kolpa...

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.627
-197
113
torej... lokacija ob reki, poceni parcela, blizu kakšno dogajanje...

ne zanimajo me izleti, čolnarjenje po reki, ipd... samo izležavanje in uživanje...

Bili smo že v fari, pa še nekje - sam ne vem kje!



hvala...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.627
-197
113
no, glede na to, da sem preživel en teden ob soči v taboru, in na okoliških hribih, sem pač hotel oditi še kam drugam... in ker smo pred leti vsako leto obiskali kolpo, smo šli tudi letos tja - v Faro. Bilo je super. Najeli smo parcelco ob reki, imeli nadstrešek, žar, dostop do vode... edini - (minus) je to, da je bila reka na sredini globoka komaj čez kolena! ampak vse ostalo je bilo pa super.

Manjka pa predvsem turističnega razvoja, saj v tej vasi ni gostilne, bifeja, trgovine. najbližje je kočevje, katero pa sploh ni tako blizu. Tako, da smo morali hoditi čez mejo na kavo, wc in v trgovino. Na hrvaški strani je takoj čez mejo bife in trgovina.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Soča je kul.. vendar premrzla.
Kolpa je kul.. vendar malo preveč "mlaka"

Nadiža pa ima združuje najboljše od obeh.. relativno topla in čista voda v neokrnjeni naravi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.627
-197
113
mah tam je pa folka k v portorožu. men je soča čist ql. skočiš not, mal zaplavaš in greš ven... pa si dober za 1 urco!

Ja, kolpa je res malo preveč mlakasta, čeprav jest nisem dobu tega občutka. lahko bi bila edin globja. Sej na drugih krajih je... tuki je pa pač nizka...
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Soča je kul.. vendar premrzla.
Kolpa je kul.. vendar malo preveč "mlaka"

Nadiža pa ima združuje najboljše od obeh.. relativno topla in čista voda v neokrnjeni naravi.

Kolpa je "mlaka" nekje do Adlešičev (nižje se v glavni vroæini ni za kopat ker je pretopla). Višje gor ko greš, bolj če čista in bolj "osvežujoča".

Msjenjur: Ja sm se hodu dosti kopat v Damelj. Tam je tud ena turistična kmetija Žagar in je res idilično. V trgovino pa gostilno moraš v Vinico (ene 6 km oddaljeno) . Samo letos žal na kopališču ni nič ker slap prenavljajo in je prepovedano kopanje.
 
Nazadnje urejeno: