Kolesarstvo '22

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
si predstavljate, da bi tole Fred naredil cipoliniju, al pa armstrongu...? hm...
V pelotonu ni več nobenega spoštovanja, zato je ogromno padcev...to je še največji problem
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Wright se je obnašal klasično šprintersko, kjer se bockajo med sabo šprintov navajeni kolesarji, mnogo kg težji, močnejši, itd. Roglič je svoje naredil do zaključka sprinta in bi moral samo slediti. Tako pa je ne vem ali pozabil na Wrighta ali je mislil, da je bolj zadaj, hotel priključit skupini pred njim, ob tem pa zadel Wrighta na desni, ki je močnejši in je verjetno reagiral tudi s kakšnim iztegnjenim kolenom/komolcem. Rogliča je presenetilo in spodneslo. Wright tu ni kaj dosti kriv za moje pojme. Pač se je boril za pozicijo. Rogliču manjkajo tisti kilometri v mlajših letih in ima težave s pozicioniranjem ali ocenjevanjem situacij. Tako to je. Tokrat je prvič pokazal, da je bil zelo razočaran nad odstopom in je pač situacijo videl drugače. Tudi na tleh je bil on in drugi že mnogokrat, zaradi iztegnjenih kolen, komolcev in krmil koles in imajo nekateri počasi dovolj, sploh GC kolesarji, ki morajo ostati na kolesu 3 tedne skupaj, ne šprinterji, ki je dovolj, da na eni etapi zmaga in potem odstopi.

Mi je pa zanimivo kako butt hurt so Slovenci v moštvu Bahraina (tudi bivši kolesarji, kot je Bole), ki krilijo in jokajo nad Rogličem ob tem, da so sami vpleteni v mnoge nesreče v pelotonu. Mislim, da mnoge kolesarje močno peče, da je prišel v peloton nek skakalec pri 23.ih letih in naredil boljšo kariero kot ostali Slovenci skupaj (minus Pogačar seveda, ki je bil modro tiho).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
No, začelo se je, ko Roglič ni bil tiho. Do takrat ni noben nikogar obtoževal in na koga kazal s prstom.
Potem pa se mi zdi logično, da tisti, ki imajo izkušnje, povedo, kaj se je po njihovem zgodilo in kdo bi lahko ravnal drugače.
Je sploh kak kolesar rekel, da ni Roglič kriv?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
No, začelo se je, ko Roglič ni bil tiho. Do takrat ni noben nikogar obtoževal in na koga kazal s prstom.
Potem pa se mi zdi logično, da tisti, ki imajo izkušnje, povedo, kaj se je po njihovem zgodilo in kdo bi lahko ravnal drugače.
Je sploh kak kolesar rekel, da ni Roglič kriv?
Večina kolesarjev sploh ni komentirala, zakaj pa bi? To je problem dve kolesarjev, ki bi se morala zmenit privat ob piru, ne preko medijev. Rogličev medijski izbruh je verjetno presenetil vse, ob tem tudi podpora JV ekipe. Mene je predvsem presenetilo, da so se v bran Wrightu postavili predvsem slovenci. Res smo narod, ki ob svojih majhnosti ne zna skupaj držat zaradi par eur, kar jim jih namenjajo arabci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in zakon

