gume iz tujine preko interneta

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
863
860
93
Čez 4 leta je lahko zunaj že nov model. Tudi gumarski svet gre počasi naprej.

Jaz ponavadi nisem bil zvest eni znamki.
Ko je treba gume menjat, malo pogledam teste, malo pogledam spletne trgovine in se pač odločim za nek kompromis.
Se pa načeloma izogibam nizko-cenovcem. Te bi vzel, če bi imel nek star avto in bi delal zelo malo umirjenih km. Guma itak po enih 6ih letih orenk izgubi svoje lastnosti in jo gre zamenjati. In da bi za opravljeni 15 tisoč km jemal neke top drage gume, bi bilo brez-veze.
Načeloma bi pa tudi tukaj raje vzel kako korejsko economy zadevo, recimo Kumho ali Nexen, kot neke Kitajce. Slednje bi pa dal na muzejski avto, ki večinoma stoji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici

Priponke

  • IMG_20240413_173235.jpg
    IMG_20240413_173235.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 20
  • Všeč mi je
Reactions: Daniel

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
175
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Koliko od vas čez 4 leta kupi isto vrsto gume?
Ali igrate na Rekla Kazala?
trenutno vozim pnevmatiko, ki je bila leta 2016 top 3. Dunlop Sport Bluresponse. dobil sem jo za podoben denar, kot je Sava Intensa in nisem niti razmišljal. ker je šel napredek v razvoju naprej, ne pomeni, da je zdaj ta ista Dunlopka zanič, samo drugi proizvajalci so naredili kaj več in je pač tista pnevmatika še boljša. pred časom sem imel par serij zapored Dunplop Wintersport 3D/4D, se ne spomnim točno, ampak ja, ena od teh je šla na avto dvakrat zaporedoma, ker je enostavno bila res dobra, enako s Fulda EcoControl. potem sem imel Fuldo SportControl, sem jo hotel dat še enkrat gor po menjavi avta, a je ni bilo v tisti dimenziji. sem dal gor Goodyear Efficient Grip Performance, top guma, na nov avto sem dal samo zaradi tega GY Efficient Grip Performance 2, ki pa ni bila tako dobra. zato je šla zdaj gor Dunlopka. ko bo Dunlop hin, bo verjetno šla gor spet Fulda EcoControl. zimske imamo na obeh avtih Goodyear Ultragrip 9+, v dveh različnih dimenzijah enako dobra.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
jaz na ženin avto samo top zadeve. trenutno ima Conti UltraContact in Goodyear Ultragrip 9+. je pa res, da cel komplet dobim za manj denarja, kot je na tvojem linku ena ... :oops1:
Avto se koristi kot drugi avto - bolj kot ne sam za na šiht pa otroke razvažat. Ko gledam je tudi dosti drugih dražjih gum v isti klasi (oprijem na mokrem vozišču). Če je poraba malo večja, nič zato, ne delamo veliko km. Pa če se prej znucajo, tud nič zato, ker po 4-5 letih so itak trde in hin, če majo kaj profila ali pa ne.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
203
204
43
Avto se koristi kot drugi avto - bolj kot ne sam za na šiht pa otroke razvažat. Ko gledam je tudi dosti drugih dražjih gum v isti klasi (oprijem na mokrem vozišču). Če je poraba malo večja, nič zato, ne delamo veliko km. Pa če se prej znucajo, tud nič zato, ker po 4-5 letih so itak trde in hin, če majo kaj profila ali pa ne.
Potem pa kar najcenejše gor, pa bo :cowboy: 99 eur za 20 col :bonk:
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.240
113
A ne? Za otroke razvazat Diplomat, Petlas ali Hifly, za na izlet (po omejitvah po regionalki) pa Mch. PS4?
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
Sodelavec je imel Gripmax in jih pohvali, pravi da se presenetljivo dobro držijo. Pa je take sorte, da se razume v avte in to tehniko.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
175
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Avto se koristi kot drugi avto - bolj kot ne sam za na šiht pa otroke razvažat. Ko gledam je tudi dosti drugih dražjih gum v isti klasi (oprijem na mokrem vozišču). Če je poraba malo večja, nič zato, ne delamo veliko km. Pa če se prej znucajo, tud nič zato, ker po 4-5 letih so itak trde in hin, če majo kaj profila ali pa ne.
takole je bilo. pred leti je imela žena nesrečo. sreča v nesreči je bila, da ni bilo nikomur nič, avto je bil totalka. zakaj? ker me ni nihče v familiji poslušal, ko sem videl, da ima za letne gume v bistvu znucane zimske. vseeno sem jo ravno prepričal, da zamenjava gume za prave letne, a se je preden sva utegnila iti do vulkanizerja, zgodilo. dež, na AC, akvaplaning, in je bila samo še potnik. takrat sem orng popizdil, in od takrat me cela familija sprašuje za mnenje, kaj je ok od gum ...

ni treba premije, dovolj je, da je solidna guma. Kumho, Hankook, Fulda ... so sprejemljive cene. je pa res, da je zelo divja dimenzija ...
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
takole je bilo. pred leti je imela žena nesrečo. sreča v nesreči je bila, da ni bilo nikomur nič, avto je bil totalka. zakaj? ker me ni nihče v familiji poslušal, ko sem videl, da ima za letne gume v bistvu znucane zimske. vseeno sem jo ravno prepričal, da zamenjava gume za prave letne, a se je preden sva utegnila iti do vulkanizerja, zgodilo. dež, na AC, akvaplaning, in je bila samo še potnik. takrat sem orng popizdil, in od takrat me cela familija sprašuje za mnenje, kaj je ok od gum ...

ni treba premije, dovolj je, da je solidna guma. Kumho, Hankook, Fulda ... so sprejemljive cene. je pa res, da je zelo divja dimenzija ...
Ja dimenzija je fukjena - redka in posledično draga, pa še avto zgleda pedersko s temi nizkimi gumami, kot da niso napumpane. Kot kakšen Čeh v šlapah. No, saj je Čeh :D :D Ampak jebiga, to je pač bilo v kompletu. Osebno bi raje videl 19 gor oz. celo 18 (no te baje ne grejo gor zaradi bremz).