koliko je vreden?

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
avto pač več kot 400€ ni vreden... jebat ga... leta, oprema...

Seveda ni vreden. Ampak potrošniška družba je čisto pokvarila zdravo kmečko logiko. Ni pomembna tržna cena ampak dodana vrednost zate. Ne popravljaj / menjaj, kar ni zlomljeno. Hudič je edino, ker ti sosedi niso fouš polnoletne kripe.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
KSZ

meni je podatek "nima klime" v današnjih časih bistven. Za vas ostale pa ne vem.
Zato menim, da je ponujenih 400 EUR realnih, pa naj bo še tko ohranjen, jbg. Sej, če ne bi bil ohranjen, bi šel pa za 100 EUR v Romunijo*

*Bolgarijo, Črno Goro, Bosno, Poljsko, Afganistan
grin1.gif
... you name it

Kdor kupuje take stare kripe, zanj podatek "klima" ni bistven. Poleg tega bo v avtu z nedelujočo klimo imel samo stroške.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Se strinjam. Samo potem za "kripo" ne bo dal več kot 400 EUR ... tko pač je, prej se sprijazniš, prej maš denar v žepu
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Se strinjam. Samo potem za "kripo" ne bo dal več kot 400 EUR ... tko pač je, prej se sprijazniš, prej maš denar v žepu
grims-1.gif

Najhuj je da je kupil 2 kompleta novih gum za ta avto, zdej pa misli da bo dobil toliko več zanga,žal pri tako starem avtu,dobiš več če ga prodaš po kosih,kot pa celega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Kupim avto po opisu markomana, vendar ne kupeja.
Naj bo karavan, 5V najbolje pa enoprostorec. Pa ne kakšnega s 3.0 benz motorjem.
Če bo kdo imel kaj podobnega naj kar napiše, lahko ima tudi kak km več vendar to ne pomeni 100kkm na 200kkm podlage.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Se strinjam. Samo potem za "kripo" ne bo dal več kot 400 EUR ... tko pač je, prej se sprijazniš, prej maš denar v žepu
grims-1.gif

1. govora je o tem, da se mu avta ne splača prodajati ampak voziti naprej. Ni pomembno, koliko nekdo da zanj. Umirite se že s temi tržnimi cenami, so kakršne so. Vsi vemo, da danes stvari niso vredne nič, vreden je nekaj samo denar.

2. zaradi 400 EUR ga ne bo pobralo, če jih bo dobil ali ne
wink-1.gif
.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kupuje nov avto, ampak hoče citroena, ker dajo jurja za starega. jaz pa se samo za glavo držim in ji predlagam opla, kjer imajo tudi "božičnico", ampak samo 500 evrov ... ona pa še vedno hoče francoza. ne gre, da ma preveč dnarja, hoče samo, da avto "vozi". ker je zdaj nekaj morala vložit v megana, mu "zdaj ne zaupa več". pa saj vete, kaki so stari ludi ... prodala bi, ampak ne za tak malo, ker njej pomeni ful, valda ...
jo bom pustil par tednov, pa upam, da pozabi, da rabi nov avto :) al pa naj pač tega šenka avtohiši ...
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Če je avto sicer čisto ok (glede na kilometre in, predvidevam, tisti zelo soliden 1.6 motor verjetno je) in je klima edina stvar ki manjka: si preveril, koliko bi te prišlo, če bi klimo in vse ostalo pobral iz kakega razbitega megana?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kupuje nov avto, ampak hoče citroena, ker dajo jurja za starega. jaz pa se samo za glavo držim in ji predlagam opla, kjer imajo tudi "božičnico", ampak samo 500 evrov ... ona pa še vedno hoče francoza. ne gre, da ma preveč dnarja, hoče samo, da avto "vozi". ker je zdaj nekaj morala vložit v megana, mu "zdaj ne zaupa več". pa saj vete, kaki so stari ludi ... prodala bi, ampak ne za tak malo, ker njej pomeni ful, valda ...
jo bom pustil par tednov, pa upam, da pozabi, da rabi nov avto :) al pa naj pač tega šenka avtohiši ...

Hmmm... kupuje popuste ali avto? A novejši avto se pa ne pokvari in ne rabi vzdrževanja? Jaz si z mojo karjolo upam po svetu. Če crkne, bomo že popravljali. Zaenkrat še ni crknilo
smile-1.gif
.