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.533
113
malo je tudi tezko komentirat ker ni bilo nobenga pametnega posnetka ..pameten si lahko zdaj ko curljajo od gledalcev kakšni videji...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Zakaj pa bi stopil v bran nekomu, ki se očitno moti? EUR gor ali dol.
Lahko si tiho, ker se te direktno čisto nič ne tiče in ker je vpleten tvoj kolega iz državne reprezentance in konec koncev sodržavljan v že tako majhni državi.
Eur ima pa veliko vezo. Eden (Mohorič) je teden dni kasneje podpisal novo pogodbo, drugi je pod pogodbo z istim moštvom (Bole).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
komentirali so večinoma slovenci iz TBV-ja (bole je iz istega gnezda)... ki seveda ne bodo pluvali po svojem sotekmovalcu...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Lahko si tiho, ker se te direktno čisto nič ne tiče in ker je vpleten tvoj kolega iz državne reprezentance in konec koncev sodržavljan v že tako majhni državi.
Lahko pa poveš, kar je res, in nisi hinavec samo zato, ker sicer nosiš isto zastavo? Patriotizem in religija sta kar velika rak rana.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Lahko pa poveš, kar je res, in nisi hinavec samo zato, ker sicer nosiš isto zastavo? Patriotizem in religija sta kar velika rak rana.
Kaj je res, vesta le dva vpletena. Ostali ugibajo na podlagi videa ali dveh ali besed teh dveh tekmovalcev. Torej je veliko bolje biti tiho, kot pljuvati po nekom drugem. Patriotizem nam drži malo državo pri življenju že mnoga leta, ni tako napačen.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj je res, vesta le dva vpletena. Ostali ugibajo na podlagi videa ali dveh ali besed teh dveh tekmovalcev. Torej je veliko bolje biti tiho, kot pljuvati po nekom drugem. Patriotizem nam drži malo državo pri življenju že mnoga leta, ni tako napačen.
Daj daj, pametuješ. Kot da se ne da vič oceniti iz posnetka. Če je tako, potem jih ne smemo več uporabljati na svetu. Enostavno pretiravaš, ni ti všeč, kar se je pokazalo pa hinaviš.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.514
1.166
113
Jaz to vidim nekako takole. Roglič je bil lep čas spredaj "v filtru" in itak, da se mu je že mal bledlo....potem je hotel še odšprintat kolikor mu je pač ostalo moči in je ratala pizdarija, ker itak ni več koncentracije in fokusa....ker ob takem naporu na koncu vidiš že pikce pred očmi.

Sej lahko vsak sam to poizkusi narediti na lokalni klanec. Pač že od začetka greš v "red zone" na koncu pa odšprintaš na max. effort. Pa potem povejte koliko ste se "zavedali sveta okrog sebe". Ponavadi se še komaj odpneš, da se ne zvrneš ;)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Daj daj, pametuješ. Kot da se ne da vič oceniti iz posnetka. Če je tako, potem jih ne smemo več uporabljati na svetu. Enostavno pretiravaš, ni ti všeč, kar se je pokazalo pa hinaviš.
Glede na kregarije po netu se vidi točno to, kar vsak hoče videt, torej nič. Kaj se tebi zdi, da kdo pretirava ali hinavi je pa tudi vredno enako...nič.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Wright se je obnašal klasično šprintersko, kjer se bockajo med sabo šprintov navajeni kolesarji, mnogo kg težji, močnejši, itd. Roglič je svoje naredil do zaključka sprinta in bi moral samo slediti. Tako pa je ne vem ali pozabil na Wrighta ali je mislil, da je bolj zadaj, hotel priključit skupini pred njim, ob tem pa zadel Wrighta na desni, ki je močnejši in je verjetno reagiral tudi s kakšnim iztegnjenim kolenom/komolcem. Rogliča je presenetilo in spodneslo. Wright tu ni kaj dosti kriv za moje pojme. Pač se je boril za pozicijo. Rogliču manjkajo tisti kilometri v mlajših letih in ima težave s pozicioniranjem ali ocenjevanjem situacij. Tako to je. Tokrat je prvič pokazal, da je bil zelo razočaran nad odstopom in je pač situacijo videl drugače. Tudi na tleh je bil on in drugi že mnogokrat, zaradi iztegnjenih kolen, komolcev in krmil koles in imajo nekateri počasi dovolj, sploh GC kolesarji, ki morajo ostati na kolesu 3 tedne skupaj, ne šprinterji, ki je dovolj, da na eni etapi zmaga in potem odstopi.

