Klima

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
1. Prej ali slej bi začeli nekje teči pod klimo
2. Lahko,samo preko sifona.
Ime sem primer da je zaostajala voda v zbirni posodi in po je smrdelo po stoječi vodi.
Če imaš sifon, je lahko težava da se sifon pozimi izsuši in začne zaudarjat, nalij malo vode v njo pa boš takoj vedel kje si.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Glede na to da klima lahko pridela več kot 10l kondenza, dvomim da kaka posoda drži toliko vode. Bi že prvi dan začeli teči v sobo.
To o suhem sifonu je pa možno
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Hočem povedat, da nivo odtoka je toliko dvignjen, da v celoti ne odteče voda in tako voda ostaja v zbiralniku še vedno pa odteka ampak se ne izprazne čisto.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Problem je da med drugim klime prodajajo in monterajo tudi tisti ki so se prej s prodajo tonerjev za tiskalnike ukvarjal. Nizka cena pa to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
sej avto klima tudi po kislem zasmrdi na začetku sezone...

V osnovi bi to moral antibakterijski sprej rešiti. Ali pa ena skrajnost: Sem imel stranko, ki je imela klimo nastavljeno na 29-30 stopinj za HLAJENJE. In klima je tako grdo zasmrdela in ni nič pomagalo. Tudi kompletno podiranje in čiščenje je težavo rešilo samo za kak dan.
Je pa bilo takoj ok, ko so spustili temperaturo na nekih 25 stopinj.

Klime je potrebno tudi vzdrževati!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Senzor crknil? :fredi:
ma ne. Pri tej konkretni stranki, ki mi je ostala v spominu, so imeli dojenčka, ki so ga zelo pazili... In so hladili res minimalno. Zato se je klima praktično ves čas vklapljala in izklapljala (inverter ima tudi neke omejitve do katerih se zna spustiti). In ko je izklopljena se izmenjevalec segreje na recimo 30 stopinj kolikor je v prostoru.
Na klimi sem najprej naredil "normalen servis" in našprical z razkužilom, pa je bilo OK dokler sem bil tam. Naslednjič podrl celo enoto in vse opral z vapom ter našprical z drugim razkužilom. OK je bilo samo par dni.

Na na koncu smo se "zdilali", da naj za test hladijo par stopinj nižje. In od takrat ni več težav. Samo da je izmenjevalec ves čas hladen in se "svinjarija" ne more razvijati na njem.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Kak se pravilno odmontira klima ?
Meni so jo zagnali na 16 stopinj in pol zaprli ventil na zunanji enoti.
Sem mislil da ima vgrajeno kako funkcijo za primer da moraš odstraniti zunanjo enoto ?


sedaj bo potrebno podaljšati cevi in električno napeljavo. Me mora kaj skrbeti ?

gre se za micko fh
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
202
25
28
17.325776N, 23.254786E
Imam eno (najbrž butasto) vprašanje.
Na klimi so štirje načini: hlajenje, razvlaževanje, gretje in še eden (ne vem kaj točno sedajle se ne spomnim, pa saj nima veze).
Čez jesen/pomlad imaš vklopljen režim gretja, torej ON/OFF gumb prižge ali ugasne gretje.

Ko pa prvič poleti hočeš vklopit hlajenje (ali razvlaževanje), narediš kaj?
1. gumb ON, klima starta z gretjem in potem takoj preklopiš preko razvlaževanja na hlajenje
ali
2. daljinca obrneš stran, (da klima ne zalaufa, ko pritisneš gumb ON), preklopiš na hlajenje in gumb OFF. Potem pa daljinca obrneš proti klimi in spet ON, da ona že v startu začne s hlajenjem.

(Jeseni pa obratno)

Kateri postopek je bolj pravilen?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Heh, po mojem ni velike razlike... ;) Kakor ti pač paše v tistem momentu... ;) Pač moje mnenje... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Kak se pravilno odmontira klima ?
Meni so jo zagnali na 16 stopinj in pol zaprli ventil na zunanji enoti.
Sem mislil da ima vgrajeno kako funkcijo za primer da moraš odstraniti zunanjo enoto ?


sedaj bo potrebno podaljšati cevi in električno napeljavo. Me mora kaj skrbeti ?

gre se za micko fh

V prilogi imaš proceduro po priporočilu proizvajalca (ima vgrajeno funkcijo za tak primer).

Posnetek zaslona 2021-06-18 095339.jpg


Ker pa nihče ne bere navodil, so naredili po bližnjici, ki praviloma tudi deluje. Načeloma nebi smelo biti nič narobe.

