Krf:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
okol 1.maja zna bit voda še malo mrzla... jst se nisem kopal...
drugače pa, če ti na trajektu dopiizdy bit na krovu, vprašaš zvečer za sobo. Če ni gužve ponavadi dajo proti večeru celo kabino za ceno pojstle..
midva sva jo lani vzela po vkrcanju, ker naju je pralo neurje na motorju do benetk in sem z največjim veseljem odlomu € za kabino
smile-1.gif


PS: pa splača se ti pogledat katera ladja vozi tisti dan in prilagodiš datum odhoda kadar pluje največja, ker nazadnje sem šel dol z najmanjšo (LEFKA ORI) in nas je kr premetaval, pa še ful manj imaš opcij na ladji... ni blo fajn.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
zmaga.gif


Vsekakor ne smeš sobe vzet z rezervacijo, ker so drage za znoret + spiš z drugimi ljudmi v kajuti. Po odhodu iz Benetk pa napolnijo vse sobe in cenijo dokler gre.

Pri rezervaciji so cene od 100€ naprej po osebi za 24-urno plovbo za 4-posteljno kajuto na notranji strani ladje (brez okna)
grin1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
No 21°C za april oz. zacetek maja je kar OK, tak oda zame za kopat nebi bil problem. No to s sobami je pa nekaj novega zame...odlicna info!

Mate se kake info o Grciji...kam bi jo vidva raje udarila? OK Valhalla je ze povedal
smile-1.gif

LP
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Kabina? Ne no
smile-1.gif
. Vsi pravijo, da preganjajo zvečer ven kampirat pa nas še nikoli niso pregnali. Fora je samo, da večina (ki jih gre na ladjo prvič) ob vkrcanju zabluzijo po ladji, ker je treba takoj vse videt, potem pa res ne dobiš nič pametnega za spat. najprej to, potem pa uživaš in se smejiš.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Vsi pravijo, da preganjajo zvečer ven kampirat pa nas še nikoli niso pregnali.

Odvisno kje si:

a) Minoan/ANEK/Superfast/Grimaldi...

b) lokacija na ladji - na recepciji načeloma nikoli ne pustijo, prav tako ne na stopnicah (kao zaradi požarne varnosti), v lokalih in pred trgovinami. Je pa to precej odvisno od ekipe na ladji... ANEK-u pretežno dol visi, na kakšni leta 2009 zgrajeni Europa Palace od Minoana pa imaš pol staffa picajzlastih Italijanov, ki nočejo, da jim umažeš novo ladjo.
smile-1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No, kolegi so lansko leto (2010), prevozili Albanijo od Črne gore do Igoumenitse v 15 urah pa še nekaj postankov je bilo vmes, pa po njihovih besedah tudi Albanija ni strašen BAV,BAV, Bavčar.
Lahko pa ti po naših lanskoletni izkušnjah povem, da še bolj skuliranega folka v Sredozemlju še nisem srečal, če pa imaš majhne mulce si pa sploh Vip.
Pa še marsikaj je za videti
evil.gif

1130719-P1040168.JPG
 

Priponke

  • 1130719-P1040168.JPG
    1130719-P1040168.JPG
    322,1 KB · Ogledi: 170

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Na 210cm visine komot spravis kovcek na streho (razen ce imas terenca). Sem ze lezel v parkirne hisine z omejitvijo 200cm in je slo.

LP

zmaga.gif


Mislim, da nisva višja od 2m (ti z Alfo, jaz s Toledom), bom prav pomeril višino ob naslednji priliki. V Španiji mi je v avtohišo s 1.95m višine šlo na "knap", vendar sem imel pošteno naložen avto, tako da je bil še dodatno malo ponižan.

Sta rezervirala kakšen ANEK? Še 22 dni do Krfa
aplauz.gif


Ima še kdo kakšen zanimiv info o Krfu?

Hvala za vse prispevke!
nahrung002.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem se tudi sam ze enkrat bal, da se bom ugnezdil s kovckom v vhod v parkirno hiso...sem rekel punci naj gre gledat, ce bo slo skozi. V najslabsem primeri, bi malo spraznil gume in jih ob priliki ponovno napumpal.
smile-1.gif


Nisva nic rezervirala, ker je na zalost se vse v zraku, glede prvomajskega dopusta. Problem s financami in dopustom...se bojim da bo padel le kak podaljsan vikend...4-5dni, kar je obcutno premalo za Grcijo. Verjetno Deutche Alpen Strasse
smile-1.gif
ali pa kako bluzenje po Ceski/Slovaski. Se ne vem.

