Ključavnica za kolo

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Jaz sem na koncu nabavil tri takšne ključavnice. Fajn je, ker so kompatibilne med sabo oz. jih lahko spajaš eno z drugo, kar je super, ko moram zakleniti več koles skupaj na nosilcu koles. Pa vse imajo enak ključ, če jih naročiš v kompletu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.289
113
Vsaka ključavnica/veriga ima točko "preloma" pri kraji je pomembno, da se jo da vlomiti na čim bolj tih in neopazen način...

In rečeš, wau ta je res huda :zaljubljen:

ampak pol k pa to vidiš pa "łuck nne" :jok:

Ja, nič ni 100% zanesljivo, pomembno j samo da tatu ali odvrne ali pa mu vzame preveč časa...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Odvisno za kaj jih nameravaš uporabljati. Če gledaš tega, te vse mine :D

To so meni lokalni cigani in đankiji demonstrirali že pred 25 leti, s tem da niso imeli takih fancy klešč. Vse kar je na žico se prereže na tak način, tudi tanke ketne. Od takrat prisegam na te zložljive iz par mm debelega jekla.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.836
3.858
113
Akumulatorski rezalci armaturnega železa danes zmorejo 20mm in več preščipnit v času <5 sec. Oplemeniteno jeklo teh ključavnic ima sicer večjo trdnost, ampak za debeline kot so gre BP skozi. Skratka profiji ki ciljajo na večvredna kolesa vam take mehanske zaščite demolirajo v trenu oka in v istem času pospravijo kolo v kombi in že ga ni več.

Skratka nobena zaščita ni popolna, to da lokalni đanki ne odpelje kolesa je pa vsaka poceni zaščita ok.

S sodobno tehniko (fleks, ščipalne klešče) je še najtežje losat sintetična in podobna vlakna večje trdnosti (recimo idealno bi bil spleten "štrik" oz pas iz kevlarjevih vlaken), tako da če že bi sam iskal rešitev v to smer (bo tudi najlažja rešitev). Za kakšen ebike bi pa razmislil še o aktivnih sledilnih napravah, čeprav profi kradljivci tudi že poznajo to in izvajajo zaščitne ukrepe.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
2 mocni ulock bosta odvrnili vecino tatov, ker rabi rezilko in 4x30sec rezanaja. Raje ukrade kolo, ki ima le eno kljucavnico.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Jaz imam od OnGuarda U ključavnico.
Skozi vse se da ampak če bo fleksal 20mm polnega jekla pa naj.

Me pa nekaj drugega skrbi.
Stojala so v bistvu najšibkejši člen še posebno na železniških postajah greš s kolesom do vlaka...prikleneš ker drugam ga itak ne moreš...si v službi in ima cel dan časa, da odfleska tisti rorček. Moram preverit če niso samo zašravbani v beton to bi bil šele fail.
In ja vem da lahko greš s kolesom na vlak ampak zakaj le če imaš v Ljubljani Bicikelj in od Kranja do Jesenic GorenjskaBike.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Nekako sem se odločil, da bom spomladi pač kupil neko solidno ključavnico. Sem pa v zadnjih dneh, ko sem hodil po mestu/trgovinah/xxx, opazil, da je ob teh točkah zelo malo stvari, na katere bi človek lahko priklenil kolo. Da kakšna Qlandia in Mercator nimata nečesa, je pa že kar malo smešno.