Kje kupiti dobro (zrelo) (eksotično) sadje?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Hej vsem...

Ve mogoče kdo za kako dobro trgovino (tudi spletno), ki dostavlja dobro zrelo (tudi eksotično) sadje na dom?

Kolega mi je povedal za eno izmed takih spletnih trgovin, in sicer: Crowdfarming. Kolega je naročo že več zabojev mangota, avokada in klementin (če prav vsem, e blo vse iz Španije) in je rekel, da je bilo vse sadje odlične kvalitete in dovolj dozorelo (ne pa pri naših trgovinah, ko dobiš zelen mango, ki sploh ne diši)... Sicer imam tudi sam naročen zaboj mangota, ki pride verjetno naslednji teden... Drugače pa jim je za letos pošla zaloga mangotov...

Včasih sicer dobiš zrelo sadje v Mercatorju (tam na razprodaji pred iztekom roka) in tudi v Jagru sem že dostikrat kupil dobro zrelo sadje (tudi označeno pred iztekom roka)...

Ve kdo še za kako podobno trgovino, kjer lako naročiš kvalitetno sadje?

Doma imamo zelo radi Mangote in večina, ki jih kupi tu v naših trgovinah, prej crkne kot dozori...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
glede adoptiranja drevesa ne vem točno, kolega in jaz sva samo kupovala (ko je bil možen "buy", ne "adopt")... Predvidevam pa, da je to kot neka rezervacija in mogoče tudi, da dobiš naslednje leto med prvimi...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
raners, kako deluje to adoptiranje drevesa pri crowdfarminugu , ti plačaš, pa ti pošljejo 2 škatli sadja + ptt ali kako?
To ima vsak ponudnik različno narejeno, nekaj kg sadeža, oljčnega olja, ipd.. Pojdi na njihovo stran in preveri pod adopt a tree, kaj točno posameznik ponuja v zameno. Bolj ali manj marketing, ampak zelo dobro nastavljen marketing pri katerem imata obe stranki nekaj od tega.
Sam sem 14 dni nazaj prejel škatlo mangov in avokadov pa lahko potrdim, da takšnega sadja pri nas v trgovini ne dobiš. Od naročila do dostave je bilo mislim da 10 dni s tem, da je prevoznik dejansko prevzel škatlo s sadjem v soboto in je bila v torek pri meni doma.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Eksotično sadje. In dobavitelj je? (#ribicija)
Sam ima problem samo pi papaji. Ostalo lahko prepoznam na štantu.
Je še kakšno eksotično, problematično, sadje?

Adoption price 30,00 €

Important: The fruits usually arrive hard, keep them at room temperature until they reach they are ready to eat; if you receive an alread ripe piece, you can put it in the fridge or eat it straight away
At the start of bearing at the age of 3 – 4 years the yield may be as low as 10-20 fruits (2-3 kg) per tree, rising to 50-75 fruits (10-15 kg) in the subsequent years, and to about 500 fruits (100 kg) in its tenth year. In the age group-20- 40 years, a tree bears 1,000-3,000 fruits (200-600 kg) in an ”on” year.
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Eksotično sadje. In dobavitelj je? (#ribicija)
Sam ima problem samo pi papaji. Ostalo lahko prepoznam na štantu.
Je še kakšno eksotično, problematično, sadje?
Ne razumem kaj si hotel vprasati. Poglej na link zgoraj in bos videl kako je z dobaviteljem. Narocis direktno pri x kmetu, ki ima to v ponudbi. Tudi sam prepoznam kaj je ok pri nas in kaj ne. Ampak verjemi, da to kar kupis pri nas na stantu ni niti blizu temu, kar sem dobil tam. Noben bio avokado iz nasih trgovin se ne more primerjati s temi. Isto Mango, se tisti del pri koscici je bil dobrega okusa, brez kake trpkosti, nobenih vlaken nic.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Crowdfarming, zato sem odgovoril zgoraj :) 5kg zaboj je bil sestavljen iz 3kg mangov (4 veliki sadeži) in 2kg avokada (9 komadov sadežev). Je pa sezona manga bolj ali manj končana in boš letos težko še kaj dobil. Oranže, grapefruit, limone in še v ponudbi kolikor vidim. Mango pa mi skoraj pri vsakem napiše, da bi dobil drugo leto septembra.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Nekateri na tem portalu ponujajo tudi zaboje mešanega sadja (npr: 2kg avokada in 3kg pomaranč).. Najbolje je pogledat, kaj koga zanima...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Poklikaj malo po njihovi strani, imajo še nekaj takih, ki pošiljajo letos v SLO avokade in limone ali pa kakšne druge agrume. Sam sem sicer mango in avokado naročil pri Dehesa de Cútar v mesecu Novembru. Sedaj nimajo več zaloge.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kaj je narobe z dobrimi starimi jabolki, hruškami, breskvami, suhimi slivami,...?

Drugače imate na Zanzibaru kar solidno veliko slovensko skupnost in domače mange z drevesa, ananas s polja, kokose, banane,.... začimbe. Ni vrag da vam kdo ne pošlje par zabojčkov v Slovenijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hanzi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
In kaj je narobe z dobrimi starimi jabolki, hruškami, breskvami, suhimi slivami,...?

Drugače imate na Zanzibaru kar solidno veliko slovensko skupnost in domače mange z drevesa, ananas s polja, kokose, banane,.... začimbe. Ni vrag da vam kdo ne pošlje par zabojčkov v Slovenijo.
Popolnoma nic. Kaj pa je narobe s popestritvijo? Samo zato, ker nekdo uziva tudi mango se ne pomeni, da ne je tudi "nasega" sadja. Pa tudi ce ga ne bi...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Tocno tak... Eni se radi posladkajo s kako čokolado ali podobnim, nam pa je uźitek se posladkat s kakim sočnim in sladkim mangom... ;)