Korčula

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mah sej vem, da imam čas za dopust. Samo za spanje ne, tako da iščem čim krajšo varianto in tale Drvenik bi mi še najbolj odgovarjal. Grem namreč ponoči, takorekoč direkt iz službe. Do Splita že lovim muhe po avtu
redface-1.gif
Ob osmih so pa na AC že zastoji, tako da sva ponavadi midva ob 06:00 že v Splitu.
Kaj pa, če se na trajekt v Drveniku prijaviva ob 06:00? A bi nama lahko zneslo, da dobiva mesto? Kdaj odprejo "kontejner" s kartami?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pač avto parkiraš v vrsti (ker tudi Čehi pridejo že ponoči) in ko se odpre šalter kupiš karto
smile-1.gif
Aja, ni prijav za trajekt, ne rezervacije... preprosto se tam pojaviš in kupiš karto.

1.
Za tebe je potem najboljša varianta, ki je bila še v Jugi.

Avto smo dali na avtovlak (V Lj ali v MB) in nato si imel v spalniku kabino.

Zjutraj si se kot nov človek prebudil v Splitu (okoli 7 ure) in avto zapeljal na trajekt (ob določenih dnevih je vozil do Vela Luke že ob 9.00).

Tam si pa zadremal na palubi...

Prideš vrhunsko spočit
smile-1.gif


2.
Danes še obstoječa varianta = trajekt Reka-Korčula
smile-1.gif
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
več varjant je...najcenejša je sigurno z avtom do drvenika potem pa na trajekt...trajekt ni tok zaseden koker je nekdo gor napisal, da se pridet gor, je pa res da moreš bit tam kako uro prej! v špici sezone vozi 2x dnevno in pot z njem traja okol 3h....če ga zamudiš al pa ne prideš gor, greš čez Neum do Stona in potem čez Pelješač do Orebiča (časovno te pride isto,ceste so ubjalske, še posebi čez Pelješac in po vsej verjetnosti se kaki kazni ne izogneš), kjer maš spet trajek do korčule (rab okol 10min da pride čez)...voz pa na vsake 10-20min in zadnji gre okol 23h. Cene si poglej na strani od Mediteranske plovidbe.
druga varjanta je da greš v Rijeki okol 20h na trajekt Marco Polo in si naslednji dan okol 13h v Korčuli..ta varjanta je še nekako sprejemljiva, če daš gor samo avto in si palubni potnik, nikakor pa ne razmišljaj, da bi vzela kabino, ker jo boš plačala več koker je noč v hotelu Hyatt...cene iz leta v leto nihajo, tko da si poglej na strani Jadrolinije.
lahko greš z vlakom do Splita in potem z katamaranom do korčule, cena je zelo mejhna, si pa potem brez avta.
še ena opcija je, da greš z avtobusom iz Zagreba do Korčule za 200kun...vožnja traja od 9-11h in verjam da pogledajo čreva ven...ne priporočam
skratka tuki maš štiri varjante poti k si jih vsi najpogosteje poslužujejo...sigurno je še kaka (razni avioni do splita ali dubrovnika)...o cenah je težko govort, ker se vsako leto spreminjajo in še na raznih trajektih se plačuje neka metraža avtomobilov, tka da ni isto če maš nek dolg enoprostorec al pa citroen C1...

jest osebno ti priporočam drvenik in potem trajetk čez...če pa greš brez avta pa itak paluba na Marcu Polu, kjeg se ga skoz žura...
Žrnovske banje je lušten zalivček med Korčulo in Knežami...odaljeno je cca 3-4km, kar je mal zoprn za hodit peš, tko da je avto dobrodošel, moreš pa vedet da se zvečer zapira vhod v mesto, tko da je treba avto pustit na obrobju (je kar problem) in se potem odpravit peš do mesta.
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Mlislm da Orebiæ-Korčula pelje še kasnej, mlislim da je zadnja fura okol 1nih , samo nism 100%
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Hvala vsem. Se bom potrudila priti na Drvenik, ker se mi res zdi najboljša opcija, greva pa dva z mojim avtom. A zdaj majo še metražo hudiči?
grin1.gif

