Kje kupiti Weber Traveler žar najceneje

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
In? Je moci dovolj? Kaj si pa pekel? Je res enakomerno porazdeljena vrocina po celi povrsini? Zalufam jaz v petek s 50mbar pa da vidimo
J3bemu da morm pa doma še enkrat preverit zdej. Enega sem imel doma in mislim da je bil 30 ampak zdaj nisem 100% Spekel sem samo eno rundo ražnjičev za test, porazdeljena je bila sigurno dobro, ker sem namenoma pekel na različnih koncih in je bilo povsod enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
No, žarmojstri, ste ga priklopili. Mi lahko kdo pove, preden menjam regulator kakšno temperaturo vam tale Campingaz 2100LX pokaže na max. moči?
Pa še eno n00b vprašanje. Ali lahko to gumijasto cev od jeklenke, do žara malo odrežem, da jo skrajšam za ene 20-30 cm, da bo lepše pospravljeno vse skupaj?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.713
1.321
113
Jaz ti lahko povem predvidoma jutri zvecer kako se obnasa na 50ki. Cev pa seveda poljubno krajsaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.313
18
38
Ljubljana
OK še enkrat... a se splača q1200 zamenjat s tem žarom :) Weber ima en gorilnik.... s tem Campinggazom se verjetno dosežejo višje temperature.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
398
134
43
OK še enkrat... a se splača q1200 zamenjat s tem žarom :) Weber ima en gorilnik.... s tem Campinggazom se verjetno dosežejo višje temperature.
Weber ima en gorilnik, CG pa dva, ki sta postavljena tako, da lahko neodvisno delujeta eden od drugega. Lahko na eni strani pečeš eno stvar, na drugi strani pa drugo stvar. Če rabiš enakomerno temperaturo po celem žaru, nastaviš oba enako. Pri tvojem webru to ne gre. CG ima merilnik temperature, tvoj weber tega nima. CG omogoča več različnih pek / kuhanj z raznimi dodatki ( Culinary Modular sistem ), tvoj weber tega ne omogoča...Ni pa CG tako mobilen, kot weber, se pa da.
Tako na hitro primerjava....Aja, pa CG je več kot pol cenejši. Ampak ker že imaš plinskega webra....Ne vem, sam premisli, kaj zdaj pogrešaš. Če pa tega webra za "dobro" ceno prodaš....:fredi: No, saj je jasno....:nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.224
325
83
Pri meni v osnovi laufa BigBug ( Beefeater), kot napisal gre CG za sporhajt mode cez cas. Grem ob priliki v nabavo Culinary Modular sistema,ampak brez pizza kamna. Bolj tagiram na vok, paela sistem. Ja, pa dobro ponudbo moram ubost. Na hitro pogledal pri nas nima nobeden cele ponudbe dodatkov. Ce kddo najde naj napise.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Jaz bi tud, wok vzel za CG, pa pokrivalo, tuhtam da kar prek amazona oboje narocim.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.713
1.321
113
Proizvajalec izrecno pise da wok ne, gre pa pica kamen, ponev in paella ponev. Predvidevam da je prevelik ali premajhen, pa pade na gorilnik ali pa se ne zapira poklop. Ce najdes resitev javi.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.224
325
83
Bi moral tudi vok laufat, najdem v toku dneva. Vok posoda v GZ ponudbi..
Možno da pise za tam kjer predvidevajo normalni gospodinjski regulator plina zaradi premallo doseženega T.
Obstaja vok posoda z bambus rocajem in litozelezni. Lahko tudi da so slednjega umaknili iz ponudbe.
Gledal ponudbo pri enih nizozemcih
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.224
325
83
Proizvajalec izrecno pise da wok ne, gre pa pica kamen, ponev in paella ponev. Predvidevam da je prevelik ali premajhen, pa pade na gorilnik ali pa se ne zapira poklop. Ce najdes resitev javi.
Pokrov se ne zapira med pripravo jedi ce imas posodo gor,samo po sebi umevno. Lahko da je treba celo staknit pokrov. Saj je sama baza postene vage in stabilna.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.313
18
38
Ljubljana
Weber ima en gorilnik, CG pa dva, ki sta postavljena tako, da lahko neodvisno delujeta eden od drugega. Lahko na eni strani pečeš eno stvar, na drugi strani pa drugo stvar. Če rabiš enakomerno temperaturo po celem žaru, nastaviš oba enako. Pri tvojem webru to ne gre. CG ima merilnik temperature, tvoj weber tega nima. CG omogoča več različnih pek / kuhanj z raznimi dodatki ( Culinary Modular sistem ), tvoj weber tega ne omogoča...Ni pa CG tako mobilen, kot weber, se pa da.
Tako na hitro primerjava....Aja, pa CG je več kot pol cenejši. Ampak ker že imaš plinskega webra....Ne vem, sam premisli, kaj zdaj pogrešaš. Če pa tega webra za "dobro" ceno prodaš....:fredi: No, saj je jasno....:nazdravje:

Weber ima merilnik temperature, ostalo je pa ja...kot si napisal.
Ma ne vem... mam občutek, da se CG lažje čisti. Mobilnost je pa prednost Webra.
Moram prespat.
Hvala ;)