Ključavnica za kolo

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Saj verjetno se je o tem že kaj pisalo. Pa vseeno. Pomlad prihaja, spet bo več kolesarskih premikov.
Imam e-kolo in bi ga večkrat uporabil za kakšen skok v trgovino, na pošto, banko ... skratka opravki, ki jih sicer naredim z avtom. AMPAK - kolo je enostavno predrago, da bi ga pustil pred trgovskim centrom brez nadzora. Žal. Kakšni so sedaj moderni (Alterjevski) nasveti za zaščito? Še najbolj se nagibam h kakšni boljši verigi - mogoče malo boljši, pa vseeno ne predragi, saj so tiste težke kot vrag in posledično nerodne za prevažanje.

Ni vrag, da Alter scena nima kakšnega dobrega nasveta.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.911
2.388
113
Če bi ga rad zgubil, pol ga vezi pred pošto. Romuni to naložijo v kombi 1,2,3.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Dober nasvet je, da z njim ne hodiš po opravkih, če ga želiš še dolgo imeti.
 
27. jan 2022
4.777
1.725
113
V trgovino se vozi s "sklumpanim" biciklom z bolšjaka! Zelo verjetno odtujenem komu drugemu - vse ostalo si kandidat, da začneš dolgo, "ugodno" verigo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Sem se kar bal takšnih nasvetov. Vidim, da upravičeno.
V mojem primeru pride v poštev zgolj prej omenjeno ekolo. Imam en oduren klanec gor/dol - pač v obe strani, za nameček pa z ozko in nevarno cesto, kjer je človek rad čim manj časa. In tam pride ekolo zelo prav.
Da se razumemo - meni je popolnoma jasno, kako je s krajami. Sem odraščal v zloglasnem naselju, vem, kako potekajo zadeve. Mi je pa tudi jasno, da čisto vsak trenutek tudi ne čakajo pred vsako trgovino, niti ne gre za večje mesto. Kolo bi zaklenil s solidno ključavnico, ki preprečuje naključne kraje (prilika dela tatu). Razumljivo, da tisti namenski tatovi drugače pristopajo, ampak toliko jih pa tudi ni - pa tudi namensko krajo lažje izvedejo z vlomom. Tudi policisti trdijo, da je večina kraj predvsem stila "prilika dela tatu".
Skratka - določeno tveganje seveda sprejemam. Toliko, da ne bo več nepotrebnih komentarjev.
Zanimajo me predlogi ključavnic z izkušnjami (kako se zaklepa, teža ...), zmerno ceno, s predlogom dolžine, načina zaklepanja ... temu naj bo forum namenjen.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Hm, ključavnica/jeklenica ter Apple AirTag? Skrit seveda... po možnosti z onesposobljenim zvočnikom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Kvalitetna ključavnica s katero kolo prikleneš NA FIKSEN PREDMET. Če si dovolj paranojika pa še cheap kitajski alarm z daljincem, ki se sproži ob premiku (pazi na morebiten veter).
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Hm, ključavnica/jeklenica ter Apple AirTag? Skrit seveda... po možnosti z onesposobljenim zvočnikom.
Sem tudi razmišljal o taki kombinaciji. Ker imam po svoje rad preproste rešitve, iščem zgolj neko zaklepanje, ki prepreči vsaj tiste najbolj naključne tatove. Mislim, da imajo nekatere ključavnice tudi zavarovanje, za primer, da jo uspejo onesposobiti.