Klima

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Ima kdo tole klimo VOX electronics IVA8-12JRBW

Ker ne potrebujem nekaj posebnega sem nagledal tole. Klima ne bo grela le hladila občasno tistih par dni na leto...

Tale mi je všeč ker je črne barve. Naslednja ki jo najdem da je črna/siva je pa že 800+

Kakšna je kaj glasnost teh klim? Tam piše 42/49 dB(A) kar se mi zdi veliko, čeprav ima pod omembe tudi "nočno - tiho delovanje"

Ima kdo izkušnje? Mogoče s kakšno podobno VOX klimo?
Pri klimah v rangu 300€ brez DDV v bistvu ni nekih razlik. Uporabljeni najcenejsi materiali, zelo nežno vse skupj, elektronika ne pozna neke fine regulacije in posledično zadeva ni tiha. Rezervnih delov za kasnejse servise praviloma ni, ker je vsaka dobava malenkost drugacna. Ampak hladi in ima 5 let garancije (spet praviloma če opravis vsakoletni redni servis).

osebno je v spalnici nebi imel, ampak ti jo rabis itak samo za par dni, tako da to ne bo tezava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se strinjam.

Sosed ima VOXov TV, bil je med najcenejšimi na trgu in nekako pač tudi tu velja, you get what you pay for. Slika je, mirrorcast dela... Ni hudič torej, da ne bo hladila, ne smeš pa pri delovanju pričakovati podobne tišine kot pri precej dražjih proizvajalcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Imel jo v Aprtmaju na morju Hrvatska.
Dela hladi, če si zaspan pa boš tudi spal zraven nje.
Ni pa to Daikin ali pa Micka
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Imamo doma, tako kot je igi napisal malo manjka fine regulacije, drugače za osnovno funkcijo-hlajenje povsem zadostuje.
Edino minus je, da funkcija razvlaževanje ne deluje, sem se pred pred dvemi leti igral s tem ampak kakšne pametne rešitve nisem našel, servis pa nisem nič spraševal, ker za 300€ nisem tudi kaj dosti drugega tudi pričakoval.
Glede glasnosti, pa to ni Micka ali Daikin.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.535
113
Saj klime niso razvlazevalci, ampak to dosezejo le preko spremembe temperature zraka.
 
Pri klimah v rangu 300€ brez DDV v bistvu ni nekih razlik. Uporabljeni najcenejsi materiali, zelo nežno vse skupj, elektronika ne pozna neke fine regulacije in posledično zadeva ni tiha. Rezervnih delov za kasnejse servise praviloma ni, ker je vsaka dobava malenkost drugacna. Ampak hladi in ima 5 let garancije (spet praviloma če opravis vsakoletni redni servis).

osebno je v spalnici nebi imel, ampak ti jo rabis itak samo za par dni, tako da to ne bo tezava.

to so verjento kake midee, ali pa haierji v osnovi, sam mal drugač spravljeno skup
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
Ima kdo tole klimo VOX electronics IVA8-12JRBW

Ker ne potrebujem nekaj posebnega sem nagledal tole. Klima ne bo grela le hladila občasno tistih par dni na leto...

Tale mi je všeč ker je črne barve. Naslednja ki jo najdem da je črna/siva je pa že 800+

Kakšna je kaj glasnost teh klim? Tam piše 42/49 dB(A) kar se mi zdi veliko, čeprav ima pod omembe tudi "nočno - tiho delovanje"

Ima kdo izkušnje? Mogoče s kakšno podobno VOX klimo?

Hvala vam zaenkrat za odgovore...

Pozabil sem dodati da imam sedaj v drugem stanovanju tole klimo LG Standard S (S12EQ.NSJ/S12EQ.UA3) 3,5 kW in mi je full tiha na najmanjšo moč. Zato iščem podobno zadevo.
Cenovno sta ti dve isto.
So LG za takšen denar kaj boljše? Pač pri VOX imam še zraven WIFI in pa črno barvo...

 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Ima kdo tole klimo VOX electronics IVA8-12JRBW

Ker ne potrebujem nekaj posebnega sem nagledal tole. Klima ne bo grela le hladila občasno tistih par dni na leto...

Tale mi je všeč ker je črne barve. Naslednja ki jo najdem da je črna/siva je pa že 800+

Kakšna je kaj glasnost teh klim? Tam piše 42/49 dB(A) kar se mi zdi veliko, čeprav ima pod omembe tudi "nočno - tiho delovanje"

Ima kdo izkušnje? Mogoče s kakšno podobno VOX klimo?

sm lansko poletje kupu tako podobno Vox IVA5+wifi preko mimovrste za cca. 330 eur z montažo, dela :)
logično da je glasnejša od Micke, tiste par dni poleti je lepo ohladila, za gretje ne uporabljamo, dalinc je res češki, klima osnovna-drugih nekih funkcij nima

tip monter bosanđeros pravi da so celo poletje samo Vox montirali

če rabiš cifro monterja sporoč :)
 

forplan

Pripravnik
24. apr 2017
32
1
8
sm lansko poletje kupu tako podobno Vox IVA5+wifi preko mimovrste za cca. 330 eur z montažo, dela :)
logično da je glasnejša od Micke, tiste par dni poleti je lepo ohladila, za gretje ne uporabljamo, dalinc je res češki, klima osnovna-drugih nekih funkcij nima

tip monter bosanđeros pravi da so celo poletje samo Vox montirali

če rabiš cifro monterja sporoč :)

Mi lahko prosim poveš kako je s glasnostjo pri tej klimi? Ima možnost nastavitve "nizkega" hlajenja oz. vzdrževanja temperature da je potem čisto tiha?

Težko je najdit dovolj informacij o teh klimah...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Točno tako. Cev sem napeljal v hortenzije, katere so v bližini. Tako imajo avtomatsko zalivanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Pri razvlazevanju imam obcutek da moj fosil Mc Quay hladi z znizanimi obrati ventilatja in max ohlajen zrak.
To se mi zdi tudi logicno , ker na tak nacin najvec vlage kondenzira na rebrih
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Mi lahko prosim poveš kako je s glasnostjo pri tej klimi? Ima možnost nastavitve "nizkega" hlajenja oz. vzdrževanja temperature da je potem čisto tiha?

Težko je najdit dovolj informacij o teh klimah...
Ti jaz povem da nima posebne tiha opcije. Oziroma takrat gre sicer vse na minimum, ampak se vedno ni to micka za 2jurja, ki dela pod 20 decibeli. Ventilator ima nekaj stopenj hitrosti, to je pa to. Zunanji ventilator praviloma nima regulacije, kompresor pa pac nek osnovni inverter. Plastike tanke in ne dusijo zvoka.

nezahtevne stranke so zadovoljne, tiste, ki imajo za primerjavo v hisi nekaj boljsega pa sem te poceni zadeve ze tudi dolj jemal, ker “kaj si mi to privlekel za enega hudica”. Prej pa “saj rabim samo za par dni”.

seveda pa je razlika v ceni ogromna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in CLIO15