Kolesarski čevlji za cestno in MTB

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Od začetka korone ne poznam nobenga, ki bi kupil bajk pod 5k. Večina cestaki. Resnica je pa tudi, da da deci in babnce delajo po 10k+ na leto.
Torej čevlji niso problem. Na gorcih so pa v navadnih copatih, zato sem to omenil prej gor. Dobra alternativa. In če se taki kolesarji tako vozijo, zakaj se ne bi tudi tisti, ki naredijo jurja na let.
No jaz sem lani skupaj spravil 6 kkm, letos sem že čez 3,5kkm...

Bicikel karbonc za 1300€, cipele karbonske za 130€ (s pedali)

5k€ mi je pa precej bolano dat za bicikel....Še zmer je treba gonit..In v klanc se spozna junak...Tle +/- 1 kg ne igra tolk vloge kot 10-15 kil špeha za pasom...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Sva že dva. No kaka cota se najde še iz Intersporta, pa Aliekspresa, pa še od kje ;) .
Smo že trije. Da ne omenjam 24 let starih xc Shimano SPD čevljev.. Nočejo in nočejo crknit.
Še moje mnenje glede čevljev - odloči se, kaj so ti prioritete. Če stil, potem kupi dvoje. Če racionalnost, potem vzemi ene dobre xc čevlje in se ne oziraj na ostale.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Ja :) samo pol vidiš, da sta dva realno dovolj. Gledano zgolj za rekreacijo. Jaz sn trdaka prodal in ga niti malo ne pogrešam. Tak da sem na xc fuliju in cestnem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Se strinjam. Sicer uporabljam enduro fullyja in cestaka, imam pa še enega starega freeridea, ki ne dočaka svojega trenutka. Razen če je slučajno enduro na servisu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa dobro kaj je z vami?

Jaz mam enduro fullya (že precej starega) in cestaka (long ride geometrija) …

Sem pa bil optimist in poskušal s trekingom (28’’) in dvojnimi gumami pokriti “vse”. Še dobro, da je fully prestar za prodajo in sem potem raje treka prodal in vzel pravega cestaka.
Mam pa dvoje čevljev - SPD in SPD SL - ima se, može se.