno vsaj delno odprodat/pobrat vložke, itd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc

B81

22. jul 2007
34.970
9.262
113
Lej vse osnove se naučiš sam...prijava na menjalnico, razni walleti, pa za vsako zadevo imaš youtube postopek gor... mislim, da ti mora nekdo kazat, kako odpreš račun na binance, mislim no...
Vse kar rabiš zares, so kake dobre informacije, npr. coinspectator.com ipd... twitter accounti teh gurujev s po nekaj tisoč followerji znajo dat kaki info tu in tam... in da si rečeš, da boš pri 10 ali 20% profita prodal in šel naprej in za kak teden pozabil tisti kovanec. To je najtežji del :)
Kar je zaj=bano, je risanje po chartih, torej iskanje buy, sell orderjev, stop lossov... tradingview mora bit baje odprt na enem monitorju :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Seveda ta del ni nobena znanost in ne vrjamem, da kdo kupi tečaj (samo) zato, da se bo naučil odpret račun na Binance. Vrjamem da tebi ni problem, pa tudi meni ni. Sem te stvari počel kakšnih 7 let nazaj (žal pa takrat nisem vložil nič večjega oziroma sem tudi prodal preden je bil nek omembe vreden profit in potem ko je BTC zrastel za prakrat na cca 900€ se mi je zdelo že pozno za ponoven vstop...). Je pa vseeno del celotne zgodbe za nekoga, ki sploh ne ve, da obstajajo Binance, Kraken, Bitstamp itd., ki ne ve kaj je dvofaktorska avtentkacija, ki ne ve kaj so hardwarske denarnice itd..., pa še toliko manj vse od tu naprej.

AFAIK se tip ne ukvarja oziroma celo odsvetuje trejdanje, tako da ni tu nobenega risanja po chartih in celodnevnega buljenja v trding view pač pa dolgoročen buy and hold dokler se ne zgodi nekaj, zaradi česar meni da bi se bilo pametno iz določenega projekta umaknit ali pa najde/razišče (tukaj verjetno oziroma menda plačuje tudi subscriptione pri tujih znalcih) nek nov projekt, ki ima po njegovem mnenju večji potencial kot ostali. Vse z namenom kar se da pasivne investicije nekega manjšega dela portfelja, kjer "malo" več raskiraš za boljše potencialne donose (potencialno pa tudi popušiš vse). Zdaj ali bo pri tem dolgoročno res uspešen ali ne pa ve edino kristalna krogla. V trenutnem marketu in po tem kar sem videl pri kolegu, vrjamem, da imajo zaenkrat tudi lepe donose, kaj bo naprej pa....

Jasno je, da če se v te zadeve malo bolj poglobiš, je verjetno tak tečaj brezveze. Ampak 99% ljudi ne vrjamem, da je pripravljena spremljati vse te informacije tu in tam, kot ti praviš, raziskovat whitepaperje, spremljat grafe, itd.. Potem to postane že praktično služba. Sicer bi se dalo tudi o teh tehničnih analizah precej debatirat, ampak to je že druga zgoba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc

disc

Majstr
4. feb 2011
2.366
466
83
Lej vse osnove se naučiš sam...prijava na menjalnico, razni walleti, pa za vsako zadevo imaš youtube postopek gor... mislim, da ti mora nekdo kazat, kako odpreš račun na binance, mislim no...
Vse kar rabiš zares, so kake dobre informacije, npr. coinspectator.com ipd... twitter accounti teh gurujev s po nekaj tisoč followerji znajo dat kaki info tu in tam... in da si rečeš, da boš pri 10 ali 20% profita prodal in šel naprej in za kak teden pozabil tisti kovanec. To je najtežji del :)
Kar je zaj=bano, je risanje po chartih, torej iskanje buy, sell orderjev, stop lossov... tradingview mora bit baje odprt na enem monitorju :)

Sej, pomojem on cilja na folk, ki nima časa tega počet oz je to zanjga španska vas, ima pa nekaj k€ in pol ure viška :)