Konkretno visok račun pri Mobitelu

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Prekoračil sem zakupljeno količino podatkov in ker imam še star paket ni znižalo hitrosti brez dodatnih stroškov, ampak mi je račun nabijalo v višave, tako da me je presenetilo 120€ za 700MB prenosa.
Ko sem prišel do omejitve mi je Mobitel sporočil preko SMSa, malo sem pogledal cenike in očitno pogledal napačnega, ker sem prišel do cene 0,005€ za MB, torej 5€ za GB, kar se mi je zdelo čisto OK in nisem videl potrebe po dodatnem zakupu količine podatkov, ki je tudi cca 5€ za 1GB. Žal se je izkazalo, da moj paket ima drugo tarifo in sicer 0,155€ za 1 MB kar prinese 120€ za mojih 700MB prenosa. V teh časih so to čisto absurdne cifre!
Se je še komu zgodilo podobno in je bil Mobitel odprt za kakšne popuste? Jasno da bom v bodoče prekleto pazil, da ne bom prekoračil zakupljene količine in čim mi poteče vezava me ne vidijo več, po 15 letih lahko tudi zamenjam operaterja...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Misliš, da bo pri katerem drugem operaterju ceneje pri podobnem paketu? Očitno imaš standarden paket, ne takega mladinskega, kjer so prekoračene količine običajno cenejše. Mobitel te je lepo obvestil, ti pa si narobe pogledal... Drugič pokliči na helpdesk ko kaj nebo jasno
wink-1.gif


Menjava operaterja te nebo pomirla
wink-1.gif
 

BobR

Zelenc'
20. okt 2010
26
0
1
Sem mel podobno sranj*. 36 MB čez 100 MB zakupljenih količin. In je že na 8,05 €
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Z vsemi temi zgodbami o visokih računih in postih na forumih bi pa že mogli vedeti, da so zakupljene količine z razlogom.
Vse kar je nad zakupljeno količino se "pošteno" plača.
SIcer pa obstaja tudi pregled porabe. Ko si šel čez zakupljeno količino bi pač tam hitro videl koliko je za plačat.
Pač boš za naslednjič vedel kako pa kaj. Draga šola za nekaj kar bi preprosto lahko preperečil sam. Mobitel ni tukaj nič kriv.
 

BobR

Zelenc'
20. okt 2010
26
0
1
Saj ne obtožuje noben Telekoma. Vsaj jaz ne. Samo pokazal sem, da so prekleto dragi
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Nisem obtožil Mobitela, da bi bila kakšna njihova napaka, je moja, jasno. Je pa tarifa absurdna in ob prvi priliki jo bom zamenjal, ker račun za 120€ za 700MB je malo mimo.
Zanimalo me je samo, če imam kakšne možnosti za kakšen popust, če se zglasim pri njih in se pomenimo, če se je komu zgodilo podobno. Pa tudi v opozorilo drugim, da bodo pozorni in se jim ne bo zgodila taka situacija.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Tudi jaz
Simobil
52mb na 600 zakupljenih.
27 evrov dodatno (na 25 naročnine paket 600/600/600/600. Po izreku aneksa odhajam k bobu.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Očitno je to splošna praksa operaterjev, udri po siromaku, ko prekoračiš zakupljene količine. Bob kliče tudi mene...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Nočem se ponavljati ampak kriv si čisto sam.
Res je, da imajo operaterji visoke cene, ko enkrat prekoračiš zakupljene podatke vendar je na tebi, da to preveriš. Če ne drugega bi redno spremljal porabo in do tega sigurno ne bi prišlo ker bi hitro videl koliko je ura. Pa 700MB čez dovoljeno za mene ni malo. Logika bi ti morala povedati, da to ne bo šlo poceni čez.
Jaz sem recimo na Simobilu in je po zakupljeni količini podatkov 0,0005€/kB pa zračunaj koliko je to potem. Pri Mobitelu pa koliko vidim imajo novi paketi po 0,15€/MB.
Treba je preverit prej, ko je enkrat račun tukaj je prepozno.
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Najboljše si je zrihtati all neomejeno, pa nimaš s tem problemov... saj neke razlike v ceni več ni... oz. koliko plačuješ mesečno, če ni skrivnost... sam imam pri tušu vse neomejeno za slabih 18 ojros. (pa ne delam reklame :) )
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Samo pogovorov v roamingu nimaš najbrž.

Vse je free... ni da ni, če misliš roaming v sloveniji (mobitel, kjer ni tuša) in pa pri prenosu podatkov moraš biti na tušu... sicer pa pokritost je kar zadovoljiva...
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik map pravi:
To maš tist odbit mingl, pa 2 letno pogodbo si moral podpisati. To je kr OK paket, do konc meseca za vse starosti.

Jap, pa še za 1 cent sem vzel njihov W976 (drugače Konka) telefon, ki mi zaenkrat lepo in tekoče dela... že trkam po lesu
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ja, roaming v sloveniji.
Je žlahta šla na led. Doma niso imeli tuš omrežja, na to niso bili pozorni (pa drobni tisk, pa niso ravno mobitel freaki in jim je roaming malo tuja beseda).
Ko so dobili položnice nekajkrat večje kot jim je bilo rečeno jim je tudi beseda roaming postala znana. Pa seveda niso več pri tušu.
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Ja to je odvisno od paketa... za free pakete in mingl je ta roaming džabe, pri drugih pa mislim, da je za dodatno plačat...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Pa bi še jaz vprašal. Oseba gre na češko za en teden. Telefon za klicati se ne bo rabil le v primeru nujnega klica. Za kontakt bo guglov hangaut. Se splača kaj na mobitel kontaktirat ali pustiti tako kot je? Paket je itak đabest