Korčula

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Pozdravljeni,

ker se že počasi bliža čas prvih rezervacij apartmajev na HR obali, me zanima, če je mogoče že kdo od vas bil na Korčuli oz. ali se kdo še posebej spozna na obalo. O Korčuli sem sedaj slišala vse najlepše kar se tiče čistega morja in miru. Iščem kakšno prijetno vasico, s čistim morjem, samotnim plažam, dobro kulinarično ponudbo, malo večerne ponudbe (ne diskač ampak kakšen lokal s ponudbo alkoholnih pijač
evil.gif
). Slišala sem, da je na Korčuli dobro imeti čoln? Je to res?

No, če ima kdo kakršnekoli informacije glede Korčule naj se prosim razgovori.
roza.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Uf... tukaj ti pa lahko pišem in pišem...
smile-1.gif
, letos sem bil že sedmo leto zapored dol..., vse je res, to, kar iščeš dobiš na Korčuli..., mir čisto morje, samotne zalive, diskačev praktično ni..., je samo par cockatil barov odprtih tja do 2 zjutraj v mestu Korčula, konob je ogromno..., osebno hodim v vas "Kneže", ki je od mesta Korčula odaljena cca. 10km in je skoraj pozabljen od boga. z družino kjer smo nastanjeni smo že družinski prijatelji, poleg tega imajo svojo konobo z dnevno svežo ribo in ostalimi dobrotami...
glede čolna se ne strinjam..., otok je precej velik in "podolgovat", poleg tega so razdalje med plažami primernimi za kopanje precej velike popoldan pa rado zapiha, tako, da ni najbolje ostati kje s kako "lupinico" . daPo otoku se je najbolje voziti z rent a scooterjem ali avtomobilom, severna stran otoka je bolj poseljena kot južna, so pa tam izredno lepi zalivi.

Zdaj sem v službi, ti bom zvečer nalimal par slik, ko bom doma, pa kaj dopisal zraven, pa kako dobro konobo omenil.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
No takole, prvo naj povem, da so slike pretežno iz leta 2004 in 2005, nekam sem založil CD-ja od lani in letos (ko najdem, nalepim novejše fotke), kjer imam predvsem plaže poslikane bolj detaljno...

Tole je hiša kjer prebivamo, "moja soba" je tam, kjer je mansardno okno, slikano iz pomola, torej je med hišo in plažo samo cesta, ki pa ni ne vem kako prometna, spodaj je Konoba, gospodarji imajo prijavljen "seoski turizam", kar pomeni po naše neke vrste kmečki turizem

uFMcY41lo969Eiyt.v.jpg


Konoba zvečer...

2vYY5vp5SKBEnUA3.v.jpg


pogled iz "moje sobe" v dežju..., take jahte so dnevno parkirane v tem zalivu, nekje mam založeno sliko, ko sta se tukaj parkirala Bernie in Slavica Eccelstone

OtCDnMZYHrEheYOY.v.jpg


Sončni zahod, slikan s terase

IjN45sejuGt8R23B.v.jpg


Plaža "Vaja", cca. 5 km stran od hiše, do tja se pride z avtom, potem pa še 5 min. hoje navzdol, pesek na plaži je čisto bel, zraven je opuščen kamnolom. Iz tega kamna je narejena bela hiša v Washingtonu.

fiyYC4llDNudAuDC.v.jpg


Pogled na zaliv in "našo" vasico 1

mEnOBn7dCJbc6Ul9.v.jpg


Pogled 2, v ozadju Pelješac.

uqfk8d8ZF8l9R5Hd.v.jpg


Pogled 3

dKwxm1uClTL5zhBF.v.jpg


Pogled na Prlješac iz sobe

8mHGmjh_Hv74QAyX.v.jpg


Čezoceanka, pogled iz sobe

2n_K6ajTenz8dxOW.v.jpg


Pot na eno najlepših plaž na otoku, Pupnatska luka, južna stran otoka. Pot je precej slaba, sicer vsako leto potegnejo kakih 500m novega asfalta, poti je kakih 7-8km, ampak s tem tempom (Dalmatinci), še lep čas ne bo dokončana, zato mi rentamo Wranglerja (55€/dan), pa se odpeljemo dol, vsaj enkart v 14 dneh, ker so pogledi res fascinantni.

