Kolo sezona 2020

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
letos sem že kar nekaj zmetal v tole kolesarstvo da še dobrega jurja ne upam. so pa seveda želje kaj takega.

zwift mi neki ne sede, sem probavu spomladi pa mi je bil sufferfest ful bolj všeč sploh tisti kjer je video zraven. trainerroad imam pa kodo za tedn/mesc (ne vem več) pa bom sprobu kmalu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Klanc simulira neverjetno.

Jebeš simulacijo klanca, če ima v osnovi enak problem kot vsi drugi, to je da ne more simulirat da nisi v kleti/sobi/dnevni. Sej na netu vse super zgleda, topšit, 500 kvadratov velika dnevna, 10k bicikel na wahoo-jo, veter, klanec, tv s 4m diagonalo, skratka bolje in lepše kot zunaj...potem pa celi veseli domov prineseš tackx neo5 smart za jurja, prej si že kupil zwift, nanj natakneš svoj(o revščino od) bicikl(a), pred sebe postaviš 10 col tablco ali 14 col prenosnik.....in potem ne veš ali bi od dolgčasa že po 30 minutah zlezel dol ali mogoče res drmal še tisto malo celo večnost, da se jih bo nabralo za 45.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
zwift mi neki ne sede, sem probavu spomladi pa mi je bil sufferfest ful bolj všeč sploh tisti kjer je video zraven. trainerroad imam pa kodo za tedn/mesc (ne vem več) pa bom sprobu kmalu.
Tole lahko tudi probaš
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
Jebeš simulacijo klanca, če ima v osnovi enak problem kot vsi drugi, to je da ne more simulirat da nisi v kleti/sobi/dnevni. Sej na netu vse super zgleda, topšit, 500 kvadratov velika dnevna, 10k bicikel na wahoo-jo, veter, klanec, tv s 4m diagonalo, skratka bolje in lepše kot zunaj...potem pa celi veseli domov prineseš tackx neo5 smart za jurja, prej si že kupil zwift, nanj natakneš svoj(o revščino od) bicikl(a), pred sebe postaviš 10 col tablco ali 14 col prenosnik.....in potem ne veš ali bi od dolgčasa že po 30 minutah zlezel dol ali mogoče res drmal še tisto malo celo večnost, da se jih bo nabralo za 45.
Ma ja, mogoče res. Men sedejo od GCN videi, tist pa itak ne rabiš powermetra. Tok da je en plan.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Jebeš simulacijo klanca, če ima v osnovi enak problem kot vsi drugi, to je da ne more simulirat da nisi v kleti/sobi/dnevni. Sej na netu vse super zgleda, topšit, 500 kvadratov velika dnevna, 10k bicikel na wahoo-jo, veter, klanec, tv s 4m diagonalo, skratka bolje in lepše kot zunaj...potem pa celi veseli domov prineseš tackx neo5 smart za jurja, prej si že kupil zwift, nanj natakneš svoj(o revščino od) bicikl(a), pred sebe postaviš 10 col tablco ali 14 col prenosnik.....in potem ne veš ali bi od dolgčasa že po 30 minutah zlezel dol ali mogoče res drmal še tisto malo celo večnost, da se jih bo nabralo za 45.

Meni osebno tudi Zwit ipd. virtualna okolja s virtualnimi kolesarčki ne potegnejo.
Za dneve ko res ne morem/nočem iti ven(dež, sneg, mraz, pozna ura ....) in pa da ne opustim čisto kolesa ter ne padem čist ven,uporabjam aplikacijo od ELITE (cca 20€ letno).Držim se določenega plana treningov kolikor se pač lahko, vendar izključno za krajše intenzivne "treninge"(planirano glede na HRM ali moč) , vkjučno z ogrevanjem in ohlajnjem do max 1,5h. ! Zraven pa mzika s primernim BPM !
Vse skupaj ni zabavno ,niti prijetno, saj na trenažerju švicam ko pes, kljub temu da je v prostoru pozimi cca 10-13°C+ ventilator(in včasih priprto okno ), ...trenažer pač še dolgo (nikoli) ne bo real life
Je pa po drugi strani OK , ker lahko zelo lepo nadziraš "trening" in glede na številke vidš kje si.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
pripravljam si svoj "pain cave" za čez zimo al kakorkoli bi temu lahko rekli in sem se poigraval z mislijo o nakupu power metra. nisem noben rekreativni amater ali karkoli, razlog bi bil samo in izrecno "ker lahko" pa ker mam rad cifre.

