Kolesarstvo 24

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.884
120
63
Sigurno se ni tako odločil zaradi preutrujenosti, ampak zaradi tega, ker njegovo izbranko niso uvrstili v ekipo za OI. Tega selektorja Penka je treba "hebat", že zaradi maratona Franja vsako leto ob petkih v največji prometni konici gre zapirat glavne ceste, tako da iz šihta namesto 15 minut do doma porabim eno uro, če je sreča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.635
319
83
www.kacnje.eu
Sigurno se ni tako odločil zaradi preutrujenosti, ampak zaradi tega, ker njegovo izbranko niso uvrstili v ekipo za OI. Tega selektorja Penka je treba "hebat", že zaradi maratona Franja vsako leto ob petkih v največji prometni konici gre zapirat glavne ceste, tako da iz šihta namesto 15 minut do doma porabim eno uro, če je sreča.
Sem tudi sam enako pomislil.
Zadnjič je Urška rekla, da je objavila, da je žalostna, ker ni izbrana za OI. Potem je dodala, da je takoj rekla Tadeju, da naj se ne vtika, ker je to njena stvar.
On pa je nazaj odgovoril, da če se ne bo zanjo boril, za koga se pa bo.
In sem skoraj prepričan, da je to precej pomemben dejavnik pri tej odločitvi. Morda res ne edini, ampak skoraj zagotovo je.
Res ne vem, kaj so palamudili tam pri izboru. Saj načeloma ima selektor škarje in platno, to je razumljivo. Si pa kdaj privoščijo preveč.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.538
-8.430
113
Sem tudi sam enako pomislil.
Zadnjič je Urška rekla, da je objavila, da je žalostna, ker ni izbrana za OI. Potem je dodala, da je takoj rekla Tadeju, da naj se ne vtika, ker je to njena stvar.
On pa je nazaj odgovoril, da če se ne bo zanjo boril, za koga se pa bo.
In sem skoraj prepričan, da je to precej pomemben dejavnik pri tej odločitvi. Morda res ne edini, ampak skoraj zagotovo je.
Res ne vem, kaj so palamudili tam pri izboru. Saj načeloma ima selektor škarje in platno, to je razumljivo. Si pa kdaj privoščijo preveč.
Ne spremljam tega ...
Samo, a je dejansko ona najboljša izbira?
Ker vse tole izpade, kot da bi morala biti izbrana zaradi svojega odličnega fanta.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.441
1.237
113
Emona / Carnium
Najbrž ni nič slabša od ostalih...Ne poznam kriterijev, se mi zdi, da so zahtevani neki formalni dosežki...morda kaj podobnega, kot je v altetiki t.i. "olimpijska norma", ki pa je le prvo sito.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.833
3.700
113
Sigurno se ni tako odločil zaradi preutrujenosti, ampak zaradi tega, ker njegovo izbranko niso uvrstili v ekipo za OI. Tega selektorja Penka je treba "hebat", že zaradi maratona Franja vsako leto ob petkih v največji prometni konici gre zapirat glavne ceste, tako da iz šihta namesto 15 minut do doma porabim eno uro, če je sreča.
Ti nadomeščaš snečerja? 1x letno je pol nedelje in četrt petka zaprtih pet ulic in je cela drama. V kolesarskih deželah bi folk dal ledvico da gre dirka mimo njihove hiše, tudi če zato tri dni ne more ven. Mi to nikoli ne bomo, včeraj je bilo konec toura, danes že kolnemo čez pajkičarje.

Penko nima s pogačarjevo olimpijado nič. To so trač pravljice za tiste, ki so kolesarski feni takrat ko slovenec zmaguje na turu.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.884
120
63
Ti nadomeščaš snečerja? 1x letno je pol nedelje in četrt petka zaprtih pet ulic in je cela drama. V kolesarskih deželah bi folk dal ledvico da gre dirka mimo njihove hiše, tudi če zato tri dni ne more ven. Mi to nikoli ne bomo, včeraj je bilo konec toura, danes že kolnemo čez pajkičarje.