eLVd3wHu5YRb88G4.v.jpg


Wild, wild west

zpIiXhzfs8SkdH3G.v.jpg


Pupnatska Luka, pogled z vrha kakih 300-350 nm/v

AVyFbMNhyLjbO6GZ.v.jpg


Pupnatska Luka, plaža, detajl

HusYPPL9WfK8cwic.v.jpg


Razgled v okolici Vele Luke

WVBVBhXpGmhXz4YD.v.jpg


Mesto Korčula, zahod

5EivW7_IiK8tD7z6.v.jpg


Korčula, stari del z vrha

qdBVEJLJAX2aHYxD.v.jpg


Vhod v stari del

rikQY1xhynzpa6G2.v.jpg


Ulica 1

jik4VpJ14W0gn52_.v.jpg


Ulica 2

Che5PWMlK4Ecs0zV.v.jpg


Na plažah ni gužve, večje prodnate plaže so večinoma na samotnih delih otoka, do koder je potrebno z avtom ali skuterjem, na razdalji ob obalni cesti cca 12km od Korčula - Žrnovska Banja - Kneže - Račišče, so skoraj vse hiše čisto ob morju, tako, da ima vsak gost v apartmaju dejansko svojo plažo, ležalnik postaviš prvi dan in ga dejansko ne rabiš umikat do konca dopusta.

Če si želiš mivke na suhem in v vodi imaš tega na pretek v okolici Lumbarde, skrajno vzhodni del otoka, tam so nastanjene večinoma družine z malimi otroci.

Glede hrane.., konobic je ogromno.., naj omenim tiste, ki so meni vbšeč, v Mestu Korčula... Adijo Mare, Račiæanka, Kanaveliæ. V Lumbardi, Zure, Feral, Maslina.

Zame najboljša pizza na otoku je v Lumbardi - Torkul

Drugače pa najraje jemo pri našem gostitelju, ker smo "domači" in nam vedno prihrani svežo ribo in ostale zadeve
smile-1.gif

Se bom še kaj spomnil, pa napišem, če te pa zanima še kaj konkretnega pa vprašaj.
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
kar se tiče korčule ti lahko pomagam, ker mam familjo iz korčule...predlagam ti tudi Prižbo in njeno okolico, ki leži na drugi strani otoka in gleda proti lastovu...mirne, samotne plaže, veliko konob in nobone zdrahe! dobro je če imaš čoln, ker je okoli veliko majhnih otočkov oddaljenih cca. (čoln 5.5m in 4 konjski motor, tak ki si ga lahko rentaš povsod) 1h vožnje in na njih je tudi ogromno plaž, je pa res da moreš bit tam že pred 10h zjutri, ker se kasej uvalijo drugi...otočke maš pa tudi v okolici mesta Korčula...Badija,Vrnik,Planjak,Sutvare itd...majhni otočki, ki so oddaljeni od mesta z čolnom tudi recimo 20-45min in če si dovolj zgodaj bo kak mali zalivček na otoku tvoj.....čolnov si ne sposojaš v kaki rent firmi, ker so cene oooogromne, ampak rečeš kakemu domačinu nej ti zrihta čoln... nočno življenje na otoku se dogaja samo v glavnem mestu, mogoče še nekaj malega v Lumbardi..je pa tko ni to otok za neke nore žurke...lokali se zapirajo okl 24h, nekateri majo dovoljenje do 2h, ampak morjo zmanjšat muziko...majo en diskač Gaudi, k je isti še iz časov k je moj fotr hodu not:)...ampak če uletiš z eno kul družbo noter si pač sam nardiš žur..aja pa majo dvojne cene za vstop...turisti 30kn...domači 15kn...in ne trudi se bit domačin, ker se vsi poznajao...druga stvar k bi ti jo predlagu je Lumbarda...tudi lep del otoka (južni del)..peščene plaže...veliko slovencev...je pa to tipično dalmatnsko mesto...dela se nič...samo uživa:)...mogoče pa ni lih tok samotno koker bi ti hotla...in že koker se je gor napisal Kneže in Račišče..čeprov se na tej strani zmeri dvigne maestral je plutje s čolnom zoprno po 12h, ker te pošprica celga...to sm ti zdej na hitr napisu, ker se mi mudi v službo.....mi imamo drugače hišo v mestu Korčula, ampak mam sorodnike in prijatelje po celem otoku (tudi v Knežah) in ti lahko pomagam..če misliš kaj rezervirat za poletje ti predlagam da to storiš že pred marcem-aprilom, ker je potem zelo težko kej konkretnega dobit..lp
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Uf super... skoraj domačin...
smile-1.gif
, ja, jaz sem, kar malo izpustil Prižbo, Zavalatico, Brno..., drugače zelo lepe vasice, na južni strani otoka, idealno za možgane dati na off, paže so lepe, kar me najbolj moti je, da so ti kraji precej oddaljeni od mesta Korčule in je, kar zoprno zvečer se nazaj peljat, če kaj popiješ in poješ v mestu...



