Klima

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Sicer ti to v tem primeru nič ne pomaga, ampak mogoče za koga drugega, ki se bo šele odločal: jaz imam 2,5kW na 65m2, pa je povsem dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Hvala za odgovore, 3,5kw sem pa vzel glede na priporočila monterja (mnenje 2 različnih). Stanovanje je zares pregreto kljub izolaciji ter novim oknom, ker je umestitev stanovanja v "sendvič" in ni možno ustvart prepiha, poleg tega pa je vertikalno napeljan toplovod in konstantno greje steno. Upam samo, da ne bo težava zaradi premera cevi, kot omenjeno. Rečeno je bilo, da lahko v zlo kratkem času odpove kompresor (napeljava ima 2mm ožjo cev kot klima, kar naj bi blo nestandardno za takšno moč klime ).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Hvala za odgovore, 3,5kw sem pa vzel glede na priporočila monterja (mnenje 2 različnih). Stanovanje je zares pregreto kljub izolaciji ter novim oknom, ker je umestitev stanovanja v "sendvič" in ni možno ustvart prepiha, poleg tega pa je vertikalno napeljan toplovod in konstantno greje steno. Upam samo, da ne bo težava zaradi premera cevi, kot omenjeno. Rečeno je bilo, da lahko v zlo kratkem času odpove kompresor (napeljava ima 2mm ožjo cev kot klima, kar naj bi blo nestandardno za takšno moč klime ).

Bi kaj komentiral, pa ne vem kaj naj, da ne bo nesramno izpadlo.

Tako močne klime ne rabiš.
Za ta denar je res “lepa”. Klikni čez 5 let ko bos hotel to lepoto sčistiti.
3.5kw in ima 12mm cevi? Dolgo je čakala na kupca...
Pa a je res se r410 plin not?
Če si naročil vse skupaj v kompletu z montažo se zahvali in vrni.

Ampak da ne jemljem veselja in verjetno res ne rabiš “pametovanja”. Druge ni, kot zreducirati cevi, tako da se bo dalo priklopiti. Če nimaš nekih dolgih cevi, ne bo večjega problema. Malce slabše bo delovala, ampak sej imas kar nekaj rezerve ;)
To se najlažje naredi z namenskimi maticami. Ni treba nič variti. https://mgk.si/montaza-klima-naprav/medeninasti-fitingi/reducirna-matica-iz-medenine-1-2-3-8.html


Pred 5-10 leti, ko so bili takšni premeri cevi za 3.5kw še nekako standardni, je večina monterjev kar na tanjše montirala. Pa klime še vedno delujejo.

Je pa zanimivo, da sedaj na tak presek cevi kot ga zahteva tvoj gree, mitsubishi 14kw toplotno črpalko žene :)
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Ne vem, kako je manjša klima v tem primeru rešitev, v kolikor ostaja na istem modelu. Vidim pa zdaj, zakaj mi je moj monter ponujal tudi amber nordic med drugimi. Je mlace bolj sodobna glede teh standardov, dasiravno dvomim, da je v sami uporabniški izkušnji kaj dosti važno, kok velika je cev pa kateri plin je notri. Tak marketing okoli tega r32, kot da zdaj je pa vse drugače :rolleyes:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ne vem, kako je manjša klima v tem primeru rešitev, v kolikor ostaja na istem modelu. Vidim pa zdaj, zakaj mi je moj monter ponujal tudi amber nordic med drugimi. Je mlace bolj sodobna glede teh standardov, dasiravno dvomim, da je v sami uporabniški izkušnji kaj dosti važno, kok velika je cev pa kateri plin je notri. Tak marketing okoli tega r32, kot da zdaj je pa vse drugače :rolleyes:

šibkejša klima (2.5kW) ima sigurno tanjše cevi in uporabnik nebi imel težave.

1/2 cev je bila pri hišnih klimah že pri plinu r410 redkost. Sploh pri moči 3.5kW.

je pa dejstvo da uporabniška izkušnja ni nič različna glede na pline ali debeline cevi. Vedno bo hladilo. R32 tudi ni tak biser.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Govorim o točno tej, ki jo ima in jo želi on.
čisto dol so specifikacije. A je kaj drugega mišljeno pod inštalacijam?
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Govorim o točno tej, ki jo ima in jo želi on.
čisto dol so specifikacije. A je kaj drugega mišljeno pod inštalacijam?

sam je res. Zanimivo. Očitno je kr ena enota za vse moči, samo SW malce zaprt.
 

