Kompresorski kamp hladilnik

Car

POSTman
4. avg 2007
8.409
1.210
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Avtodomi imajo itak še verjetno dodatne akumulatorje, tiste lahko izprazniš do konca pod pogojem, da skrinja nima te zaščite pred izpraznjenjem akumulatorja.
Tudi teh akumulatorjev ne smeš izpraznit do konca. Sicer pa sem imel v mislih avtodom, za avto je drugače. Ker npr. moj AD ima razen dveh močnih bivalnih akumulatorjev še sončne panele in ni šans, da bi hladilnik crknil zaradi premalo štroma.
 
27. jan 2022
5.572
2.159
113
Tudi teh akumulatorjev ne smeš izpraznit do konca. Sicer pa sem imel v mislih avtodom, za avto je drugače. Ker npr. moj AD ima razen dveh močnih bivalnih akumulatorjev še sončne panele in ni šans, da bi hladilnik crknil zaradi premalo štroma.
Oja je šansa, kar verjemi; tri dni oblačnega, pa en bivalni aku crkne in za sabo potegne še ta dobrega. ;)

Drugače pa me zanima kako mislite vžgat avto z 10V akujem?

PS: kaj je to dva močna?
 
Nazadnje urejeno:

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.928
116
63
Oja je šansa, kar verjemi; tri dni oblačnega, pa en bivalni aku crkne in za sabo potegne še ta dobrega. ;)

Drugače pa me zanima kako mislite vžgat avto z 10V akujem?
Moj sodelavec je kombi predelal v avtodom. Vgradil hladilnik, ki mu dela ali na 12V, ali na 220V ali pa na plin. Za vžig kombija, luči in ostalih štromarskih stvari v vezi originalnega kombija, ima en akumulator. Za ostale stvari pa še dva dodatna, ki sta v vezavi ločena in neodvisna od tistega "originalnega". Tako da glede vžiga ni problema. No kakor je računal, imata dodatna akumulatorja teoretično moči za dva dni za vse porabnike (hladilnik, pa ne vem kaj vse še ima). Kako bo pa v praksi, pa bo povedal čez kakšne tri tedne, ko pride iz Grčije.
 
27. jan 2022
5.572
2.159
113
Jaz pravim, da 12V je samo za potovanje do določene točke, toliko da ohranjaš temperaturo hrane ali pijače... ker ohladilo ti na neki kratki vožnji ne bo nič. Potem pa ko se nekje parkiraš pa moraš uporabljati 220V. Itak ima moja skrinja zaščito, ko napetost na akumulatorju pade pod 10V, ga izklopi. Itak pa vtičnica v avtu ne deluje brez vklopljenega kontakta.
Na tole sem odgovarjal.

Kar se tiče štroma v avtodomu pa si domišljam da precej vem. ;) Poleti ni nikoli problemov, razen če ga pač "Matilda" povoha, keč je pozimi. Jaz sem si zimsko avtonomijo, ko ti solarna da kvečjemu 20% dnevne porabe zraven iz 6 dni povečal na cca 10 dni. LiFePo4 je odgovor.