Pa še zemljevid otoka, da si boš malo predstavljala kje ti kraji ležijo zemljevid
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Da še jaz primaknem
smile-1.gif
Nekaj o tem smo že pisali na mobisuxu.


Pri Vela Luki (Tri porte)


Proizd pri Vela Luki


Isto otok Proizd.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Snecer in Notranjec, bi bila tako prijazna, da bi eden od vaju odprl post v Fotoreportažah, saj je škoda, bi se takšne lepe slike sčasoma izgubile v množici ostalih postov.


Samo slike in tekst, ki je že objavljen in bo čisto dovolj.

Hvala!
nahrung002.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Hvala vsem trem, slike so zelo dobre in opisi ter napotki tudi. Se bom pa ponovno oglasila tukaj, ko se odločim tudi za bolj natančno lokacijo dopusta (vas).



roza.gif
5*
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Evo, zdaj se spet javljam. Apartma je rezerviran, grem pa tja prvi teden v juliju (za 2 tedna). Apartma se nahaja v Žrnovski banji, glede na zemljevid, ki ga je zgoraj prilepil notranjc je zadeva zelo blizu Korčule.
Zdaj me pa zanima, kako priti na ta del otoka s čim nižjimi stroški oz. katere linije trajektov vse peljejo na Korčulo?
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Najmanj stroškov bi mel verjetno če bi šel na Pelješac z avtom potem pa na trajekt iz Orebiæa ( dobre 30 minut vožnje z trajektom), potem greš lahko s trajektom iz Drvenika ( trajekt voz sicer okol 3 ure samo je pa cirka 100km manj z avtom) maš pa še možnost da greš z avtom do Ploč pa s trajektom na Pelješac ( prideš na sredin polotoka ) potem pa z avtom do Orebiæa in še enkrat na trajekt do Korčule. Iz Splita pa nebi vedu kok časa voz.
wink-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
O bed, to ni za živet, 8 ur vožnje samo na trajektu. Verjetno vržeš celo premoženje za prevoz.
Katere linije pa so to? Vem, da je tam tudi Jadrolinija, ampak mi je nekdo enkrat govoril, da obstaja še nek drug trajekt. Kaj je to za en?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Pojma nimam.

Dol sem šel na Drvenik, ampak tam moraš pa pazit na katero stran se postaviš. Ker gre ena za Korčulo, druga pa na Hvar.
evil.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ta 8 urna linija, ki se omenja je linija Split - Vela Luka, normalno ne pluje več kot 3,5 ure, trajekt je precej drag.
Pristane torej v Veli Luki, kar pomeni, da moraš prevozit cel otok (cca 70km) , da prideš v Žrnovsko banjo.

