krafne, šokolade, marmalade, krafne

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
bliža se pustni čas. pozna kdo kak fajn recept za krofe?

da ne hodim na trojane ponje
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za recept trojanskih krofov se pa tut jst priporočam:)
sam res, dober si me spomnu za en izletek;)
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Vsak ima svoj okus. Meni so trojanski krofi dobri, posebej z borovničevo marmelado.
Najboljši krofi pa so mi tile
mala%20zadovoljstva%20marelica%20sladkor.jpg


okusni, ne preveč sladki, majhni, da jih lahko normalno ugrizneš pa še dobri.
Ali pa če jih doma naredi mama.
wink-1.gif
 

vejca

Pripravnik
Pustni krofi:

Pšenična bela moka 650g
Sol
Kravje mleko - polnomastno 3dl
Sladkor - beli 60g
Kvas - svež 50g
Jajce - kokošje, rumenjak 6 kosov
Maslo 60g
Olje - sončnično
Rum 2 žlici
Limonina lupina
Marmelada
Sladkor - v prahu



Priprava

V posodo presejemo moko in v sredini naredimo jamico. Ob strani potresemo sol.

4 žlice mlačnega mleka in malo sladkorja zmešamo, dodamo kvas in malo moke. Vse skupaj vlijemo v jamico in pustimo da kvasec vzhaja.

Medtem penasto stepemo rumenjake in preostali sladkor. Dodamo še stopljeno maslo, 2 žlici olja, rum, limonino lupinico in preostalo vroče mleko.

Vzhajan kvasec zmešamo z moko in jo razporedimo po robu sklede. Vlijemo jajčno mešanico. Testo dobro zgnetemo, ga pokrijemo in pustimo vzhajati približno 1 uro.

Testo nato razvaljamo za prst debelo, ga pokrijemo s prtičkom in pustimo vzhajati še približno 10 min.

Iz testa izrežemo kroge in jih polagamo na ogreto in s prtičkom pokrito desko. Kroge nato pokrijemo in pustimo vzhajati še 30 min.

V loncu segrejemo za približno 2 prsta visoko olja. Vanj polagamo krofe. Lonec pokrijemo in krofe cvremo približno 2 min. Nato krofe obrnemo in cvremo še 2 minuti na drugi strani.

Krofe polagamo na papirnate brisačke. Ko se nekoliko ohladijo, vanje vbrizgamo marmelado in jih potresemo s sladkorjem v prahu.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
To se pa čist strinjam...Trojanski krofi so daleč od svoje pretekle kvalitete...Čist navaden Zmajčkov, Don-Donov ali Tvojih5min krof je boljši od tistega na Trojanah.
crazy1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Don-donovi krofi (torej tudi Tvojih 5 minut) so en tak tipični potrošniški izdelek - na otip niso mastni (izgledajo suhi) in zato dajejo videz zdravosti, posledično pa tudi človek spremeni pristop do njega, še preden vanj ugrizne.

To se pa doseže s kokosovo mastjo ali palminim oljem.

Zdaj pa - ko voli, nek izvoli.
smirk-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz...

baje da moreš dat v olje malo ruma, zato da ne pride olje v krof.

ni mi čist jasn, ampak naj bi držalo.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Don-donovi krofi (torej tudi Tvojih 5 minut) so en tak tipični potrošniški izdelek - na otip niso mastni (izgledajo suhi) in zato dajejo videz zdravosti, posledično pa tudi človek spremeni pristop do njega, še preden vanj ugrizne.

To se pa doseže s kokosovo mastjo ali palminim oljem.

Zdaj pa - ko voli, nek izvoli.
smirk-1.gif

Ko enkrat delaš pri teh krofih, pa čeprav samo 3 dni, se ti zamerijo vsi Don-Don izdelki
cry12bpy.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pa saj to je vsepovsod tako. Mi smo šli enkrat s šolo na eno ekskurzijo gledat kako se delajo "posebne" salame, hrenovke in podobno. Od takrat te zadeve zelo težko prebavljam.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
ksz...

baje da moreš dat v olje malo ruma, zato da ne pride olje v krof.

ni mi čist jasn, ampak naj bi držalo.

A tole res drži? Bo treba poskusit, če bodo mati pri volji za krofe. Malo v olje, malo zame - za ziher, da se ne napojim z oljem.
wink-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Pa saj to je vsepovsod tako. Mi smo šli enkrat s šolo na eno ekskurzijo gledat kako se delajo "posebne" salame, hrenovke in podobno. Od takrat te zadeve zelo težko prebavljam.

Se opravičujem za offtopic, ampak mene obisk pršutarne na Krasu ni prepričal, da bi nehal jesti te dobrote
evil.gif
 

iceman47

Pripravnik
29. jan 2008
194
0
16
89
dežela leda, brrrrrrrrrrr
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Don-donovi krofi (torej tudi Tvojih 5 minut) so en tak tipični potrošniški izdelek - na otip niso mastni (izgledajo suhi) in zato dajejo videz zdravosti, posledično pa tudi človek spremeni pristop do njega, še preden vanj ugrizne.

To se pa doseže s kokosovo mastjo ali palminim oljem.

Zdaj pa - ko voli, nek izvoli.
smirk-1.gif

Ko enkrat delaš pri teh krofih, pa čeprav samo 3 dni, se ti zamerijo vsi Don-Don izdelki
cry12bpy.gif

In kaj je tako groznega pri tem? Mogoče je to res, če se bašeš z njimi cele dneve, potem se ti res vse zagabi, drugače pa ne vem zakaj bi pršlo do česa takega
confused-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Saj ne, da bi se mi ravno krofi zamerili, zamerila se mi je komplet firma
grin1.gif
Po treh dneh sem firmo zapustil, šlo pa je za počitniško delo.