Koliko časa je pametno vzeti na letališču???

masevc

Guru
2. sep 2007
3.495
886
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Generalno je tako (včasih sem pisal avio-karte), da če ti sistem dovoli bukirat povezan let, je med njima dovolj časa; se pa vedno lahko zgodijo nepredvidene situacije in ne kar na pamet, da te bo avion vedno čakal - sploh ni res, ker hitro se avio kompaniji zgodi, da se pritoži 20 potnikov na letalu, zakaj se je dva čakalo.

Vic povezanih letov je še v tem, da če zamudiš, je kompanija kriva za to in te je dolžna porihtat (hrana, hotel, nov let, odškodnina,...).

Pa a ste ziher, da greš na povezanih letih skozi carinsko in policijsko kontrolo? Jaz nebi bil tako prepričan - greš pa na check in, če nimaš boarding karte že iz odhodnega letališča (eni to ne omogočajo); pa tudi kompletna kontrola dokumentov pri povezanih letih je na odhodnem letališču - primer Brnik - Frankfurt - ZDA; če nimaš urejenega vstopa v ZDA, te na Brniku obrnejo.

okol kontrole je tako, da sem letel LJ-Bruselj-Dublin, povezan let. Pa sem imel v Bruslju kontrolo zaradi menjave terminala. Namreč Irsko imajo na terminalu za izven EU (ali nekaj takega) in sem lepo čakal v vrsti za kontrolo. Komaj ujel let naprej (že zamuda pri pristanku iz Lj), pa je bilo več kot 1 uro med leti.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Meni se je letos zgodilo, da je prvi let krepko zamujal. Na vezan let sem uspel nekako priti, kjer pa me niso spustili na letalo, ker niso uspeli pravočasno pretovoriti čekirane prtljage.
Spomnim se, da se mi je podobno že zgodilo v preteklosti, a je prtljaga prišla pač en dan kasneje za mano.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ne, nisem vzel ločenih letov pa saj rezerviral še nisem nič, pač gledam opcije.... pa še smešno je, od enakega ponudnika Qatar so daljši leti dražji, zato mi je ta še toliko bolj padel v oko
smile-1.gif

Poleti smo nazaj imeli 50 minut,.. je blo cisto lepo,.... ko smo pa dol leteli,.. bi bilo pa 50 minut mogoce malo malo,. ker te peljejo z avtobusom kar en cas,..
kontrol pa za BKK nimas nic...... oz eno zelo hitro. mislim da smo cakali 5 minut

Mas pa verjetno cez 5 ur spet naslednji let,. tako da ce je ta cenejsi ga kar rezerviraj
smile-1.gif
itak te bodo dali na naslednjega
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Meni se je letos zgodilo, da je prvi let krepko zamujal. Na vezan let sem uspel nekako priti, kjer pa me niso spustili na letalo, ker niso uspeli pravočasno pretovoriti čekirane prtljage.
Spomnim se, da se mi je podobno že zgodilo v preteklosti, a je prtljaga prišla pač en dan kasneje za mano.

Ja zdaj imajo načeloma tako, da pritljaga brez lastnika ne leti več, razen če se izgubi. Zarad bomb verjetno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
V Namibiji si bil? Lepo, kje si kaj potoval?
Bom poiskal v mojem dropboxu pa potopis dal gor, bolj ali manj celo Namibijo v treh povezanih potovanjih + Botsvano in Zambijo (Viktorijini slapovi) in ilegalno v Zimbabveju - raftanje na Zambeziju.
smile-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Meni se je letos zgodilo, da je prvi let krepko zamujal. Na vezan let sem uspel nekako priti, kjer pa me niso spustili na letalo, ker niso uspeli pravočasno pretovoriti čekirane prtljage.
Spomnim se, da se mi je podobno že zgodilo v preteklosti, a je prtljaga prišla pač en dan kasneje za mano.
ze od lockerbieja dalje - leto 1988
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Super potopis. Meni je žal,da nismo šli v Caprivi, ampak takrat so ga še odsvetovali (2006). Vidim, da ste se kar pošteno navozili, niste mogli skombinirat kakšnih tourov, da se ne bi vsakič vračali v Windhoek?

LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakorkoli obrneš je blo treba it mimo Windhoeka in pol pač tam menjaš grupo. Lahki bi naredili a la card turo za kakih +200-300%.
wink-1.gif


Ta varianta je bila cenovno daleč pod vsemi evropskimi ponudniki.