Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
  • 1,3 metra je sirina hodnik
No jaz tega pri sebi nebi naredil. Če sem prej napisal, da bo klima ohladila hodnik v pol ure, ti sedaj napišem, da bo klima ohladila del hodnika v 5 minutah, v naslednjih 5 minutah malo sobo nasproti klime, potem pa zmanjšala moč na minimum ali pa se ugasnila, če bo premočna.

Če že postavitev v hodnik, potem vzdolžno pihanje. Je vseeno boljša opcija, da bo še kaj hladnega zraka prišlo v ostale sobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Ador

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
bom se jaz izkoristil temo ...

kam montirat notranjo enoto (zelja je 1 notranja enota)? dal bi jo na hodnik, upam da bi se ohladile tudi sobe ... ideja da je klima montirana v spalnih prostorih mi ne gre.

zunanja enota je lahko kjerkoli na severni ali juzni strani. tam kjer je rumen lik je stran s katere je najvecje osoncenje, najvisje temperature pa doseze srednja soba (najmansja soba cca 10m2).

rumena puscica kaze stopnisce in sicer navzdol proti pritlicju. na tem mestu ni nobenih vrat, ce bo prevec hladnega zraka uhajalo dol v pritlicje bomo dodali vrata, zaenkrat jih se ni.

modra crta ki je okoli stopnic je lesena pregrada, ki omejuje stanovanje od neogrevane podstrehe.

monterji mi tiscijo 5kw gree airy klimatsko napravo ... samo vsak ima svojo lokacijo ...
Ne vidim lokacije za katero bi rekel, sem jo dej.
Imas problem s temperaturo ali vlago?
Zakaj ne dovolis da bi hladen zrak sel po stopnicah navzdol? Ce hoces to preorecit, bo treba zapreti z vrati.
5kw klimo imamo mi v delavnici 150m2 kjer laufa se "5kw" ekektromotorjev na cnc.
Jaz menim da je bolje 2x2,5 na razlicne lokaciji kot eno 5. Je pa res da bo drazje.
Ampak ce bos malo rabil bos orizgal samo eno, sicer obe.
Ce ti ena crkne, imas se vedno drugo
 
Ne vidim lokacije za katero bi rekel, sem jo dej.
Imas problem s temperaturo ali vlago?
Zakaj ne dovolis da bi hladen zrak sel po stopnicah navzdol? Ce hoces to preorecit, bo treba zapreti z vrati.
5kw klimo imamo mi v delavnici 150m2 kjer laufa se "5kw" ekektromotorjev na cnc.
Jaz menim da je bolje 2x2,5 na razlicne lokaciji kot eno 5. Je pa res da bo drazje.
Ampak ce bos malo rabil bos orizgal samo eno, sicer obe.
Ce ti ena crkne, imas se vedno drugo
lahhk vzame multi split....2 ali več notranjih enot ter ena zunanja
 
Hej. Jaz pa iščem klimatsko napravo za zgornje nadstropje bajte, cca 80m2 - preko stopnisca racunam, danse bo posredni shladil malo se spodnji štuk. Da bi hladila in grela (ce bo zunaj pod 0, na vikendu skoraj ziher ne bomo) in da ni preglasna, ker so gor spalni prostori. Gre za vikend, klima bo v uporabi nekaj tednov letno.

Kaj bi priporocali za tak primer, da je dober value for money.
cooper and hunter, sunclair, gree praktično ene in iste zadeve sam broška druga. mogoče kak hisense, ta tud ne zgleda švoh, midea čeprav se mi zdi da je rang nižje...če ti uspe najt kakega panasonca, micok, samo to si potem cenovno preko menjenih klim.

Poglej če se dobi kje vivax, pa jih primerjaj z aristonovimim klimami. Leta nazaj se je ariston pri nas prodajal tudi kot vivax (vsaj klime)....to so ble tud dost okej zadevšne

razno voxi tesle znajo odpasti ker muzicirajo. Gledam tam sosednji blok ima 2 vox klimi zunanji enoti kot vlak...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

jezek

Guru
24. jul 2008
3.206
1.346
113
Pol pa prižge, ko pride.

