Kompresorski kamp hladilnik

Car

POSTman
4. avg 2007
8.408
1.210
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kok kg mesa gre not? A gre recimo pleče kozlička? Al je bolj za mleto meso in zmrznjeno zelenjavo?
Zdaj si me pa najdu....
Nimam pojma, ampak glede na to, da je 70 litrski, gre kar precej mesa notr. Zakaj samo za mleto meso in zelenjavo? Notri lahko daš čisto vse, lahko poljubno kombiniraš uporabo, pač po potrebi. Jaz v glavnem oba prekata uporabljam večinoma kot hladilnik, sem pa že enega kot hladilnik, drugega kot zmrzovalnik. Seveda pa lahko oba kot zmrzovalnik!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

dask

Majstr
21. sep 2023
344
371
63
Ima kdo kaj izkusenj z vevor https://m-eur.vevor.com/car-refrige...rigerator-12v-220v-p_010396450836#goodsDetail
Je vec kot pol cenejsi kot kampa dometic oz za slabih 300 eur ne najdem nic drugega kar bi bilo na voljo. Po specifilcijah pa ni neke razlike

hvala

p.s. Kaj pa ostali uporabljate
Na Vevor sem naročil blazino za gimnastiko (ca. 30% ceneje kot pri konkurenci) in šotor, tudi za skoraj smešno ceno. Blazina je top, šotor je glede na ceno boljši od pričakovanj (kupil kolega z enakimi specifikacijami 2x dražje, pa ni neke bistvene razlike).... Jaz sem zaenkrat zadovoljen. Tudi dostava štima, oboje je bilo pri meni v ca. tednu (enkrat s Slovaške, enkrat iz Nemčije).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

mistique

Guru
16. jun 2009
13.524
1.308
113
Emona / Carnium
Predvsem me zanima, ker kupujem meso slovenskega kmeta in so to zelo različno veliki kosi. 70 L je super prostornina. Je pa pri nekaterih hladilnikih dimenzijsko problem spraviti not pleče :) Sardele, faširano, zelenjavo pa itak ni panike stlačit.
 
27. jan 2022
5.557
2.165
113
Zdaj si me pa najdu....
Nimam pojma, ampak glede na to, da je 70 litrski, gre kar precej mesa notr. Zakaj samo za mleto meso in zelenjavo? Notri lahko daš čisto vse, lahko poljubno kombiniraš uporabo, pač po potrebi. Jaz v glavnem oba prekata uporabljam večinoma kot hladilnik, sem pa že enega kot hladilnik, drugega kot zmrzovalnik. Seveda pa lahko oba kot zmrzovalnik!
Zato ker lahko to dvoje poljubno oblikuješ, med tem ko pleče kozlička bolj težko. ;)

70L je nekje že uporabna prostornina, 50L je za na piknik piksne hladne pripeljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.968
3.975
113
Ima kdo kaj izkusenj z vevor https://m-eur.vevor.com/car-refrige...rigerator-12v-220v-p_010396450836#goodsDetail
Je vec kot pol cenejsi kot kampa dometic oz za slabih 300 eur ne najdem nic drugega kar bi bilo na voljo. Po specifilcijah pa ni neke razlike

hvala

p.s. Kaj pa ostali uporabljate

Vevor je samo en od "kitajskih ali../amazon megabrandov", ki različne kitajske produkte trži pod svojim enotnim imenom. Načeloma so ti hladilniki ok, nič jim ne manjka in povsod jih vidiš, pa nekih pritožb nad njimi ni.

BTW te stvari so daleč od mini, tako da preverite zunanje dimenzije ker ti 50l+ so že toliko veliki da zasedajo ali dva sedeža zadaj ali pa pol prtljažnika pri nekem srednjem družinskem avtu.
 
27. jan 2022
5.557
2.165
113
Mogoče za vtis o velikosti. Avtodom podpultni hladilniki so 80-100L pa so absorbcijski, torej nimajo še prostora za kompresor.
Kot pravi predhodnik - velika škatla je tole. V večino pa ne gre 1,5L plastenka, oz. več njih.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.359
156
63
37
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.925
116
63
Ima kdo kaj izkusenj z vevor https://m-eur.vevor.com/car-refrige...rigerator-12v-220v-p_010396450836#goodsDetail
Je vec kot pol cenejsi kot kampa dometic oz za slabih 300 eur ne najdem nic drugega kar bi bilo na voljo. Po specifilcijah pa ni neke razlike