DenisK

Zelenc'
12. jul 2020
6
1
3
Vidim, da ste precej napisal okol doticne klime, hvala za vse info. So mi pa na atlas trade (distributer gree) sporočili, da naj bi imela klima fi12 zaradi dvostopenjska kompresorja in posledično večji sesalni moči (gretje do - 30 z 80% nazivne moči / hlajenje do +54 z 80% nazivne moči) , ni pa do dolžine 5m nobenih težav in zmanjsanja moči klime. Klime je sedaj zmontirana, res da kratek čas in je še nism mogu dodobra uporabljat, so pa prvotne izkušnje zelo pozitivne predvsem glasnost, ki je precej nizka. Klima pa ne more bit neka stara zaloga, glede na to da je ta model klime prišel na trg leta 2015, leto izdelave doticne klime pa je 2019. Sicer obstaja gree u crown tudi v izvedbi z R32 plinom, zal pa ni na voljo za slovenski trg. Hvala vsem za vse komentarje in koristne informacije. Samo, da niso sparal na materialih, da mi služi vsaj 5 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Da pristavim se svoj loncek. Pred leti ko se je izdelovala mansarda so pripravili cevi za trojcka in zdaj bi pocasi zadeva sla v realizacijo. Torej ena zunanja enota in tri notranje pri katerih bosta dve notranji pokrivali sobi z 12 do 15 kvadratov tretja pa prostor z 45 kvadrati ali pa alternativno ce na mestu ugotovimo da je bolj smiselno podaljsati cevi in prestavit v sobo z cca 20 kvadrati. Klima se bo uporabljala za obcasno hlajenje predvsem v obdobu julij avgust in pa za obcasno ogrevanje april oktober mogoce november v prihodnosti pa bo lahko nekoc tudi kot pomoc glavnemu viru ogrevanja ce se odlocim prestaviti centralno na toplotno in solarne celice.

Kaj priporocate oz je kdo tukaj ki bi ga zanimala izvedba posla. Okolica ljubljane natwncneje 20 km iz rudnika smer Kocevje
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Z Mitsubishijem ne moreš falit, imam nekaj podobnega, verjerno pa ni najcenejsi. V moji mansardi je sicer dvojček, služi tako za hlajenje kot prehodno ogrevanje bp, kontrola tudi preko wifi, da lahko že vnaprej shladiš. Za firmo pa poišči, zdajle so itak vsi v gužvi, meni so delali eni iz Trzina na R, da ne bom reklame delal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
v istem cenovnem rangu približno enako pri vseh. raje izberi monterja, ki ti bo vedel svetovati, glede na to kaj rabiš, kaj hočeš, pa koliko si pripravljen odšteti, pa izbrano potem dobro zmontirati. in kot drugo, da bo roba dobavljiva, če se ti mudi. sama znamka ni tok važna na koncu dneva.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pozdravljeni.
Malo si bom izposodil temo.

Imam težavo z klimo znamke HITACHI RAC-25WPB.
Omenjeno klimo peižgem ona dela 10-15ninut že lepo hladi potem, pa se prižge rdeča lučka, ki označuje uro. Rdeča lučka utripa točno 12 krat in malo presledka in zopet utripne 12 krat.
Ko pa jo po tem prižgem na novo jo takoj vrže v rdečo.
Prosim za vse ki mi lahko pomagate z bilo kakim nasvetom , kaj narediti, kam poklicati? javite.
hvala staher
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Pozdravljeni,
rad bi nabavil klimo za hlajenje mansarde, cca 50m2. Gretje bi rabil v slučaju, da mam težave s centralno kurjavo.
Ogledano sem imel Mitsubishi MSZ-AP35VG, katero dobim za 800€.
Na ostalih forumih, sem zasledil, da so popularne tudi Gree in Cooper&Hunter, ki jih dobiš za okrog 500€., primer CH-S12FTXLA-NG.
Se mi splača dat teh 300€ več za Micko?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni,
rad bi nabavil klimo za hlajenje mansarde, cca 50m2. Gretje bi rabil v slučaju, da mam težave s centralno kurjavo.
Ogledano sem imel Mitsubishi MSZ-AP35VG, katero dobim za 800€.
Na ostalih forumih, sem zasledil, da so popularne tudi Gree in Cooper&Hunter, ki jih dobiš za okrog 500€., primer CH-S12FTXLA-NG.
Se mi splača dat teh 300€ več za Micko?

ja daj več, ker ni primerljivo...

A pa res rabiš 3.5kW model? Vem mansarda, zato vprašam.
Kupuješ samo enoto, brez vgradnje?