gledal sem https://www.veb-company.si/power-metri/stages-power-meter-shimano-19205178 in vidim da majo najceneje pri nas, vsaj kar sem na hitro pogledal pri ostalih kjer kdaj kaj kupim. rišpekt, ponavadi smo dražji od tujine. nimajo sicer trenutno zaloge ampak sem že večkrat kaj kar ni iz zaloge pri njih naročil pa vedno dobil bp.

no zdej ko je reklame konc me zanima a ma kdo power metr, kakšen? kakšen nasvet pred nakupom? na obeh straneh ga ne bi (cena, preveč dela z menjavo ker mam 2 kolesi...). ni mi najbolj važno da je u nulo natančn ampak mi je bolj važno da mam neke stalne cifre iz katerih lahko izhajam ter da tiste 2-3 na leto ko ga menjam da ne podrem "pol kolesa".
A si že kaj nabavil?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kljub temu da me je zelo mikalo da vzamem assioma pedala sem se na koncu odločil za zgornji power meter. ga še čakam da pride, računam da zdaj te dni. vsaj tako mi je bilo rečeno.
že tako se kr malo norca delam s temi izdatki za kolo letos tako da si nisem mogu racionalizirat assioma pedal v glav. pa sm si marsikej letos kar se koles tiče :zardelalter:.

sporočim ko ga dobim in stestiram
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
jaz pa ne razumem zakaj bi to z dirkalcem gono.

Glede klancev pa čisto razumem. Meni je recimo po ravnini gonit totalna bedarija. Se ne vidim, da bi 10km naredil po ravnini. V klanec pa takoj.
Raje na Vršič (recimo) kot 10km po ravnini če je na izbiro :D
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
jaz pa ne razumem zakaj bi to z dirkalcem gono.

Glede klancev pa čisto razumem. Meni je recimo po ravnini gonit totalna bedarija. Se ne vidim, da bi 10km naredil po ravnini. V klanec pa takoj.
Raje na Vršič (recimo) kot 10km po ravnini če je na izbiro :D
Vidiš potem ti recimo na nizozemskem sploh bicikla ne bi imel,...ker je brez veze
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Iz danes Lipoglav, še se da kolesart

fgpiQsWs3Z4kgtxwfeA-XofHF3nHdbSOg0gF4XBBOVg-2048x1152.jpg
 
  • Ljubezen
Reactions: krko

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
jaz pa ne razumem zakaj bi to z dirkalcem gono.

Glede klancev pa čisto razumem. Meni je recimo po ravnini gonit totalna bedarija. Se ne vidim, da bi 10km naredil po ravnini. V klanec pa takoj.
Raje na Vršič (recimo) kot 10km po ravnini če je na izbiro :D
oh če ni vetra je tudi ravnina (sploh pa tja do -1% naklona) super. sem pa bolj med velikimi pa širokimi zato mi je po ravnini super. hribi so pa tudi izziv kjer si vsako leto kakšnega novega postavim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
jaz pa ne razumem zakaj bi to z dirkalcem gono.

Glede klancev pa čisto razumem. Meni je recimo po ravnini gonit totalna bedarija. Se ne vidim, da bi 10km naredil po ravnini. V klanec pa takoj.
Raje na Vršič (recimo) kot 10km po ravnini če je na izbiro :D
O tud ravnina je fajn, sploh v grupi. Ko začne letet 45+...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Še lepše pa za trolo. Včasih smo počakal ločana in se prešvercal od loke do kranja. Samo luknje na cesti je bilo treba na pamet znat ker zadaj se ne vidi več kot pol metra naprej.