hvala

p.s. Kaj pa ostali uporabljate
Kupil pri nas Adlerja 40l, nastavitev temperature od -20 do +10 °C, notri pa spraviš 40 polliterskih piksen, ali pa 9 x 1'5 literskih flaš+8 polliterskih pisken. Pa že ta zasede skoraj pol prtljažnika v avtu.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.925
116
63
Hvala za vse info, prostor v prtljazniku oz na zadnjih zicih oz med njimi ni problem :)
Tale moja skrinja se v notranjosti iz +25 (sobna temp.) na +10 ohladi v cca 15-20 minutah, če daš noter toplo pijačo sobne temp., pa rabi okoli 3 ure, da jo ful ohladi. Nekako tako kot v pravih hladilnikih doma.
Zadnji zici znajo biti kar problem, ker niso čisto ravni - zaradi hladilne tekočine v skrinji. Skrinja naj bi morala biti postavljena na ravno površino, pa okoli nje naj bi bil prostor, zaradi hlajenja skozi reže. Te pa so vsaj pri moji skrinji na treh straneh.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
357
247
43
samo ne se zanašat na 12V. Če ima oboje 12 in 240 potem je kompresorski samo na 240, na 12V pa na nek termo člen ki je kr neki. Če je kompresorski samo na 12V potem je ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.925
116
63
samo ne se zanašat na 12V. Če ima oboje 12 in 240 potem je kompresorski samo na 240, na 12V pa na nek termo člen ki je kr neki. Če je kompresorski samo na 12V potem je ok.
Jaz pravim, da 12V je samo za potovanje do določene točke, toliko da ohranjaš temperaturo hrane ali pijače... ker ohladilo ti na neki kratki vožnji ne bo nič. Potem pa ko se nekje parkiraš pa moraš uporabljati 220V. Itak ima moja skrinja zaščito, ko napetost na akumulatorju pade pod 10V, ga izklopi. Itak pa vtičnica v avtu ne deluje brez vklopljenega kontakta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.968
3.975
113
samo ne se zanašat na 12V. Če ima oboje 12 in 240 potem je kompresorski samo na 240, na 12V pa na nek termo člen ki je kr neki. Če je kompresorski samo na 12V potem je ok.
Vsaj ti kitajski so kar lepo z DC kompresorji in delajo na 12V. Na 230V ti dela preko (priloženega) zunanjega polnilca ki daje ven 12V. Skratka vedno dela na 12V in vedno dela na isti moč ne glede na vir. Smo o tem že pisali v eni drugi temi, tako da se nebi ponavljal.

Poraba kompresorja je pa za eno glavno žarnico (30-50W), tako da 12V priklopi po avtu, ki so ponavadi omejeni na 15A (180W) čisto lepo prebavijo tak hladilnik.

Glede naklona in uporabe, pri mojem kitajcu piše da je dovoljen do 10 (kotnih) stopinj stalni naklon in 35 (kotnih) stopinj občasni naklon med delovanjem, torej nekako lahko deluje med vožnjo sej je temu namenjen. Imaš pri določenih večjih modelih še večje naklone dovoljene ker imajo kompresor netogo vpet in se sam nivelira do določenega naklona (pa še tišje je vse skupaj ker ne prenaša preko ohišja tresljajev).
 
  • Všeč mi je
Reactions: FuriousG in Palcek

Car

POSTman
4. avg 2007
8.408
1.210
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz pravim, da 12V je samo za potovanje do določene točke, toliko da ohranjaš temperaturo hrane ali pijače... ker ohladilo ti na neki kratki vožnji ne bo nič. Potem pa ko se nekje parkiraš pa moraš uporabljati 220V. Itak ima moja skrinja zaščito, ko napetost na akumulatorju pade pod 10V, ga izklopi. Itak pa vtičnica v avtu ne deluje brez vklopljenega kontakta.
No, to je pa kar neki!
Moj zgoraj priliman Dometic v boxu avtodoma deluje ves čas na 12V, hladi odlično!Res pa je, da vgradni hladilniki v avtodomu najbolje delujejo na plin, potem na elektriko, na 12V pa zgolj vzdržujejo temperaturo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.034
440
83
Igloo je za kej:)? Dobil/vzel sem ga v račun...
Je pa res zadeva "ogromna" kljub temu, da je samo 32L. Za naju je za sedaj dovolj velik. Že tako pol avta zasede:(