Pa point ni bil v tem, point je bil v tem, da je naravnost glupo gledati kvadrate pri teh zadevah. Opredeliti je treba potrebe!

Meni druga 5kw klima greje taisto bajto na Gorenjskem.

Premocna klima pa res ne zda drucga delat kot se zaganjat in ugasat. Inverter gor ali pa dol, ce je minimum previsoko.
Glej babo...zdej ze o klimah ve vse!? Kaj se zaganja? 5kw klima je top. Suverena moc. Krmilna logika na mickah je top. Jaz ne vidim nobenega zaganjanja ne pri 3.5, 4,2 ne pri 5kw. Samo princip the more the better! So pa vse micke. Jaz za karkoli nad 40m² (prostor) oz. 70m² (stanovanje) nikoli vec ne vzamem manj kot 5kw.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Glej babo...zdej ze o klimah ve vse!? Kaj se zaganja? 5kw klima je top. Suverena moc. Krmilna logika na mickah je top. Jaz ne vidim nobenega zaganjanja ne pri 3.5, 4,2 ne pri 5kw. Samo princip the more the better! So pa vse micke. Jaz za karkoli nad 40m² (prostor) oz. 70m² (stanovanje) nikoli vec ne vzamem manj kot 5kw.
Tale baba te v marsikateri temi nese kot za hec;).

Drugače pa se oče (70+) meni, da bi avto menjal. Pac vsak dan par kilometrov do trgovine in vnuke v šolo. In nekako ne vem kaj mu predlagati, da bi imelo vsaj 350 konjev surove moči. Elektrike noče, ker 1x letno se pa pelje 250km dalec

No tu nekje smo.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.206
1.346
113
Še vedno ne vem kaj naj bi se "zaganjalo"? Oča pa si zaslužijo kako DE premijo s šestakom ali osmakom, benz seveda!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Da kar precej je takšnih. Sploh če so vklopljene več časa in po možnosti v kakšni kuhinji.
In večina klicev gre v smeri: "10 let nazaj ste mi montirali klimo, vse super, ampak sedaj pa ne dela več. Verjetno je plina zmanjkalo... "

Še najslabše je, ko prideš in ti povejo, da so imeli mojstra, ki je 14 dni nazaj naredil "servis" (opral filtre in malce dišeče pene dodal na notranjo enoto). Pranja turbin se pa žal vsi "mojstri" izogibajo, ker ti vzame kar precej časa, ker ni druge, kot podreti notranjo enoto, vzeti turbino ven in vap.

Sploh v kakšnih ustanovah, kjer je zadaj "razpis" in pogoj najnižja cena je zelo žalostno.
Turbina = blower ?
od 2:26

Sem prejšnji teden čistil domačo, odstranil flap, nato s krpo, setom čopičev , kanto z mešanico asepsol+ voda potreboval cca slabo uro, da sem s čopiči ocistil blower& ostalo notranjost, ter seveda odstranil filtre in jih opral posebej.

Ni enako kot komplet razdiranje blowerja (čisto zadaj verjetno nisem prišel ob robih do konca), ampak zame bo good enough.

Razlika v jakosti pihanja je opazna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
836
464
63
Turbina = blower ?
od 2:26

Sem prejšnji teden čistil domačo, odstranil flap, nato s krpo, setom čopičev , kanto z mešanico asepsol+ voda potreboval cca slabo uro, da sem s čopiči ocistil blower& ostalo notranjost, ter seveda odstranil filtre in jih opral posebej.

Ni enako kot komplet razdiranje blowerja (čisto zadaj verjetno nisem prišel ob robih do konca), ampak zame bo good enough.

Razlika v jakosti pihanja je opazna.
Super filmček, gledal sem samo do tam ko reče: " It's not easy too remove...."! Je kar zakomplicirano da to razstaviš, še bolj pa da po čiščenju sestaviš nazaj!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.312
5.600
113
Niti ni zajebano raztavit. Samo 2 levih rok nesmeš met. Greš lepo sistematično po neki logiki in nič na silo n je to to.
ČE pa še na YT najdeš video za tvoj model je pa tak že pol narejenega, ko nerabiš gruntat kaj in kako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi