Klasični GSM telefon

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.288
9.328
113
Seveda. Naj vsak izvoli kar mu paše. Bom pa omenil in tudi trdim, da ste vi s pametnimi telefoni resnično tečni in ne pustite drugim, da živijo drugače. Meni so recimo vseh zadnjih 10 + oziroma kaj jaz vem koliko časa so pametni telefoni razširjeni, stalno vsi težili naj že zamenjam telefon. In to praktično vsak dan, vsepovsod, celo popolni tujci. Naj končno kupim "normalen" telefon. Pa stalno norčevanje in posmehovanje... Pa butasta vprašanja zakaj imam še vedno telefon na "drva"? Pa kaj se grem? Pa če sem diler? Pa kako to da imam tak čuden telefon, a nimam denarja za pametni telefon? ... V glavnem tudi komentarji v tej debati so dokaz, da ste vi tisti, ki se vtikate in ne pustite drugih pri miru.
Pa ta pripombe o preteklosti tudi izjavljajo najbolj zaplankani butli. Danes vidim, da marsikdo sploh ne zna izkoristit najbolj osnovnih stvari, ki jih nudi pametni telefon. Butli ga še uporabljati ne znajo, se pa znajo hvalit z njimi. Ves njihov domet in uporaba telefona je pa ure in ure tik toka.
Človk je vprašu, pa dobil odgovore. Kar se mene tiče, mi je vseen če je kdo brez.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.288
9.328
113
Ne vem sploh o kakšnih storitvah sprašuješ. Spletne/mobilne banke ne uporabljam... Morda jo bom zdaj začel, če bo potreba, ne vem...nisem še razmišljal o tem.

Ma meni je res hecno kako ste mnogi prav ujeti v te naprave in ste prepričani, da bi brez kar umrli in bi bili odrezani od vsega :valjamse:
Če te prav razumem, si zdaj nabavil pametni telefon. Zanimivo, kok te ene stvari dobijo, ker so enostavno dobre. Poročaj čez leto dni. Recmo ta, da ne rabim v banko, al pa placat nafte v vrsto na šalter, pa še nekaj je takih brez katerih bi res trpel.
Služben mail recimo mi pa nekak noče delat na telefonu, že na nokiji 6210 ni hotu, ps na dopustu sem praktično off grid..pa se je šefu to zdel jako čudno mail in off grid.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.128
2.747
113
Lublana
Obišči stran
Če te prav razumem, si zdaj nabavil pametni telefon. Zanimivo, kok te ene stvari dobijo, ker so enostavno dobre. Poročaj čez leto dni. Recmo ta, da ne rabim v banko, al pa placat nafte v vrsto na šalter, pa še nekaj je takih brez katerih bi res trpel.

Sem nabavil pametni telefon. Zdaj bo en mesec kar ga zares uporabljam. Morda me nisi najbolje razumel o čem sem govoril. Vsekakor podpiram, da če kupiš neko napravo/orodje je prav, da ga čim bolje koristno uporabiš. Sem že omenil, da najbolj neumno mi je, da nekateri kupijo vsak nov model, ki pride na trg, uporabljati ga pa itak ne znajo oziroma sploh ne pomisli, da bi ga za kaj koristnega uporabil. Važno mu je, da vsakemu razlaga kakšno hudo kamero ima, fotografira pa itak ne nič pametnega in zanimivega. Samo kakšen debilen selfi in kaj je imel za kosilo... Full dobro naloženih 1000eur...
Jaz sem tako pozno kupil pametni telefon enostavno zato, ker prej nisem imel prav nobene potrebe po njem in ne zato, ker bi se iz trme načrtno upiral neki novi tehnologiji. Potem se je pokazalo, da bi mi prišel prav za neke stvari, ki jih delam in sem si ga omislil. Zgolj, kot orodje in ne zaradi trenda, kot ga je prvič kupila večina. Zdaj seveda počasi ugotavljam za kaj vse je še uporaben kar bi mi lahko koristilo. Kako bo čez eno leto, ne vem. Zagotovo ga bom pa še za kaj več uporabljal, kot ga danes. Temu se ne mislim upirat, kot se mi zdi, da nekateri namigujejo. Pravim pa, da ni nič hudega, če ga nimaš in ga ne rabiš. Dejansko ga marsikdo ne rabi neki zares nujno. So pa z raznimi aplikacijami in kupončki ljudi navadili in ujeli, da so zdaj prepričani, da brez tega je pa nemogoče preživeti in je življenje brez totalna muka.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.288
9.328
113
Razumem te čisto. Avtorja teme pač ne. Ni pametni telefon samo za igrat, kot on pravi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.379
6.140
113
Se pravi, on meni na prejsnji strani, da sem narkoman, ker sem omenila zgolj stvari, ki mi prihranijo čas in dobro voljo, on pa da ga ima za orodje. Hinavc brez primere.
 
  • Haha
Reactions: aljoman

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
224
27
28
Na šihtu sem dobrih 5 let uporabljal kot službeni telefon tega Samsunga. Majhen, lahek, baterija je držala več kot teden dni. Za kaj več kot klice ni bil uporaben, fotoaparat je delal slike v predpotopni resoluciji, imel je osnovne funkcije, in seveda majhen ekran.
Zdaj su mi dali Xiaomija. Velik, še večji kot moj osebni Galaxy S22, edini aplikaciji, ki se uporabljata sta fotoaparat in pošiljanje slik ter komunikacija preko Slacka. Je pa kar malo nerodno nositi dva velika telefona v žepu, tako da študiram, da si bom naredil kar preusmeritev klicev na moj telefon.

Poglej priponko 92344
Jaz imam enega SENIORENHANDY,in ga ne potrebijem.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.128
2.747
113
Lublana
Obišči stran
Se pravi, on meni na prejsnji strani, da sem narkoman, ker sem omenila zgolj stvari, ki mi prihranijo čas in dobro voljo, on pa da ga ima za orodje. Hinavc brez primere.
Mah ti praviš, da zato ker nisem imel telefona sem položnice plačeval na okencih in kako sem zgubljal čas s kupovanjem v trgovini in kako imam zaradi tega grozno težko življenje. Lahko ti povem, da kljub telefonu bom vseeno še vedno hodil v trgovino, ker kar se nakupovanja preko spleta tiče to sem lahko počel že prej, pa vseeno nisem neki obseden s tem.