Krf:

I

Izbrisan uporabnik #488

Z avtom ne moreš na palubo, je v garažah zaklenjen in tam ne smeš biti med plovbo
smile-1.gif


Najboljši plac je ob otroških igralih, ko se deca naigra imaš lepo mizico za kartanje itd.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja pri teh trajektih moraš vse vzeti, kar boš rabil s seboj ker potem garaže zaklenejo in nafilaj s CO2.(požar)
Sem pa lansko leto videl, ko so si eni kar lepo na palubi postavili igluja in pa imaš camping on board
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Da se razumemo, camping on board je namenjen izključno za kemperje(avtodome) in prikolice, vse osebne avtomobile nafilajo po spodnjih palubah. Te palube pa so zelo nizke, max. višina za avtomobile je 210 cm, zato škatle na strehi odpadejo, prav tako kolesa, kar je višje gre na druge palube, temu primerno se zviša tudi cena.
Kot sem že napisal če hočeš camping on board je najcenejša varianta, da vzameš deck, majhen šotor, armiče, spalke in ga imaš.
Kar se pa hrane tiče, cene v ladijskih samopostrežnih restavracijah niso tako strašne, zatrk 16€ in večerja 30€ za dva odrasla in dva talibana(3,5).
A pivce je pa bilo drago, okroglih 4€.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na 210cm visine komot spravis kovcek na streho (razen ce imas terenca). Sem ze lezel v parkirne hisine z omejitvijo 200cm in je slo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ksz


moped/skuter je za krf presvoh. so kr hribi. sprobano. drugic sem raje rental avto
grin1.gif

Če je eden ne skuterju, je čisto ok. Pa velikokrat se da dobiti odblokiranega, ker policije tam praktično ni. Je avto po eni strani bolj udoben, po drugi pa s skuter lahko pustiš v vsaki luknji.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Skuter je čisto ok, lepo premaga tudi tiste strmine, sicer pa v Grčiji mislim da dajo 125ccm na B licenco.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
ker sem na krfu sprobal oboje, samo podam svoje izkusnje, da skuter ni primeren za prekrizarit otok. rentas majhen avto, not spakas vse kar rabis za zraven, prides povsod in je problem resen.

ceste so luknjaste, promet zna bit kr nevaren in ja, se najdejo dovolj strmi klanci, kjer bi na skuterju lahko imel tezave. poleg tega si z avtom hitrejsi in lahko vidis vec.
pa se bolj varen je.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz pa sem ravno na Krfu prakticiral skuter prvič (50ccm, z dvema je šlo normalno tudi v brege po obali).
Ker je otok majhen (majhne razdalje), prideš vsepovsod poleg, parkiraš kjerkoli.
Seveda pa je govora to o predsezoni, ko še ni takšne gneče.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ker sem na krfu sprobal oboje, samo podam svoje izkusnje, da skuter ni primeren za prekrizarit otok. rentas majhen avto, not spakas vse kar rabis za zraven, prides povsod in je problem resen.

Verjetno smo ostali tudi oboje sprobali in zato komentiramo?
smile-1.gif


Saj pravim - stvar osebne odločitve. Ali voziš s sabo robe za par dni ali pa raje vržeš v nahrbtnik eno brisačo in denarnico. Z nobeno izbiro pa ne moreš kaj dosti zgrešiti.
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja, hvala lepa za nasvete, mojemu "mopedu" pa klanci ne kravžljajo živcev
grin1.gif


No, razliko med "camping on board" in "camping on deck" ste pa tudi razčistili. Skratka, počivanje na krovu je res lahko izvedljivo, imajo tudi veliko WC-jev in če potrebuješ dobiš tudi tuš na ladji brez problema. Osebna higiena sploh ni težava.

Cene hrane so normalne, tako da se ne izplača sendvičov otepat, ker daš za salamo več
bonk.gif
pijačo, sploh alko, se pa izplača vse gor nest, saj stane tamal pirček 4€, pa tudi voda je draga.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Z Autohome pomojem lahko greš "camping on board", samo pri rezervaciji moraš ustrezno obkljukat. Če imaš predelan avto ali kombi sigurno tudi lahko greš. Samo izplača se pomojem ne...

