Kje kupiti NEST

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Že nekaj časa gledam po izdelkih NEST, vendar v Sloveniji še ni pooblaščenega prodajalca (ali se motim), me zanima kje izdelke najceneje kupiti preko interneta... prosim z predlogi na dan
smirk-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Nest izdelkov se ne kupuje. Ker na vsem lepem ukinejo podporo za starejše izdelke in potem se hebi.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Nest je trenutno še vedno malo pod vprašajem. Google je kupil njihovo firmo za nespomnim se kake dnarje, po tem pa zdajle nekaj časa ni bilo nekih rezultatov (porazna prodaja glede na poslovni načrt). Res je, da zdaj ko so najavili GoogleHome, se zna zadeva obdržat, je pa res, da velja nekaj pazljivosti, oziroma, je pač riziko, ker ne veš kako dolgo bo konkretno tvoja verzija produkta združljiva z njihovimi funkcionalnostmi.

Kakor vem, zastopnika pri nas ni. Najlažje boš to zadevo dobil preko amazona, vsaj ko smo kupovali pred leti, so imeli OK ceno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
To o podpori je malo huda. Če termostat dela, se pravi da ni bugast, potem ni potrebe po podpori. Ker moj (sicer dummy) termostat doma verjetno že 10 let nima podpore, pa še vedno je privijačen na zid in dela svoje delo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
To o podpori je malo huda. Če termostat dela, se pravi da ni bugast, potem ni potrebe po podpori. Ker moj (sicer dummy) termostat doma verjetno že 10 let nima podpore, pa še vedno je privijačen na zid in dela svoje delo.

Pa je tvoj (dumb?) termostat vezan na točno določenega cloud ponudnika storitev, preko katerega ga lahko kontroliraš na daljavo?
wink-1.gif


Vprašaj se kaj bo potem s termostatom, če se ta cloud storitev ukine...
rolleyes-1.gif
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
To o podpori je malo huda. Če termostat dela, se pravi da ni bugast, potem ni potrebe po podpori. Ker moj (sicer dummy) termostat doma verjetno že 10 let nima podpore, pa še vedno je privijačen na zid in dela svoje delo.

Dummy termostat že. "Pametni" termostat pa je bodisi popolnoma odvisen od oblaka in neha delat že če izpade internet, bodisi sicer dela tudi avtonomno če zunanji internet izpade ampak čez dve leti najdejo varnostno luknjo po kateri te pwnajo in potem tvoj termostat dela samo še kadar se hekerjem zljubi, pa mimogrede ga porabijo za DDOS napade
wink-1.gif

Lep primer je kako je ugasnil Revolv po tem ko je ekipo kupil Nest - najbrž je bila zadaj kakšna varnostna luknja ki bi jo bilo predrago zaflikat, tisti strežnik jih sicer ne bi stalo veliko poganjat naprej.
Podoben primer s starejšimi Eyefi SD karticami.
Nest je problematičen zato, ker pri Googlu očitno nimajo pomislekov glede ubijanja nedonosnih projektov kadar se jim zljubi. Primer Picasa...
http://www.cio.com/article/308...tions-fail.html
https://www.wired.com/2016/04/nests-hub-shutdown-proves-youre-crazy-buy-internet-things/
http://petapixel.com/2016/06/30/eye-fi-brick-older-wi-fi-cards-photographer-arent-happy/
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
Če smo že pri tem. Je smiselno kupit pametni termostat v mojem primeru. Živimo v 2eh štukih z ločenimi termostati. Recimo babica gre po mulca ob 12:30. Itak da je do najinega prihoda domov, tj. tam od 15 do 16 ure doli pri babici. Verjetno pa mali kdaj skoči v zgornji štuk, k nam in se vrne nazaj dol. Se bo do takrat zgornji štok brezveze grel, ker ga je mali z nekajsekundnim obiskom zbudil?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Kaj pa Netatmo?

Jaz bi se izogibal vsega, kar za delovanje rabi internetno povezavo in cloud. Pade internet povezava in si na mrzlem. Ali se odločijo, da od nekega dne dalje ne bodo več podpirali tvojega termostata. Ali gre firma k vragu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
Mene bolj skrbi samo cloud. Sklepam da naprava ki ne rabi clouda lahko dela tudi brez internetne povezave, če je vsaj tako sestavljena, da ima konfiguracijo shranjeno lokalno. Pač nimaš remote dostopa.