Penko nima s pogačarjevo olimpijado nič. To so trač pravljice za tiste, ki so kolesarski feni takrat ko slovenec zmaguje na turu.
Pridi v LJ ko je Franja, da me boš peljal domov iz šihta. Ja, petek od 15h do 21h zapora, misliš da hodim iz šihta domov dopoldne? Naj vozijo po vukojebinah tisti svoj petkov kronometer, ne pa po najbolj prometnih cestah v največjih konicah.

Penko ima s Pogačarjevo olimpijado toliko, da je zavrnil njegovo bejbo, in zato tudi Pogačar ne gre. Sigurno. Ker utrujen ni bil videti prav nič.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.025
9.216
113
Ne spremljam tega ...
Samo, a je dejansko ona najboljša izbira?
Ker vse tole izpade, kot da bi morala biti izbrana zaradi svojega odličnega fanta.
Sej ne rabiš daleč, da najdeš trenutne rezultate in dokaze, da se je Penko zlagal pri pojasnjevanju. Za nameček je pa Urška v obeh disciplinah državna prvakinja. Penko je kle šel predaleč. Ne verjamem pa, da Pogi ne gre zarad tega.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.833
3.700
113
Ponovil si kar sem jaz napisal. Ne moremo imet dirke sredi mesta kot v kolesarskih deželah, da se ne bi riti en petek na leto domov drajsale pol ure dlje kot ponavadi.

Penko in Pogačar sta kolesarja, ne stare zamerljive babe.
 
27. jan 2022
5.298
2.006
113
Najbrž ni nič slabša od ostalih...Ne poznam kriterijev, se mi zdi, da so zahtevani neki formalni dosežki...morda kaj podobnega, kot je v altetiki t.i. "olimpijska norma", ki pa je le prvo sito.
Ne poznaš kriterijev pa vseeno sodiš.

Penko je lepo razložil zakaj Eugenija in Urška P. gresta in zakaj Urška Ž. pač ne.
Mimogrede, dve lahko gresta zato ker je lani Urška P. priborila kvoto dveh tekmovalk (na svetovnem al kje že). Pa ker se tako naprej meče letošnje DP - po daljši bolezni lahko samo Jonas poizkuša zmagat.

Jaz mislim, da se ja Tadej odločil tako kot se je ker: na kronometru 6 dni po Touru ne bi imel šans za medaljo (čeprav po včerajšnjem je tudi to vprašanje); na cestni dirki pa bi imel premalo podpore ekipe, da bi spet lahko konkuriral za medalje. Pa še povedal je da mu je naslov svetovnega prvaka bolj pomemben od olimpijske medalje (verjetno tudi finančno bolj podprt).

Sem pa sam še vedno utopist in čakam da objavi naskok še na Vuelto - zakaj pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.025
9.216
113
Pridi v LJ ko je Franja, da me boš peljal domov iz šihta. Ja, petek od 15h do 21h zapora, misliš da hodim iz šihta domov dopoldne? Naj vozijo po vukojebinah tisti svoj petkov kronometer, ne pa po najbolj prometnih cestah v največjih konicah.

Penko ima s Pogačarjevo olimpijado toliko, da je zavrnil njegovo bejbo, in zato tudi Pogačar ne gre. Sigurno. Ker utrujen ni bil videti prav nič.
Grem vsak tist petek iz šihta, pa ni nobenga problema, tko da ne seri klamfe.
 
27. jan 2022
5.298
2.006
113
Selektor ženske reprezentance Gorazd Penko se je znašel v navzkrižnem ognju zaradi izbora ženske kolesarske ekipe za olimpijske igre v Parizu.

Penko se je odločil, da na igre potujeta naturalizirana Poljakinja Eugenija Bujak in Urška Pintar. Z izborom pa se ni strinjala trenutno najboljša slovenska kolesarka na lestvici mednarodne zveze Urška Žigart (tudi življenjska sopotnica najboljšega kolesarja na svetu Tadeja Pogačarja), ki je zapisala nekaj krepkih na družbenem omrežju. Podprl jo je tudi Pogačar. Žigartova je na lestvici UCI trenutno na 114. mestu, Pintarjeva pa na 232. mestu.


Penko je že pojasnil, da se je v letu 2023 podeljevala nacionalna kvota za olimpijske igre. »Urška Pintar je dosegla najvišje število točk, na mednarodni lestvici je bila tudi najvišje postavljena,« je med drugim dejal za TV Slovenija.