Ker avtodomi in prikolice so avtomatsko kar dragi za trajektne transferje, cene za avtomobile, sploh pa za mopede so pa ponavadi speglane. Hitro jim baje tudi zmanjka prostora na tisti palubi, sem slišal, da je kar priljubljena opcija.

p.s. Še to okoli hrane - midva ponavadi vzameva kakšen namaz, jogurt, nekaj kruha, kakšen čips, za tiste dve malce (fruštk in večerjica), enkrat greva ponavadi pa v oštarijo jest. Na plovbi si 24 ur, tako da ene trikrat že ješ. Pa kakšno flašo vina, da malo lažje zaspiš
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
ker sem na krfu sprobal oboje, samo podam svoje izkusnje, da skuter ni primeren za prekrizarit otok. rentas majhen avto, not spakas vse kar rabis za zraven, prides povsod in je problem resen.

Verjetno smo ostali tudi oboje sprobali in zato komentiramo?
smile-1.gif


Saj pravim - stvar osebne odločitve. Ali voziš s sabo robe za par dni ali pa raje vržeš v nahrbtnik eno brisačo in denarnico. Z nobeno izbiro pa ne moreš kaj dosti zgrešiti.
smile-1.gif

Jap. Na drugih večjih otokih, v poletni sezoni, sem pa seveda najel avto s klimo, ker razen zvečer ni nobenega užitka mučenje z mopedom po otoku.

Maš lepo klimo, plac itd.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
no, jaz lahko povem za sezono, ko je vec prometa. 50ccm skuter je bil za dva (relativno suheca
grin1.gif
), pa je bilo neprimerno boljse. pa dost hitrejsi si, ko sibas po glavnih cestah cez otok.

mislim, da se tud s skuterjem logicno, ampak skuterji so bolj primerni imho, da se zapeljes do tvoje oz. bliznjih plaz in do mesta, kaj vec pa ne.
jaz sem bil vsak dan na drugi plazi, po celem otoku in je avto bil res bolj primeren.
plaza mirtiotissa (tezje dostopna) na SZ je recimo wau (je pa nudl
redface-1.gif
)

edit: kak "tapravi" motor pa je seveda super izbira, ampak jaz tega ne vozim.
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Bom izkoristil to temo...itak se nanaša na Grčijo. Glede na Valhallov post o poceni trajektih, je tudi naju s punco zacela zanimat pot v Grcijo, vendar z avtom. Nekja sva razmisljala da bi sla v eno smer s trajektom, sepravi Benetke -> Grcija (naceloma ni vazno kam...pac na eno od moznih destinacij trajekta, sepravi ali Krf ali Peloponez...ne vem kaj vi bolj priporočate, amopak mene bolj mika Peloponez ), nazaj pa bi jo udarila po Jadranski obali, z vmesnimi izleti v notranjost...Mostar in podobno, Nekako je bila ideja da bi prvi teden zabila na Grciji, drugi teden pa pocasi proti Sloveniji. Zdaj pa ne vem ali je to dovolj casa, ali bi bilo bolje zrtvovati se kak dan (ceprav bi ta dodatni dopust raje zabil enakrat jeseni). Se mi sanja ne kake ceste naj pricakujem tam "spodaj"
smile-1.gif
OK Jadranska magistrala kolikor sem jo prevozil ni bila slaba. Je maj ze dovolj toplo za kopanje? Ali bi bilo bolje prelozit zadevo v zacetek junija?

Kakrsna koli informacija bo OK
smile-1.gif


LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Iz Igoumenitse v Slovenijo brez problema prideš v štirih do petih dnevih čez albansko in hrvaško jadransko magistralo.

Za Peloponez je pa mogoče 1 teden premalo. Odvisno, koliko vaju zgodovina zanima. Če že gresta kaj na Peloponez priporočam otoček Elafonisos (slika). Pot do tja..

Jaz bi raje na vajinem mestu šel s trajektom v Igoumenitso, za en teden na Lefkado pa še malo naokoli in nato po poti nazaj.

Temperature sem pa jaz lansko leto zadnji teden aprila imel okoli 25°C do 27°C, morje je imelo pa tudi sigurno kakšnih 21°C! Upam, da bo letos vreme tudi takšno!
grin1.gif

1130025-Elafonisi.jpg
 

Priponke

  • 1130025-Elafonisi.jpg
    1130025-Elafonisi.jpg
    31,4 KB · Ogledi: 200