Linija Drvenik Korčula, je O.K., če prideš na trajekt, kar pa je v sezoni loterija, kolikor se spomnim vozi 3 x dnevno na cca. 5 ur. To linijo ima čez Mediteranska plovidba, plovba traja cca 2,5 ure.

Lnija Ploče - Trpanj te pripeljeiz celine na sredino Pelješca, trajekt vozi vskai dve uri, ne prišparaš kdo ve kaj, sploh, če ti uide pred nosom.

Linija, ki se je poslužujem največkrat je Orebič - Korčula, pač z avtom se moraš peljat 100 km "nazaj" po Pelješcu.
Trajekt vozi vsako uro, čez si v 20 min.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Tale trajekt iz Drvenika mi je zanimiv. Sem šla že enkrat iz Hvara v Drvenik. Saj vem, da se tole sliši optimistično, ampak, a poleti (zač. 07) pa teli lagani dalmatinci ne bi odprli še ene linije. Ker ure za odhode iz obeh mest so precej neverjetne in naravnane na "lagan život". Ob 08.30 na trajekt pa take neumnosti. Jaz npr. pridem na trajekt najraje ob 06.00, ker takrat še ni gužve. Do osmih se tam prijavijo že vse lenobe, ki so šle na pot zgodaj zjutraj. To pomeni, da moraš priti ful prej, kupiti karto in se postaviti v vrsto. Na kartah pa verjetno točna ura ni navedena? Koliko ur prej se pa splača priti, če hočeš na jutranji trajekt, da ti še uspe?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Glej, lani sem šel dol med tednom konec julija. Ob 5:30 zjutraj je bil trajekt zapolnjen, tako, da so nas že na magistrali naprej pošiljali.

Da bi uvedli še eno linijo je utopično pričakovati, Mediteranska plovidba je malo podjetje z dvema trajektoma, vsak vozi na svoji liniji.

Prej bomo most na Pelješac dočakali, kot pa, da si kupijo še en trajekt
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da še jaz primaknem. Do sedaj sem se največkrat peljal relacija Orebič-Korčula in to ruto tudi priporočam.

Trajekt v sezoni vozi nonstop oziroma vozijo tudi po trije.

Ni potrebno čakati na trajekt v Splitu, ki je v sezoni ultra poln (rezervacija ni možna), prav tako pa nič ne profitiraš s trajektom Ploče-Trpanj, ker med tem časom (115 km Ploče-Orebič po cesti) komot prideš do Orebiča pa tam ponovno moraš spet čakati na trajekt pa še bistveno ceneje je po cesti, par litrov bencina ali nafte. Tako da ta varianta je čisto mimo... (2x smo šli tam preko zaradi čolna, ki se je vlekel). Prav tako varianta Drvenik zaradi ultra gužve ni preveč smiselna (138 km je po cesti Drvenik-Orebič). Ker pa se itak pelješ mimo Drvenika po magistrali pogledaš če je gužva in nato nadaljuješ dalje proti Orebiču če se divje čaka.

Sedaj, ko je precej avtoceste je zadeva še bolj preprosta in manj utrujajoča. 197km je od Omiša (kjer se konča avtocesta) po Jadranski magistrali do Orebiča.

Tudi vožnja po Korčuli čisto na drugo stran ni utrujajoča, saj je cesta dobra. Na drugo stran do Vela Luke je npr. samo 44km... in ne 70 kot je narobe napisal Notranjc
smile-1.gif


So pa tudi druge variante odvisno kako si komot.

Večkrat sem se peljal varianto trajekt Reka-Korčula. Na Reki naložiš avto na trajekt, greš v kabino prespat in si zjutraj na Korčuli. Hec ni poceni.

Če ne rabiš avta (potnik s prtljago) lahko greš v reki tudi na Katamaran, ki pluje do Korčule. Enkrat sem bil tudi to varianto, mislim da je vozil okoli 5-6 ur.

Sicer pa se gre na dopust in imaš čas ... vsi avti imajo klimo, vmes se ustavič še v mestecu Ston npr. itd...