Krf:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ker je tale čuri-muri letošnja zima zelo boga, sva že opustila zimske počitnice in se odločila da bova delala do prvomajskih in skočila na Krf. No mogoče sva pa samo potrebovala izgovor.
grin1.gif


Kakorkoli, se mi je zdelo, da sem že kar veliko prebral o Krfu tukaj, sedaj pa nič ne najdem
confused-1.gif


Ali mi lahko daste kakšen nasvet za ogled poleg Kérkyre in Ahilove palače? Predvsem me zanimajo simpatične vasice in dobra hrana (ribe). Dosegla bova lahko vse, saj greva z mopedom.

Potrebovala bi tudi kakšen dober nasvet za kamp, saj bova izbrala samo enega za cel teden, ker je majhen otok.

Marsikaj sem prebral že online, vendar bi rad tudi kakšen nasvet iz prve roke. Že vnaprej hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, kje pa
smile-1.gif

Je pa res, da ni na blogu veliko, je pa otok tako "majhen" da se ga da lepo z mopedom prevozit, pa še vsepovsod prideš zraven.

Tako da, moped je prava izbira.

Jaz sem bil tudi maja tam in sicer v kraju Benitses, ki je na sredini otoka, idealno izhodišče. Majhne razdalje.

Žal ne najdem številke od apartmajev, studija, bilo je poceni, pa za moped/motor je bila celo garaža in cev z vodo za splaknit.

Če se malo spomnim za nazaj:

- Na jugu je mestece Kavos, ki je maja bilo skoraj zapuščeno, je polno scenskih modernih lokalov, ki so večinoma v angleški lasti. Poleti je tam baje divje

- na jugo zahodu je tik ob morju veliko jezero Korissia, zraven pa seveda lepa peščena plaža. Lahko se najame tudi atv in potem drsaš malo pesku.

- potem se pa ob zahodni obali pelješ proti severu in imaš
- znana plaža Glyfada (maja se je dalo osvežit)
- na polotoku samostan Paleokastrisa (zanimivo za pogledat, za plačat)
- na klifu (zelo lep razgled), stopnice, ruševine trdnjave Angelokastro (gratis)
- v bližini plaža, zaliv v obliki srca
- potem na severu komercialni zaliv Sidari (canal d'amour) eh
smile-1.gif

- splača se zapeljati na najvišji hrib Pantokrator (lep razgled),
- pa po vzhodni obali do glavnega mesta (trdnjava, grad, mesto) Tedaj sem omenil ime Lakovič pa so takoj vedeli, tudi Zahoviča poznajo, vendar rečejo "bad profile".

- če hočeš se zapelji z ladjico na otok Vido (tja so "naši" vojaki shs pobegnili)
- pa pri letališču še en takšnem kajhen otoček (Mišji otok se mi zdi) Pontikonisi

- v sredini otoka se spominjam, da je bila tudi neka etno vas (tedaj zaprta), na severu pa tudi tovarna, kjer predelujejo tiste njihove sadežehttp://www.koumquat.com/

- Sisijina plača (Achileon) je komerciala, je pa za videt, ko sem bil tam so ravno snemali neko limonado na terasi

Ostalo pa boš videl po poti.

Glede kampa pa ne bi vedel, vem da so in če enega izbereš bo kar ok. En teden je več kot preveč, to vse vidiš v dveh-treh dnevnih zelo ne eazy.
Severno od glavnega mesta so turistična naselja najjača.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Hvala ti! Je opcija, čeprav malo manjša, ker obožujem kamping
shocked-1.gif


Ali je kdo kaj na ribe mahnjen ali so drage v oštarijah? Na celinski Grčiji hudič nisem našel ribarnice, jaz ne vem kako mi je to uspelo, pa sem celo prevozil!

Gyros itak
tongue-1.gif


Kura, komaj čakam da grem!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Enkrat smo šli v centru v eno ošterijo na plato za 4 osebe pa ni bilo ne vem kaj, tako da smo večinoma mlatili gyrose.
Cene so bile znosne.

Po pravici povedano, še nisem jedel v Grčijo dobre ribe
smile-1.gif
(morda jih dobro pripravijo samo v ultra lokalih)
Sem pa recimo tam (na Itaki) jedel najslabše lignje.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Sem jedel parkrat sicer lignje nekje v eni zabačeni gostilni sredi Krfa, pa lahko samo pohvalim, kako se ji pa reče pa pojma nimam, vem da je bilo pod neko skalno steno fenomenalno za pogledat, kelnarca stara 100let, niti besede angleško ni znala pa smo se vse zmenil se pa spomnem da sem rabil zobotrebec pa je takoj vedla, ko sem ji omenil čačkalico
smile-1.gif
.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Zlato pravilo
cool-1.gif


Še nasvet za vse, ki spremljate temo... ANEK zmaga
zmaga.gif
in sicer, če kupujete karto v tem času oz. najkasneje do konca februarja, dobite 30+% popust, tako da če vas mika pot v Grčijo, premislite v enem mesecu in rezervirajte karto, če vam to čas dopušča.

2 motorčkarja + moped iz Benetk v Kerkiro, Igoumenitso ali v Patras IN NAZAJ - 130€.

Jamas
nahrung002.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
A to u eno smer, ali povratna? No v vsakem priemru je ugodno...tudi ce je samo v eno stran.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
2 motorčkarja + moped iz Benetk v Kerkiro, Igoumenitso ali v Patras IN NAZAJ - 130€.

Za avto pa okoli 180€ v obe smeri.

EDIT: 170,80€ !!
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Škoda da ne vozijo iz Trsta, ko sem jaz šel, je ladja plula iz Trsta. Je pa res, da Benetke tudi niso ne vem kje.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
In kok casa se vozis dol? Ker to je zdaj zacelo pa se mene mikat, ker cez balkan se mi ne da fjakat
smile-1.gif


LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem zdaj gledal trajekt za Korziko in ga ne njadem pod 160€
smile-1.gif
Tako da je to res jebeno dobra kupcija. Kaj bos vzel tudi sobo? Al bosta kar na palubi spala?

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Vedno na palubi, saj želijo imeti za kajuto v kateri spijo tudi drugi potniki več, kot če bi šel v hotel s polnim penzionom... Vsaj polovica potnikov nas potuje tako, mladi, stari, starši z otroci, ITD. - Kamping on board (deck)
tongue-1.gif