Mi je pa zanimivo kako butt hurt so Slovenci v moštvu Bahraina (tudi bivši kolesarji, kot je Bole), ki krilijo in jokajo nad Rogličem ob tem, da so sami vpleteni v mnoge nesreče v pelotonu. Mislim, da mnoge kolesarje močno peče, da je prišel v peloton nek skakalec pri 23.ih letih in naredil boljšo kariero kot ostali Slovenci skupaj (minus Pogačar seveda, ki je bil modro tiho).
Pa še nekaj. Če bi bil v tej isti skupini katerikoli drug GC kolesar, ki ni Rogla iz ene male Slovenije, se noben šprinter ne bi do njega obnašal šprintersko ker bi komplet ekipa naredila halo. Edina napaka, ki jo je po mojem naredil Rogla je ta, da je računal na spoštovanje šprinterjev do GC tekmovalca in je iskal zavetrje prezgodaj, Wright bi pa lohk komolčke držal nazaj, Valverdeju recimo bi jih, ker če bi tkole s kolenčkom snel Valverdeja, bi lohk kr zakluču v pro pelotonu. Realne slike okolice pa Rogla že od srede klanca ni imel, ker je bil cel čas krepko čez limit, pol pa še hud padec, kdor ne ve, naj se proba usut pri 200 pulza in hitrostjo nad 50 na uro. Dec ima počas vsega poln kufer in se je enkrat samkrat oglasil po kar nekaj takih šprinterski bodičekih in Slovencem, ki so pregovorno raje tiho to zdej kr naenkrat ni všeč. Moho in Bole sta pa dobila komando od šefa in sta morala komentirat. Je pa dejstvo, da Rogli manjka tole bodičekiranje iz mlajših let in ga nima v podzavesti, vsakemu ki je dal čez malo kolesarsko šolo bi to dal možgani sami v no go ne glede na filter. Če pa kdo, je pa lahko Bole lepo tiho, ker v situaciji od Rogle še nikol ni bil, saj je celo kariero vodonoša, podobno je bil pa njegov šef in se niti ne zaveda, kaj pomeni tak odstop zarad enga "kolesarskega" bodičeka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Pa še nekaj. Če bi bil v tej isti skupini katerikoli drug GC kolesar, ki ni Rogla iz ene male Slovenije, se noben šprinter ne bi do njega obnašal šprintersko ker bi komplet ekipa naredila halo. Edina napaka, ki jo je po mojem naredil Rogla je ta, da je računal na spoštovanje šprinterjev do GC tekmovalca in je iskal zavetrje prezgodaj, Wright bi pa lohk komolčke držal nazaj, Valverdeju recimo bi jih, ker če bi tkole s kolenčkom snel Valverdeja, bi lohk kr zakluču v pro pelotonu. Realne slike okolice pa Rogla že od srede klanca ni imel, ker je bil cel čas krepko čez limit, pol pa še hud padec, kdor ne ve, naj se proba usut pri 200 pulza. Dec ima počas vsega poln kufer in se je enkrat samkrat oglasil po kar nekaj takih šprinterski bodičekih in Slovencem, ki so pregovorno raje tiho to zdej kr naenkrat ni všeč. Moho in Bole sta pa dobila komando od šefa in sta morala komentirat. Je pa dejstvo, da Rogli manjka tole bodičekiranje iz mlajših let in ga nima v podzavesti, vsakemu ki je dal čez malo kolesarsko šolo bi to dal možgani sami v no go ne glede na filter. Če pa kdo, je pa lahko Bole lepo tiho, ker v situaciji od Rogle še nikol ni bil, saj je celo kariero vodonoša, podobno je bil pa njegov šef in se niti ne zaveda, kaj pomeni tak odstop zarad enga "kolesarskega" bodičeka.
E to je bistvo vsega. Spoštovanje, ki ga je Roglič pričakoval, pa ga nima, kot noben Slovenec ne (tudi Pogačarja so že grdo in nevarno odrezali na šprintih). In ravno zato mi je bedno, da Slovenci, ki smo v kolesarstvu zaradi Rogliča in Pogačarja vsem trn v peti, ne znamo držat skupaj, ampak celo udrihamo drug po drugem.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in zakon

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Ma nej gre nekam ta posran narod. Nimamo mi še mentalitete za take športnike kot je Roglič, al pa Pogačar. Mi se raj kregamo med sabo, namest, da bi zaščitili svoje vključno z Mohotom in pametnjakovičem Boletom, čeprav vem, da jima je Štangelj to naročil. In pol berem mandeljce, ki jim je to, kar reče komentator na Eurosportu zakon. Dečki, on je Anglež, oziroma sta oba, in če bi Yatesa en tkole snel s kolenčkom, bi bla glasna v božjo mater, tko so pa torpediral Roglo, ki je bil že na tem da zlomi Remcota...ups shame on Rogla.... Tako Moho kot Bole bi lohk Roglo privat poklicala pa mu rekla, ej Rogla, kaj ga sviraš, ne je blo treba javno.

Podobno je blo pa ob zmagi Pogačarja. Pol Slovenije mu še dons zameri, ker je zmagal na TDF, zmagal na TDF. Mater, glave gor, pa bo spoštovanje tud s strani komentatorjev na Eurosportu in šprinterjev v pelotonu. S Pogijem gre na bolje, sam moramo še mi kot nacija stopit zraven, v eno, ne pa da se prepiramo ko stare babe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in zakon