Kompresor

B81

22. jul 2007
36.306
10.125
113
Doma crknil doma narejen batni kompresor, star 500 let itd... kaj je tole za preverit in dofilat gume na avtih?
Traktorske 580 široke 34 colske gume menda ne moreš s tem?

Ena izmed stvari, ki jih rabiš glih 2 x letno..
 

B81

22. jul 2007
36.306
10.125
113
Cajt res gre ko šus :D

Torej za v avto rabim nekaj, komplet za poflikat sem nabavil, kaj bi tole sploh napolnilo gumo? Imam slab občutek, da bo baterija shodila po 5 polnjenjih (ali pa kar crknilo vse skupaj). Nimam gor več RFT gum in menda rabim to za tehničnega? Brez kompresorja sploh narediš?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
162
63
Cajt res gre ko šus :D

Torej za v avto rabim nekaj, komplet za poflikat sem nabavil, kaj bi tole sploh napolnilo gumo? Imam slab občutek, da bo baterija shodila po 5 polnjenjih (ali pa kar crknilo vse skupaj). Nimam gor več RFT gum in menda rabim to za tehničnega? Brez kompresorja sploh narediš?
Obvezna oprema je trikotnik, prva pomoč in žarnice in pogojno rezervna guma ter dvigalka. Mnogi novejši avtomobili rezervne gume sploh nimajo, temveč samo sprej za zasilno zakrpanje (če ti čisto malo spušča), toliko da se pripelješ do vulkanizerja.
Vsaj mene na tehničnem je zmeraj samo vprašal, če imam obvezno opremo, sem rekel da ja. Nikoli ni težil, da odprem prtljažnik in mu pokažem.

Tisti komplet za poflikat je isto kot imam jaz zdaj... neka pena, ki jo našpricaš v ventilček in ti naredi zasilno kratkotrajno oblogo, z mini kompresorčkem (ki je v kompletu) pa jo nafilaš. Potem pa k vulkanizerju. Ni to to, kot da bi zaflikal pri vulkanizerju.

Do zdaj sem ta kompresorček enkrat uporabil. Priklopiš na cigaretno vtičnico in deluje. Sicer traja nekaj časa, da gumo napolni, ampak za prvo silo je. Ne smeš pa ga predolgo gonit, da se ne pregreje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81