LP
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
36
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
zmaga.gif


Vsekakor ne smeš sobe vzet z rezervacijo, ker so drage za znoret + spiš z drugimi ljudmi v kajuti. Po odhodu iz Benetk pa napolnijo vse sobe in cenijo dokler gre.

Pri rezervaciji so cene od 100€ naprej po osebi za 24-urno plovbo za 4-posteljno kajuto na notranji strani ladje (brez okna)
grin1.gif

kok so pa pol ze po odhodu okvirne cene? ker razmisljam, da bi vzela eno samo zaradi ptrtljage - avto bo namrec preventivno ostal v...tam kjer pac bo
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Slišal sem, da so tudi manj kot 40€ po osebi, midva sva pa vedno bila že ukampirana nekje, da se je dobro izšlo. Upam, da se bo tudi tokrat. Se je pa oglasil en uporabnik v tej temi, ki ga je ujel dež in je vzel sobo, tako, da bo on točneje vedel.

EDIT: uporabnik japke
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Na trajektu se da dobit navadno tudi kak "študentski" popust že ob nakupu karte v pristanišču. Navadno se je treba mal potrudit in šarmirat prodajalko
wink-1.gif

Ali pa naj nekdo, ki je mlajši od 26 let kupi karto zase in za vozilo, včasih pa tudi kabino.

Predlani sem se vozil nazaj avgusta in že vnaprej povem, da nikoli več v avgustu na trajekt. Cene itak visoke, trajekt nabit do kraja, kabine pa razprodane že vnaprej. No, še dobro, ker sem bil pripravljen tudi zelo fejst plačat zanjo
frown-1.gif

Prvomajski so pa milina...sicel letos malo manj, ke bo istočasno naša in pravoslavna velika noč, ampak vseeno.

Uf, da bi mi kdo dal kaj časa...
wink-1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Ko sem jaz šel dol kot palubni potnik, so nas do polnoči preganjali izpod stopnic, hodnikov itd.... Sledilo je jutranje bujenje okrog 6 ker so začeli sesati. Gužva je bila za popizdit in si neb mislu da je na tako veliki ladji tako malo prostora ker ves prostor zavzamejo avti. Klima je bila tako navita do konca da je bla hladilnica in se je polovica folka prehladila k so pijani zaspali v kratkih hlačah in majicah po tleh. Najhujš je pa ko te oderejo za kebab 7€. Za kabino za štiri je pa čiča na recepciji hotu 200€. Tako da za palubo rabiš nujno spalko pa minimum vsaj dober liter žganega da čas hitreje mine.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
hahaha, moja taktika, ko sem palubni potnik: spalka, blazina za pod glavo in samonapihljiva blazina...ob vkrcanju mojo direkt nateram na trajekt, da najde dobro mesto, jat pa v miru parkiram. To je sicer malo težje izvajat v glavni sezoni, ampak kot je že nekdo napisal - nič razgledovanja, ampak direkt naštimat blazino in spalko pa še to malo na širše, ker ti včasih kaj vržejo po tleh.

Se mi pa zdi, da so pri Minoan dosti bolj prizanesljivi do nas škrtic kot pri Anek.

Ah...kje je še dopust
smile-1.gif
))
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Se mi pa zdi, da so pri Minoan dosti bolj prizanesljivi do nas škrtic kot pri Anek.

Odvisno katera ladja/posadka. Načeloma je staff na Aneku precej bolj jebivetrski kot na Minoanu, ki gradi na imidžu bolj high standard prevoznika.

Še posebej sedaj odkar je Grimaldi lines (ki ima sicer večinoma v kurcu trajekte) prevzel Minoan in je recimo na novi (2009) ladji Europa Palace polovica osebja Italijanov in ne veš v katerem jeziku se moraš prilizovati.
grin1.gif
Poleg tega sta ta in njena sestrska (največji v Minoanovi floti) zelo neprijazni do palubnih potnikov, ker enostavno ni dovolj prostora za spanje ali sploh preživljanje časa. Prodajajo pa dokaj ugodno airplane type seats, ki jih imajo ene 3x več kot sicer.

V bistvu je pri organizaciji dopustu fino še preveriti katera ladja vozi... imata Minoan in Anek vse lepo napisano, ko bookiraš.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja ANEK in njihova točnost, odhod trajekta je bil iz Ancone napovedan ob 16h šl smo pa no.
1177386-P1030017.JPG
 

Priponke

  • 1177386-P1030017.JPG
    1177386-P1030017.JPG
    108,1 KB · Ogledi: 179
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Jaz sem tudi na Minoan že čakal več kot 6 ur...

Sicer pa za odplutje iz Krfa najbolj redno zamuja Anek, ja.
grin1.gif