Če si imel odstranjeno zunanjo enoto dalj časa, upam, da so dali pokrovčke na priključke (na zunanjo enoto zato, da plin ne spusti, na cevi, ki so ne priklopljene pa zato, da vlaga ne pride v notranjo enoto in cevi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Imam eno (najbrž butasto) vprašanje.
Na klimi so štirje načini: hlajenje, razvlaževanje, gretje in še eden (ne vem kaj točno sedajle se ne spomnim, pa saj nima veze).
Čez jesen/pomlad imaš vklopljen režim gretja, torej ON/OFF gumb prižge ali ugasne gretje.

Ko pa prvič poleti hočeš vklopit hlajenje (ali razvlaževanje), narediš kaj?
1. gumb ON, klima starta z gretjem in potem takoj preklopiš preko razvlaževanja na hlajenje
ali
2. daljinca obrneš stran, (da klima ne zalaufa, ko pritisneš gumb ON), preklopiš na hlajenje in gumb OFF. Potem pa daljinca obrneš proti klimi in spet ON, da ona že v startu začne s hlajenjem.

(Jeseni pa obratno)

Kateri postopek je bolj pravilen?
ne obremenjuj se. Če delaš po prvem postopku bo pač klima najprej zagnala gretje, potem bo ugasnila kompresor za nekaj minut (zaščita) in potem preklopila na hlajenje in zagnala kompresor.

po drugem ji boš pa en korak prihranil. Na življenjsko dobo ne bo nekega vpliva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ma ne. Pri tej konkretni stranki, ki mi je ostala v spominu, so imeli dojenčka, ki so ga zelo pazili... In so hladili res minimalno. Zato se je klima praktično ves čas vklapljala in izklapljala (inverter ima tudi neke omejitve do katerih se zna spustiti). In ko je izklopljena se izmenjevalec segreje na recimo 30 stopinj kolikor je v prostoru.
Na klimi sem najprej naredil "normalen servis" in našprical z razkužilom, pa je bilo OK dokler sem bil tam. Naslednjič podrl celo enoto in vse opral z vapom ter našprical z drugim razkužilom. OK je bilo samo par dni.

Na na koncu smo se "zdilali", da naj za test hladijo par stopinj nižje. In od takrat ni več težav. Samo da je izmenjevalec ves čas hladen in se "svinjarija" ne more razvijati na njem.
Oprosti za fiju-fiju - mislil sem sarkazem senzor. ;)

Da se vrnem on topic - mojo klimo sem danes zalaufal po kakih 3 mesecih ali še več, pa je vžgala s prve in dela brez vsakega smradu. Sem pa nastavil na 23°C, ki so bile zjutraj v bajti in naj jih vzdržuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
V prilogi imaš proceduro po priporočilu proizvajalca (ima vgrajeno funkcijo za tak primer).

Poglej priponko 46338

Ker pa nihče ne bere navodil, so naredili po bližnjici, ki praviloma tudi deluje. Načeloma nebi smelo biti nič narobe.

Če si imel odstranjeno zunanjo enoto dalj časa, upam, da so dali pokrovčke na priključke (na zunanjo enoto zato, da plin ne spusti, na cevi, ki so ne priklopljene pa zato, da vlaga ne pride v notranjo enoto in cevi.
Ni nobenih pokrovčkov nikjer. Samo malo prelepljeno z navadnim električnim izolir trakom.
Bo pa kakšna 2 meseca vse skupaj izklopljeno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ni nobenih pokrovčkov nikjer. Samo malo prelepljeno z navadnim električnim izolir trakom.
Bo pa kakšna 2 meseca vse skupaj izklopljeno.

če ne druga jaz cevi (ki jih puščam odprte) stisnem s kleščami in zavijem tako, da ne more voda not in potem pri ponovni montaži pač prepihati z dušikom in dobro zvakuumirati.

Na zunanji enoti pa obvezno pokrovčke gor, ker ventili niso nikoli 100%. In dostikrat imaš po 2 mesecih prazno klimo ali pa premalo plina v njej.
Imaš v prilogi sliko kako bi naj izgledalo.

Split-ac-copper-pipes-354x212.jpg
 

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
31
1
8
Ima kdo tole klimo VOX electronics IVA8-12JRBW

Ker ne potrebujem nekaj posebnega sem nagledal tole. Klima ne bo grela le hladila občasno tistih par dni na leto...

Tale mi je všeč ker je črne barve. Naslednja ki jo najdem da je črna/siva je pa že 800+

Kakšna je kaj glasnost teh klim? Tam piše 42/49 dB(A) kar se mi zdi veliko, čeprav ima pod omembe tudi "nočno - tiho delovanje"

Ima kdo izkušnje? Mogoče s kakšno podobno VOX klimo?