Koliko časa je pametno vzeti na letališču???

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Heh, nisem vedel kako naj dam naslov, no da povem svojo dilemo.... Novembra letim v Bangkok iz Zagreba. Prestopi se v Dohi. Super kratki let, vsega 12h pa 10min. Problem je edino da imam v Dohi samo 45min časa od takrat ko nas razložijo ter do vzleta novega letala proti Bankoku. Standard je verjetno tudi da je kakšna zamuda letal in tako nekako nebi rad da obstanem v Dohi ker mi odpelje avijon. Vem da bi bila idealka vsaj kakšno urco pa pol ali dve... Kaj menite? Izkušnje? A je že kdo bil v Dohi? Veliko letališče? LP
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Seveda je na knap. Mors vedet da boarding zaprejo min 15 minut pred vzletom. Ti pa se moras opravit policijske, carinske in varnostne kontrole
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Dohe ne poznam. Splošno pravilo pravi: če gre za connecting flight potem načeloma ni težav. Te tudi počakajo, če pa frčoplan odleti dobiš prenočišče, hrano... in te prebukirajo na naslednji let.

Upam samo, da nisi sam ločeno rezerviral dveh letov.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Seveda je na knap. Mors vedet da boarding zaprejo min 15 minut pred vzletom. Ti pa se moras opravit policijske, carinske in varnostne kontrole

Evo,ravnokar obstal v Frankfurtu. Imel 50min,vezan let,njihova krivda. 15min pred vzletom so zaprli vrata. Stevardesa na avionu trdila da bova ujela let,ampak preden smo se iskrcal pa prpelal z busom blo prepozno...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ne, nisem vzel ločenih letov pa saj rezerviral še nisem nič, pač gledam opcije.... pa še smešno je, od enakega ponudnika Qatar so daljši leti dražji, zato mi je ta še toliko bolj padel v oko
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Aha, sem mislil da ko si enkrat v "coni" da je to to.... saj ne da še nisem imel povezanega leta ampak sem res pozabil.... Bom vzel drugo opcijo kjer je vmes dobra urca in pol, to pa bi moralo zadostovat...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja to bi moralo bit.

V Dubaju je za tranzit sicer malo pospešen pregled, če se prav spomnim, v ZDA pa ti prstne odtise vzamejo tudi, če samo prestopaš. Sem bil kar neprijetno presenečen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
svoj čas, in dvomim, da je danes drugače, je veljalo, da če je šlo recimo za karto iz kraja "A" v kraj "B" s prestopom v kraju "C", potem mora avion čakati, da vkrca vse te potnike.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.979
399
83
Če ni vezan let, imej fore vsaj dve uri.
Jaz sem bil spomladi samo na škotskem, pa sem mel ne vezan let čez london, fore pa uro pa pol. Pa je eno uro letalo iz škotske zamujalo in mi je nekako po čudežu ratal se v pol ure izkrcat, it skoz vse checke, ter se ukrcat, vendar je šlo za minute....kar bedna situacija.
Ko sem pa poleti šel iz kube, sem imel pa vezan let, ravno tako v kanadi zamujali, ampak mi je blo vseeno, ker sem vedel da me bodo dostavili zaradi vezanega leta
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.979
399
83
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
svoj čas, in dvomim, da je danes drugače, je veljalo, da če je šlo recimo za karto iz kraja "A" v kraj "B" s prestopom v kraju "C", potem mora avion čakati, da vkrca vse te potnike.

Odvisno a maš karto za vezan let, ali ne
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Ja, no saj to sem mislila z abcji, pozabila kako se reče. Seveda, če gre za vezan let od začetne do končne destinacije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Zdaj ste me pa malo zmedli... seveda je vezan let, kupil bom zgolj 1 karto direkt pri Qatarju... torej let je vezan
... me/nas pa kljub temu ne bo nihče čakal če bo zamuda??? Pač brezplačno mi bodo zagotovili naslednji let kar pa me ne zanima.....?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Jaz sem sel ze 2x tako isto s qatari iz zagreba do bkk s prestopom 45 min v dohi.

Nazadnje je imel avion iz zagreba krajso zamudi cca 15 min in so nas pocakali v dohi za avion za naprej v bkk.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Doha je veliko letalisce ja. Ful bo na knap, ko bos tam sam pomol tiste karte tem usluzbencem da se ti res mudi.. naceloma te pol daji orek vrste... Vsaj pri meni je blo tko... uzivej na tajskem, jst sm ti fovz:))
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
V prestopnem letališču greš skoz iste postopke kot v ZG. Tako da bo kar na tesno.

Ah kje, s seboj imas rocno prtljago, karte v roki od prvega check-ina...., vse kar je, je "carinski pregled".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Spet neumnosti pisete. Lih prej sem napisal da so mi vrata pred nosom zaprli,ne glede na to da sem imel vezan let.

če ne veš, kaj lahko zahtevaš in kaj ne, potem je to drug problem. se zgodi, tako kot se zgodi izguba prtljage, prebookiranje leta in s karto ostaneš na tleh, ker ni več sedežev in podobne neumnosti, ki se pač zgodijo. gredo pa vedno na stroške prevoznika, v kolikor potnik jezik stegne, drugače pa sliši samo: "tako pač je, sori", seveda na lepši način. 9 se jih obrne, 1 pa zahteva, pa so morebitne stroške, ki bi s tem nastali znižali za 90%.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Spet neumnosti pisete. Lih prej sem napisal da so mi vrata pred nosom zaprli,ne glede na to da sem imel vezan let.

če ne veš, kaj lahko zahtevaš in kaj ne, potem je to drug problem. se zgodi, tako kot se zgodi izguba prtljage, prebookiranje leta in s karto ostaneš na tleh, ker ni več sedežev in podobne neumnosti, ki se pač zgodijo. gredo pa vedno na stroške prevoznika, v kolikor potnik jezik stegne, drugače pa sliši samo: "tako pač je, sori", seveda na lepši način. 9 se jih obrne, 1 pa zahteva, pa so morebitne stroške, ki bi s tem nastali znižali za 90%.

Vidim,da si pojedla vso pamet sveta,pa mi povej kaj lahko naredim,glede na to da se mi je to zgodilo vceraj?