"Seveda so te izjave za tiste, ki točkovanja v kolesarstvu ne razumejo najbolje, precej protislovne, saj je bila denimo na zadnji lestvici UCI za leto 2023 Žigartova na 103. mestu, Pintarjeva pa na 138. mestu. Toda ...

»Urške Pintar nisem izbral samo zaradi prispevka točk za nacionalno lestvico. To je bil le eden od razlogov. In nisem zavajal javnosti glede točk na lestvici UCI, saj je bilo ob koncu lanskega leta jasno. Toda UCI je lestvico letos spremenila. Ne vemo kdaj, enkrat letos. Lani je ni. Pri tem je Sloveniji vseeno priznala točke, ki jih je osvojila Pintarjeva, njej osebno oziroma tekmovalkam, ki so bile na tej dirki, pa ne. To je bila dirka maja lani v Franciji, ko je bila Pintarjeva druga. In do konca lanskega leta so to imeli na strani zveze, letos pa so to spremenili. Podobno so naredili še z neko drugo dirko v Španiji, Valenciano. Točke, ki jih je osvojila Pintarjeva, so torej priznali Sloveniji, njej osebno pa ne. Zakaj ne? Ker mora biti po pravilih UCI na dirki prve kategorije 91 tekmovalk, na teh dveh dirkah pa jih je bilo 85 ali 86,« je pojasnil Penko.

Nato je nadaljeval: »Verjetno si ne bi upal narediti česa takega, če ne bi imel argumentov. Zdaj se me prikazuje kot največjega sovražnika države. Nekaj časa to lahko gledaš, potem pa ... Lahko pa se gremo tudi besedno igro – Pintarjeva je naciji prinesla največ točk. Res pa je, da to ni edini razlog za takšno mojo odločitev. To je le eden od razlogov.«

Penko verjetno ne bo pljuval v lastno skledo in je naredil vse, da bi na olimpijske igre peljal najboljše kolesarke. Saj vendar noče škoditi svojemu športu in državi? »Predsednik na zvezi je drugačnega mnenja. On meni, da sem za kolesarstvo in zvezo škodljiv.« Sicer je precej čudno, da predsednik panožne zveze ne podpre selektorja, ki ga je izbral strokovni svet, toda v slovenskem športnem funkcionarstvu smo vajeni že vsega. »Taisti predsednik je bil ob izvolitvi zraven, ko me je odbor za cestno kolesarstvo vprašal, ali bi bil moški selektor, potem ko je Hauptman odstopil. Tri leta kasneje pa mi nestrokovnost in škodljivost očita človek, ki je v kolesarstvu tri leta, sam pa bom drugo leto v tem športu že 50 let. Lahko si predstavljate, kakšen škandal bi šele bil, če bi bila v ekipi moja hčerka, ki bi bila za tako dirko, kot je na OI, za razred boljša od obeh. Seveda moja hči ne dirka več,« je končal Penko."
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.441
1.237
113
Emona / Carnium
Ne poznaš kriterijev pa vseeno sodiš.

Penko je lepo razložil zakaj Eugenija in Urška P. gresta in zakaj Urška Ž. pač ne.
Mimogrede, dve lahko gresta zato ker je lani Urška P. priborila kvoto dveh tekmovalk (na svetovnem al kje že). Pa ker se tako naprej meče letošnje DP - po daljši bolezni lahko samo Jonas poizkuša zmagat.

Jaz mislim, da se ja Tadej odločil tako kot se je ker: na kronometru 6 dni po Touru ne bi imel šans za medaljo (čeprav po včerajšnjem je tudi to vprašanje); na cestni dirki pa bi imel premalo podpore ekipe, da bi spet lahko konkuriral za medalje. Pa še povedal je da mu je naslov svetovnega prvaka bolj pomemben od olimpijske medalje (verjetno tudi finančno bolj podprt).

Sem pa sam še vedno utopist in čakam da objavi naskok še na Vuelto - zakaj pa ne.
Nič ne sodim. Preveri, kaj pomeni besedna zveza "ne poznam". Kvečjem lapam...in vlečem paralele.