Kar se tiče vgradnja klime z razbitega: take nore ideje sem imel tudi jaz že nekoč, vendar se enostavno ne splača, ker je preveč dela in sitnosti. Lahko se ti celo zgodi, da imaš na koncu čričkast avto z nedelujočo klimo
smile-1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Ima v hiši lep primer (avtor teme) kako ravno citroen štrajka na več področjih, (sklopka, vztrajnik, luči, alternator...) .
pa si ji povedal da bo lahko v citroena vložila v prvih treh letih več kot je v megana v 10?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
pa si ji povedal da bo lahko v citroena vložila v prvih treh letih več kot je v megana v 10?

Pa si ti kdaj slišal da imajo novi avti garancijo?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pežo 306 karavan, 2000l,motor 1,6, 130kkm realnih, brezhiben, brez rje, rdeč, klima dela, zadnje leto nevožen, 2 leti stare gume, alu platišča, takoj vžge..koliko?
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.354
113
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
Mama bi menjala avto...
za njenega megana coupe,letnik 1997 so ji v avtohisi ponudili 400 evrov,kar je sicer primerljivo z ostalimi na anetu,ampak so v slabsem stanju.
zdaj pa jaz sprasujem,koliko se da realno iztrzit.
megane coupe,coach na nekaterih trgih,metalik moder,1. in edina lastnica,od opreme nic,radio cd sony,servo,voznikov sedez po visini,sprednje meglenke, daljinsko centralno,sipe na roke,brez klime,jeklena platisca, servisiran,prevozenih 80.000 km,realnih!,4 nove letne gume,4 nove zimske gume,ki so gor,nov jermen in zavorne ploscice,kadilski :-(.nekaj sledi parkirisca,drugace nikoli resneje poskodovan ali zaleten,v prvi barvi povsod...
koliko lahko max pricakuje? Ker za 400 ga ne da,tolko so bli samo servisi v zadnjih dveh mesecih (tudi auspuh)...

Imaš opcijo, da ga v vsakem primeru vzame avtohiša, torej če je res najbolj ohranjen in vzdrževan od vseh na netu, ga res dobro poslikaj in napiši kaj je bilo večjega popedenanega, kaj je vse zraven, gume itd... in napiši ceno 700€ ter daj pod opombo da je to anjnižja cena in da nižje ne gre, ker gre drugače v odkup v avtohišo... če nekdo kupuje o.k. avto, je to super nakup, z preprodajaci se ti pa ne da jeb...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
gospe povej, da ko bo novga kupla, bo vsako leto pušnila 1000 do 1500 €, brez da se je vozla. plus servis bo kakšen evro več kot pri zdajšnjem. Če ji je strošek in €uro logika, bi morala to razumet. Da bo vedla v kaj se spušča.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pežo 306 karavan, 2000l,motor 1,6, 130kkm realnih, brezhiben, brez rje, rdeč, klima dela, zadnje leto nevožen, 2 leti stare gume, alu platišča, takoj vžge..koliko?
smile-1.gif

Mislim da od jurja do jurja dvesto. Tm nekje ...

... če pa zraven daš še za en krog Mamco, pa mal več ...
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
pa si ji povedal da bo lahko v citroena vložila v prvih treh letih več kot je v megana v 10?

Pa si ti kdaj slišal da imajo novi avti garancijo?

in zakaj potem avtor teme plačuje nekam čudne servisne storitve na tri? leta starem citroenu. teh servisnih storitev predvidevam da tašča na 5x starejšem avtu še ni plačevala, tudi jaz še ne na 2x več prevoženih km kot tašča.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pežo 306 karavan, 2000l,motor 1,6, 130kkm realnih, brezhiben, brez rje, rdeč, klima dela, zadnje leto nevožen, 2 leti stare gume, alu platišča, takoj vžge..koliko?
smile-1.gif

Mislim da od jurja do jurja dvesto. Tm nekje ...

... če pa zraven daš še za en krog Mamco, pa mal več ...
evil.gif
A misliš?
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
kupuje nov avto, ampak hoče citroena, ker dajo jurja za starega.

Ma ja,ne morem verjet da folk še vedno naseda tem foram....jurja za starega...čisti marketinški nateg! In potem hodijo po salonih,pa doma sorodnikom razlagajo,da so dobili jurja za avto,ki je vreden 50 eurov.
Nekateri se celo hvalijo,da so nategnili trgovca,ker jim je preplačal avto
bonk.gif

V bistvu ti pa dajo jurja popusta pri novem,starega ti pa zastonj not vzamejo (prikažejo pa seveda da so ti dali jurja).
Podoben nateg so vse tiste Spar pakunge,kjer piše na embalaži "20% gratis" ...ja,moj k... gratis,vse plačaš! Gratis pomeni gratis,torej da NIČ ne plačaš. Če je gratis,potem naj mi dajo tistih 20%,pa ne bom plačal nič! Aaaa,to pa ne gre,a ne?....
ne-ne-1.gif