Kakšne so pa ceste za na plaže? Verjetno je treba imeti visok avto? Pred poletjem sem premišljevala o gewindah, pa se bom potem raje premislila in šla na morje z visokim avtom. Na Braču sem se s prejšnjim avtom mogla vozit v prvi, ker so bile ceste bolj za terence.
tongue-1.gif
Verjetno je tukaj enako.
Koliko je pa za prehodit do Korčule (če avto pustiš na vhodu mesta), če moraš avto imeti zunaj in od kdaj do kdaj imajo zaprt vhod?
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Če avto pametno pustiš, recimo okoli razgledišča, kjer se vidi stari del, imaš 5 min. po stopnicah do mestnega jedra.
Vhod v mesto je zaprt mislm, da od 18:00-24:00. Se pa, da z malo sreče dobiti, sicer plačljiv, parking v pristanišču, tudi v večernem času, tam kjer pristajajo potniške ladje.
Kadar pa prihaja kak večja ladja, je pa tudi ta parking zaprt.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Aha, potem moram najti ta stari del. Eno tako lokacijo rabim, da pridem čim hitreje v center. Kako najdem stari del? Se vidi že na kilometer ali se je treba kakšne določene ceste držati?
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
če se boš kopala v žrnovskih banjah ne rabiš avta....razen če imaš apartma nekje visoko v hribu...je pa normalno vse dostopno z avtom...edino v okolici prižbe so samotne plaže res bolj težko dostopne..
parkiraš v okolici pokopališča, ki je nad mestom, potem imaš 5 min hoje po klancu navzdol in po nekih stopnicah in prideš v center...v večernem času pa težko prideš v center z avtom, ker je zaprt
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
V center se pripelješ po glavni cesti po hribu dol, v bistvu je cesta samo ena, če želiš v mesto. Ne moreš zgrešit.
Ob tej cesti imaš levo odcep za parkirišče (pri pokopališču), kjer pa je precej zoprno za parkirat - visi, precej ozko, na koncu se konča v slepi ulici, za peš imaš cca 5min do centra.

Če pa želiš avto pustiti pri razgledišču, ko se pelješ iz Žrnovske Banje, zaviješ pri avtobusnih mehaničnih delavnicah levo, in se lepo pelješ po enosmerni, ko zagledaš z vrha staro mestno jedro parkiraš avto in se peš odpraviš dol - za mene najboljša opcija za parkirat.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja plaže, Pupnatsko luko moraš videt, do tam je pot pa res slaba, kot sem že pred časom pisal, mi rentamo Wranglerja 55€/dan in se peljemo dol.
Lepa plaža je tubi Bačva, tu je pot skoraj v celoti betonirana, tako, da greš lahko z avtom, vendar je pa zelo ozko in strmo, razgledi so pa krasni.

No pa še en uporaben link
kjer maš omenjene vse večje zalive na otoku, nekateri so prikazani tudi na zemljevidu.
 
Nazadnje urejeno:

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Pojdi s trajektom iz Drvenika, če le ne bo dolga kolona že na magistralki.

Konec julija 97 sem se vozil iz Ljubljane do Vele Luke natančno 18 ur. Pelješac
ima ozke in ovinkaste ceste, po katerih se dva kamperja ponekod težko srečata.

Aja... komentar na radiu: na magistralki Njemci, Talijani, Austrijanci, Madžari i
poneki Slovenac. No... vsak peti avto v koloni res ni bil slovenski
smirk-1.gif


lp,
Mpix
 

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
Lani smo bili na Korčuli v začetku julija, v Ploče smo prispeli okol 8ih zjutrej, prišli takoj na trajekt in v Orebiču čakali eno uro na drugi trajekt. Letos gremo isto, okol 2eh, 3eh zjutraj štartamo iz LJ.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
izkušnja iz leta 2005: bil samski, dol z avtom po stari cesti (ni blo dnarja za cestnine) zvečer iz ljubljane, ob cca 5ih zaspal v dolini neretve kr v avtu do 7ih, potem naprej po pelješcu do orebiča in s kajakom na korčulo, kjer so me čakali kolegi. avanturistična pot je bila poceni, trajala pa je 15 ur.
izkušnja iz leta 2008: šel z ženo in otrokom, vse avtocesta, kolikor jo je, v pločah trajekt na pelješac, pol do orebiča in spet na trajekt. vse skupaj 13 ur, pot je bila lepa neutrujajoča, izletniška.
kolegi prakticirajo drvenik.
če si sam ali v paru sem jaz za čim več vožnje, pa malo trajetkta, drugače pa kompromisi.